У Нацполіції і НАБУ вивчать декларації Гримчака та інших високопоставлених чиновників

23 вересня 2019, 13:11
14
последние новости в Украине останні новини в Україні

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило недостовірність даних у деклараціях, поданих групою високопоставлених чиновників: до процесу розслідування підключаться Нацполіція і НАБУ.

У пресцентрі НАЗК в понеділок, 23 вересня, повідомили, що недостовірну інформацію в деклараціях подали народний депутат України Петро Сабашук, суддя Ірпінського міського суду Київської області Дмитро Чернов, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак, голова Чутівської районної ради Полтавської області Володимир Філенко, колишній перший заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Геннадій Дмитренко, голова Дніпропетровської обласної ради Дніпропетровської області Гліб Пригунов.

Як зазначають у НАЗК, у результаті повних перевірок декларацій вищевказаних чиновників, в агентстві виявили ознаки декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів.

Обґрунтовані висновки про виявлені ознаки кримінальних правопорушень будуть спрямовані до Національного антикорупційного бюро України та Національної поліції України.
У НАЗК повідомили, що сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік у народного депутата України Петра Сабашука становить понад 1,5 млн гривень.

Що стосується судді Ірпінського міського суду Київської області Дмитра Чернова, то всього виявлено порушень на суму понад 1,2 млн гривень.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак у декларації за 2016 рік недостовірно вказав відомості про власний отриманий дохід "у вигляді заробітної плати та не вказав відомості про фінансові зобов'язання його дружини перед ТОВ "ОТП Факторинг Україна". Так, загальна сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становить понад 1 млн гривень.

Володимир Філенко, подаючи виправлену декларацію за 2016 рік, вказав недостовірні відомості про розмір доходу, отриманого його дружиною від надання майна в оренду. Крім того, не задекларував низку земельних ділянок та нежитлове приміщення, що знаходяться в оренді у дружини, а також автомобіль і причепи, які належать їй на праві власності. Всього виявлено порушень на суму понад 2,3 млн гривень.

Геннадій Дмитренко, подаючи декларацію за 2015 рік, недостовірно вказав відомості про житловий будинок, який належить йому на праві власності, а також про розмір отриманих ним доходів. Всього виявлено порушень на суму майже 1,4 млн гривень.

Гліб Пригунов у своїй виправленійдекларації за 2017 рік вказав недостовірні відомості про квартиру і житловий будинок, що належать йому на праві власності, а також недостовірно вказав розмір грошових активів, розміщених ним і його дружиною на банківських рахунках. Загальна сума встановлених недостовірних відомостей у декларації становить понад 740 тис. гривень.

Обґрунтовані висновки щодо ознак кримінального правопорушення будуть спрямовані в Національну поліцію.

Нагадаємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб встановлено статтею 366 - 1 Кримінального кодексу України.

Також зазначаємо, що твердження обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб'єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Події»
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Сьогодні, 19 жовтня, вчителі шкіл Лугинської територіальної громади на дві години перекрили рух на трасі "Київ-Ковель" через чотиримісячну невиплату зарплати.

16:50, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Сьогодні, 19 жовтня, пресслужба Національної поліції Чернігівської області повідомила про початок службового розслідування щодо сержанта поліції, який напередодні скоїв смертельний наїзд на велосипедиста.

16:20, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Сьогодні, 19 жовтня, пресцентр Державної служби розслідувань поінформував про повідомлення підозри в тортурах людини двом поліцейським міста Васильків.

14:59, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Сьогодні, 18 жовтня, у ГПУ розповіли про корупцію у комерційному банку Дніпропетровської області.

18 жовтня, 17:45

У Росії ухвалили законопроєкт про статус "носія російської мови"

19 жовтня 2019, 18:17
10
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 19 жовтня, в Росії опублікований офіційний документ, згідно з яким українці визнані "носіями російської мови".

Про це повідомляється на сайті уряду РФ, в якому перераховувалися рішення, прийняті 17 жовтня 2019 року.

Згідно з проєктом закону, в Російській Федерації передбачається можливість визнання комісією носіями російської мови без проходження співбесіди громадян Білорусі та України, які вільно володіють російською мовою.

"Схвалити проєкт федерального закону "Про внесення змін до статті 331 федерального закону "Про громадянство Російської Федерації" та внести його в Державну думу в установленому порядку", - йдеться в повідомленні на урядовому сайті РФ.

При цьому, порядок подачі заяв буде визначатися в російському Міністерстві внутрішніх справ.

Дане рішення має пряме відношення до надання посвідки на проживання в Росії.

Згідно з документом, статус носія російської мови спрощує отримання російського громадянства.

Таким чином, ті, кому присвоєно статус "носія" для отримання російського паспорта нема потреби проживати на території Російської Федерації п'ять років.

У свій час, колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зробив заяву, що всі російські паспорти, які буду видаватися українцям в Україні будуть вважатися недійсними.

Також повідомлялося, що колишній представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер в липні зробив заяву, що план Кремля прискореної видачі російських паспортів українцям, які проживають на тимчасово – окупованих територіях Донбасу суперечить Мінськими угодами.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 19 жовтня, МНС Росії повідомило про 15 загиблих після прориву дамби в районі населеного пункту Щьотинкіно Курагинського району Красноярського краю на річці Сейба.

17:20, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 19 жовтня, британський парламент через 37 річну перерву проводить засідання у свій "неробочий час".

14:22, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 19 жовтня, в Красноярському краї Російської Федерації стався прорив греблі в золотодобувної артілі в Курагинському районі.

10:37, Вчора