Замість звільнення за статтею і кримінальної справи, суддю Романишина відправили у відставку з усіма пільгами (ВІДЕО)

7 червня 2018, 19:41
221

7 червня, в четвер, суддями третьої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, після розгляду матеріалів справи, було прийнято рішення про звільнення з посади судді Одеського апеляційного адміністративного суду Володимира Романишина у відставку.

Про це передає журналіст АСПІ із залу дисциплінарної палати.

Читайте також: Доля скандального Одеського судді Романишина вирішена

Під час проходження атестації у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, суддя Володимир Романишин не зміг пройти співбесіду і чітко відповісти на цілий ряд питань. Претензій до нього, як до посадової особи, тим не менш, накопичилося чимало.

Предметом обговорення на кваліфкомісії стали досить цікаві факти: за час роботи в Апеляційному суді, щодо Романишина прокуратурою Одеської області було порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 191 КК України.

Як виявилося, одіозний одеський суддя 220 днів не з'являвся на роботі, а де-факто знаходився в іншому місті, - в Хмельницькому. Ділові відносини з Одеським апеляційним судом підтримував виключно за допомогою мобільного телефону. По мобільному він давав також конкретні вказівки своєму помічнику і секретарю, що і як робити.

Більш того, для вирішення питань у справах приймав у себе вдома адвокатів. Відсутність на робочому місці протягом тривалого терміну не заважало йому отримувати солідну заробітну плату судді апеляційного суду, разом з преміями «за важку працю».

Читайте также: Активісти зібралися під ВККСУ через скандального суддю Романішина (ФОТО)

Як виявилося, під час відсутності на робочому місці судді Романишина, у довірених йому судових справах, приймалися також процесуальні рішення, в тому числі - відкриття виробництв в адміністративних справах.

Активісти щодо Романишина двічі подавали офіційні заяви до Вищої ради правосуддя. У першій з них було сказано про те, що по відношенню до чинного судді прокуратурою Одеської області було порушено кримінальну справу.

Але, суддя Романишин вирішив переграти ситуацію, що склалася на свою користь і вийти сухим із ​​води. Не чекаючи результатів кримінального розслідування, ініційованого проти нього прокуратурою Одеської області і виклику в Дисциплінарну палату Вищої ради правосуддя, він тихенько подав у відставку.

Суддя це зробив для того, щоб Вища рада правосуддя закрила очі на всі порушення. У другому зверненні в дисциплінарну палату Вищої ради правосуддя, активісти громадських антикорупційних організацій зверталися з проханням, щоб за допущені правопорушення він був звільнений за дисциплінарною статтею.

Сьогодні, всупереч будь-якій логіці, 19 членів колегії дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя дали можливість судді Романишину спокійно піти на заслужений відпочинок.

Тепер екс-суддя Володимир Романишин, замість кримінального покарання, і звільнення за статтею, буде отримувати солідну пенсію, і користуватися всіма привілеями та пільгами працівників феміди.

Коли в стінах парламенту мова заходить про реформи правосуддя, на словах у депутатів виходить все дуже гарно. На ділі, - зовсім по іншому. Виходить так, що посадовій особі, якій держава довірила вершити правосуддя, але вона його не виправдала, до кінця життя будуть виплачувати величезні пенсії з бюджету, - це замість покарання.

У зв'язку з цим виникає чимало запитань і до тих держслужбовців, яким держава довірила повноваження контролювати всю судову систему, і безпосередньо самих суддів.

У самого екс-судді Одеського апеляційного суду Володимира Романишина, завдяки так званій круговій поруці в судовій системі, пазл сьогодні, начебто і склався.

Але, наскільки стало відомо журналісту інформаційного агентства АСПІ, найближчим часом громадські організації, які сьогодні ведуть безкомпромісну боротьбу з корупцією в органах державної влади, готові оскаржувати рішення дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя в найвищих інстанціях, у тому числі, і в міжнародних.

По темі
1 березня 2019, 10:33
На що йдуть посадовці, коли йдеться про гроші
1 березня 2019
27 грудня 2018, 13:16
Новостворені органи судової системи перетворились на органи тиску, - політолог
13:16
18 грудня 2018, 12:59
Пільгові кредити на житло для молоді: з'явилась нова державна програма
12:59
Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини рубрики Події
Події
Стрілянина в трамваї Утрехта може бути терактом
15:01
У Запоріжжі іноземця впіймали на контрабанді старовинних монет
14:44
Події
У Києві відбувається акція проти цирків з тваринами 
13:05
У Києві напали на суддю біля ВККСУ
10:47

4 мільярди доларів потрібно позичити Україні в 2019 році — Маркарова

19 березня 2019, 17:09
5

У 2019 Україні необхідно позичити близько 4 млрд доларів, адже на погашення та обслуговування державного боргу потрібно витратити 418 мільярдів гривень.

Про це заявила міністр фінансів Оксана Маркарова.

"Це не секрет, тому що в бюджеті на цей рік 418 млрд гривень закладено на погашення боргів. Це третина державного бюджету", - зазначила вона.

Маркарова нагадала, що в цьому році Україна вже отримала 600 млн доларів під гарантію Світового банку.

Вона підкреслила, що Мінфін також працює над додатковими інструментами від офіційних кредиторів.

По темі
18 березня 2019, 14:08
МВФ, США і ЕС просять відкласти розгляд проектів закону про незаконне збагачення – Кожем'якін
14:08
15 березня 2019, 17:57
Бюджет за два місяці 2019-го недоотримав понад 13,5 млрд гривень
17:57
15 березня 2019, 12:46
Кабмін обговорить з МВФ можливість зниження цін на газ для населення
12:46
Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини рубрики Події
Події
Стрілянина в трамваї Утрехта може бути терактом
15:01
У Запоріжжі іноземця впіймали на контрабанді старовинних монет
14:44
Події
У Києві відбувається акція проти цирків з тваринами 
13:05
У Києві напали на суддю біля ВККСУ
10:47