У СБУ викрили аферистів, що пропонували кредити в інтернеті
Співробітники Служби безпеки України спільно з оперативниками Національної поліції припинили діяльність злочинного співтовариства, що промишляє на лже-позиках через веб - платформи.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Як зазначає джерело, оперативники спецслужби встановили, що учасники угруповання, до складу якого входили жителі Києва, пропонували громадянам надання грошових позик через спеціально створені інтернет-платформи.
Для отримання "кредиту" зловмисники вимагали попередньо перерахувати на підконтрольні банківські рахунки кошти за так звані перевірочні і посередницькі дії, зокрема, "сплату за податок", "аванс за послуги юристів, бухгалтерів" і інший, так званий сервіс "компанії".
У повідомленні СБУ зазначається, що в кінцевому підсумку реальні грошові позики громадянам не надавалися.
Від шахрайських дій зловмисників страждали тяжкохворі люди, в тому числі і онкологічними захворюваннями, які потребували дорогого лікування.
У разі відмови клієнтів від "послуг" учасники угруповання, здійснюючи психологічний тиск, погрожували потерпілим нібито відмовою у "кредиті" і внесенням у так званий чорний список ненадійних позичальників.
За попередньою інформацією, зловмисники отримували від незаконної діяльності щомісяця майже 500 тисяч гривень.
Під час санкціонованих слідчих дій за місцем проживання та в транспортних засобах учасників угруповання правоохоронці виявили мобільні термінали, комп'ютерну техніку, банківські картки та інші речові докази протиправних дій.
У рамках відкритого кримінального провадження двох організаторів групи затримано, їм повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України.
Тривають невідкладні слідчі дії для притягнення до відповідальності інших учасників угруповання.
Внаслідок атаки загинули 13 людей та понад 100 поранено. У Києві, Дніпрі та Харкові зруйновано житлові будинки, лікарні та об'єкти інфраструктури.
Під завалами зруйнованого чотириповерхового будинку, за даними ДСНС, можуть перебувати люди.
Протиповітряною обороною збито/подавлено 642 цілі росіян - 40 ракет та 602 безпілотники різних типів.
Мер Харкова Ігор Терехов повідомив про масштабні руйнування та жертви після російського удару по місту, наголосивши, що атака була спрямована проти цивільного населення, а рятувальники досі шукають людей під завалами.
Юридична компанія AVER LEX, старшим партнером якої є адвокат експрезидента-втікача Віктора Януковича Віталій Сердюк, опинилася у центрі ще одного гучного скандалу.
За даними правоохоронців, група посадовців та бізнесменів організувала схему завищення цін і фіктивних постачань, що призвело до втрати десятків мільйонів гривень, призначених для армії.
У нічній атаці на Москву російські сили протиповітряної оборони допустили фатальну помилку: переслідуючи українські дрони, вони збили власний військовий гелікоптер. Інцидент стався на тлі масованого удару безпілотників, який спричинив хаос у небі над столицею та вкотре продемонстрував слабкість російської системи ППО.
У Києві ошукали колишнього прем’єр-міністра України Валерія Пустовойтенка, який очолював уряд у 1997–1999 роках. Двоє шахраїв, видаючи себе за працівника СБУ та слідчу поліції, переконали 79-річного політика, що проти нього відкрито кримінальне провадження за нібито фінансування держави-агресора.
Російські війська атакували Дніпро, і кількість постраждалих зросла до 18 осіб. Серед них є діти та жінки, а частина поранених перебуває у тяжкому стані. У місті пошкоджено житлові будинки, автомобілі та інфраструктуру, рятувальники продовжують ліквідовувати наслідки удару.
Президент Зеленський назвав це доказом стійкості української оборони та закликав союзників до подальшого посилення підтримки.
Внаслідок атаки загинули 13 людей та понад 100 поранено. У Києві, Дніпрі та Харкові зруйновано житлові будинки, лікарні та об'єкти інфраструктури.
Під завалами зруйнованого чотириповерхового будинку, за даними ДСНС, можуть перебувати люди.
Протиповітряною обороною збито/подавлено 642 цілі росіян - 40 ракет та 602 безпілотники різних типів.
Мер Харкова Ігор Терехов повідомив про масштабні руйнування та жертви після російського удару по місту, наголосивши, що атака була спрямована проти цивільного населення, а рятувальники досі шукають людей під завалами.