У Києві, Львові та Рівному викрили великі мережі, які підробляли COVID-сертифікати

Правоохоронці викрили мережі із виготовлення та продажу фейкових COVID-сертифікатів та ПЛР-тестів у Києві, на Львівщині та Рівненщині. Загалом зловмисники встигли "обслужити" понад 10 тисяч осіб.
У Києві понад пів року діяли три об’єднані у мережу центри із виготовлення підроблених медичних документів про вакцинацію від COVID-19 та довідок про результати ПЛР-тестів. Зазначену мережу організував громадянин однієї з європейських країн, інформують у пресцентрі СБ України
Він залучив до протиправної діяльності власників українських туристичних агенцій, які поповнювали "клієнтську базу", лікарів, що вносили недостовірні відомості про вакцинацію до медичних баз даних, а також громадян, які виготовляли підроблені документи. Окрім внутрішніх та міжнародних сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 зловмисники виготовляли підроблені COVID-документи, нібито видані державними органами й медичними установами інших держав. "Клієнтська база" зловмисників налічувала 6 тисяч осіб. Свої "замовлення" вони виконували для мешканців усіх регіонів України, у тому числі й для жителів тимчасово окупованих територій України, громадян РФ та інших держав. Більшість підробок ‒ це довідки про негативний ПЛР-тест, вартість яких становила у середньому 700-800 грн. Міжнародне свідоцтво про вакцинацію коштувало 3000 грн, а внесення відомостей про вакцинацію до баз даних без її проведення - 10 тисяч грн. За попередніми підрахунками, за час існування схеми зловмисники "заробили" майже 10 мільйонів гривень.
Наразі правоохоронним органам відомі конкретні випадки внесення до баз даних недостовірної інформації стосовно невакцинованих громадян. Така інформація буде видалена. У ході проведення обшуків за адресами здійснення протиправної діяльності та мешкання учасників схеми вилучено дублікати печаток медичних установ та бланки, що використовувались для виготовлення підроблених документів, у т.ч. й зразка іноземних держав, підготовлені до відправлення фейкові документи, чорнову бухгалтерію, "клієнтську базу" тощо. Іноземця затримано, йому повідомлено про підозру. Тривають слідчі дії для встановлення всіх причетних до схеми осіб, у тому числі "клієнтів" для притягнення їх до відповідальності.
На Львівщині СБУ викрила міжнародну групу осіб на масштабних махінаціях із даними про вакцинацію від COVID-19. Правоохоронці встановили, що один із організаторів оборудки координував дії зловмисників, перебуваючи на території однієї із сусідніх європейських країн. За даними слідства, мешканці Львова та області підробляли "документи" про вакцинацію протягом 4 місяців. Вони залучили до "справи" медпрацівників, які вносили персональні дані "клієнтів" в електронну систему охорони здоров’я "eHealth". Вартість підробленого міжнародного COVID-сертифікату становила 250 євро, внутрішнього - 1800-2000 гривень. Щодня ділки виготовляли по 10-15 підробок і "заробляли" на цьому понад пів мільйона гривень щомісяця. У ході обшуків правоохоронці вилучили комп’ютери, з яких вчинялося втручання в електронну інформаційну систему Національної служби здоров’я, фейкові "медичні документи", дублікати печаток та штампів медичних установ тощо. Наразі організатору та двом його спільникам повідомлено про підозру.
На Рівненщині двоє мешканців міста Дубно, які не мали жодного відношення до медицини, виготовляли підроблені документи з використанням справжніх реквізитів ліцензованих лікарів та медичних закладів України. Клієнтів шукали через спеціально створені групи в соціальних мережах, а готові "документи" надсилали замовникам через поштові сервіси. Вартість підробки коливалася від 3 до 4 тисяч гривень, залежно від терміновості її виготовлення. Після звірки даних "замовники" переказували обумовлену суму на банківські картки зловмисників. У ході обшуків було вилучено мобільні телефони, комп’ютери та флеш-накопичувачі з листуванням із клієнтами та їхніми персональними даними, електронні файли бланків міжнародних сертифікатів про вакцинацію, дублікати штампів та печаток медичних установ тощо. Відкрито кримінальне провадження.
Нагадаємо, українець вимагає в суді 1 мільйон гривень моральної компенсації через перевірку сертифікатів про вакцинацію. ASPI news повідомляло, що у Дніпрі лікар щодня видавав до трьох десятків фальшивих COVID-сертифікатів.
Росія першочергово переслідує дві мети, послідовно наносячи удари по ТЦК. Таким чином вона намагається перешкодити мобілізації, знищуючи дані військовозобов’язаних, а також посіяти страх та зневіру в населення.
БЕБ на Київщині забезпечило відшкодування понад 4 млн грн збитків, завданих державному бюджету компанією з дорожніх робіт
Служба безпеки України провела успішну спецоперацію в Запоріжжі, в ході якої запобігла терористичному акту, спланованому російською фсб проти військовослужбовців 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» НГУ.
Національне антикорупційне бюро України підбило підсумки тижня. У фокусі — справи високопосадовців, силовиків і суддів, а також міжнародна співпраця та просвітницькі ініціативи.
Бюро економічної безпеки України підбило підсумки розслідувань за період із 30 червня по 4 липня 2025 року. У центрі уваги — викриття фінансових махінацій, податкові злочини, контрабанда та спроби маніпуляцій із держбюджетом. Понад два десятки справ уже скеровано до суду або завершено з відшкодуванням збитків державі.
Детективи Бюро економічної безпеки України оголосили про підозру директорці полтавського підприємства, яка організувала схему ухилення від сплати податків під час постачання продуктів харчування для потреб військової частини Національної гвардії України.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Полтавській області завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо товариства з обмеженою відповідальністю, яке системно ухилялося від сплати податків упродовж двох років.
Військова контррозвідка Служби безпеки України затримала чергового російського агента, який діяв у самому серці українських Повітряних Сил. Спецоперація, проведена у тісній взаємодії з Головнокомандувачем ЗСУ, дозволила зірвати спробу російської фсб здобути критично важливу інформацію про авіаційну інфраструктуру українського війська.
Служба безпеки України провела успішну контрдиверсійну операцію у Харкові та запобігла спробі здійснення терактів у прифронтовому регіоні. У результаті спецоперації затримано агента російської фсб, який виготовив саморобні вибухові пристрої (СВП) для підриву об’єктів державного значення.
Бюро економічної безпеки України завершило досудове розслідування у справі щодо незаконного виготовлення тютюнових виробів у Харкові. Обвинувальний акт стосовно трьох осіб, причетних до організації підпільного виробництва, вже скеровано до суду.
Росія першочергово переслідує дві мети, послідовно наносячи удари по ТЦК. Таким чином вона намагається перешкодити мобілізації, знищуючи дані військовозобов’язаних, а також посіяти страх та зневіру в населення.
БЕБ на Київщині забезпечило відшкодування понад 4 млн грн збитків, завданих державному бюджету компанією з дорожніх робіт
Служба безпеки України провела успішну спецоперацію в Запоріжжі, в ході якої запобігла терористичному акту, спланованому російською фсб проти військовослужбовців 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» НГУ.
Національне антикорупційне бюро України підбило підсумки тижня. У фокусі — справи високопосадовців, силовиків і суддів, а також міжнародна співпраця та просвітницькі ініціативи.