17 жовтня Україну чекають масштабні мітинги
Всеукраїнську акцію на підтримку «Великої політичної реформи» анонсував 17 вересня Михайло Саакашвілі.
"Ми вирішили приєднається до ініціативи громадських активістів і зібратися в Києві 17 жовтня з трьома вимогами: створення антикорупційних судів, скасування депутатської недоторканності, прийняття нового вибірково закону. А решту вимог ми збиратимемо по всій Україні до 17 жовтня ", - зазначив політик.
Акцію підтримали ряд політичних сил і громадських організацій підписав Меморандум про проведення всеукраїнської ненасильницької акції.
Організації, що підтримали акцію: Автомайдан, Антикорупційний штаб, Громадський рух "ЧЕСНО", Ініціатива реальних дій, Реанімаційний Пакет Реформ, Центр протидії корупції, ВО "Свобода", громадський рух "Хвиля", політична сила "Альтернатива", партія "Демократичний Альянс", політична партія "Національний Корпус", партія "Рух Нових сил Михайла Саакашвілі", партія "Об'єднання Самопоміч",
А також народні депутати України: Юрій Дерев'янко, Світлана Заліщук, Павло Костенко, Юрій Левченко, Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Володимир Парасюк, Олег Петренко, Єгор Соболєв, Семен Семенченко, Віктор Чумак.
Активісти висувають до діючої влади три ключові вимоги:
- Введення пропорційної системи з відкритими списками на виборах до Верховної Ради України.
- Скасування депутатської недоторканності.
- Створення незалежного антикорупційного суду
На соціальної сторінці заходу в Facebook організатори аргументували свої вимоги наступним (цитуємо):
ЗМІНА ВИБОРЧИХ ПРАВИЛ
В Україні діє змішана пропорційно-мажоритарна виборча система, ухвалена в 2011р. в інтересах режиму Януковича. За нею половина депутатів обираються на мажоритарних округах, де перемагають переважно завдяки підкупу виборців та використанню адмінресурсу, половина - за закритими пропорційними списками, місця в яких продаються.
Організатори закликають скасувати корумповану виборчу систему Януковича та перейти до пропорційної системи із відкритими регіональними списками (законопроект № 1068-2). Діюча виборча система, на їх думку, це корінь політичної корупції в країні..
Запропонована система дозволить обирати не лише партію, але й конкретних кандидатів в цій партії, тим самим формуючи список із людей, що мають довіру.
Перехід на пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками:
• значно ускладнить підкуп виборців;
• зробить купівлю місць в списку безглуздою - ніхто не може гарантувати голоси виборців конкретній персоні;
• знизить прохідний бар’єр до 3%, що дасть шанс малим партіям;
Також організатори зауважили, що перехід до пропорційної сістеми з відкритими списками передбачений у Коаліційній Угоді, і є передвиборчою обіцянкою Президента Порошенка та міжнародним зобов’язанням України.
СТВОРЕННЯ АНТИКОРУПЦІЙНОГО СУДУ
На думку організаторів акції, про необхідність створення Антикорупційного суду свідчать десятки справ топ-корупції, які місяцями блокуються в судах по всій країні. Кожна четверта справа по топ-корупціонерам лежить в судах без розглядів, а самі корупціонери в цей час через суди поновлюються на посадах.
За рік від початку судової реформи влада не зробила жодного кроку до створення обіцяного Вищого антикорупційного суду. Замість незалежного суду вони пропонують створити палати в нереформованих судах та зі старих суддів.
Ми закликаємо створити незалежний суд для розгляду справ топ-корупції, в якому антикорупційних суддів обиратимуть за участі громадськості та міжнародних партнерів України. Для цього вимагаємо якнайшвидше ухвалити законопроект № 6011.
ОБМЕЖЕННЯ ДЕПУТАТСЬКОЇ НЕДОТОРКАННОСТІ
Обмеження недоторканності народних депутатів (законопроект № 6773), з одного боку, дозволить притягати їх до кримінальної відповідальності на загальних підставах, з іншого - збереже індемнітет, тобто не дозволить переслідувати парламентарів за наслідками їх політичної позиції та висловлювань.
Питання обмеження або скасування депутатської недоторканності стоїть на порядку денному близько 20 років. Кожна політична сила зазначає про своє бажання реалізувати це завдання, після проходження до Верховної Ради України забуваючи про свої обіцянки.
Ми закликаємо вище політичне керівництво держави та народних депутатів реалізувати задумане, створивши можливість для притягнення парламентарів до кримінальної відповідальності за злочини.
Акція відбудеться 17 жовтня о 9:30 у столиці під стінами Верховної Ради та на площах усіх обласних центрів України.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що у Польщі перебуває 1 млн громадян України. Про це він сказав на годині запитань до уряду.
Україна повинна мати змогу підійти до мирних перемовин з Росією із позиції сили.
Українці мають вирішити: чи продовження боротьби у війні, чи переговори і спроби перемир'я з Росією. Про це в інтерв'ю MSNBC заявив Держсекретар США Ентоні Блінкен. Розшифровку інтерв'ю опублікував сайт Державного департаменту.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц у телефонній розмові узгодив з обраним президентом Дональдом Трампом важливість якнайшвидшого завершення війни в Україні та настання справедливого миру.
Україна готова вести переговори про закінчення війни з Росією тільки на своїх умовах, заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.
Україні потрібні додаткові системи протиповітряної оборони для захисту енергетичних підстанцій. Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції в Брюсселі.
Ніяких "стамбульських угод" ніколи не існувало і Україна з Росією нічого не підписували. Про це сказав президент Володимир Зеленський, коментуючи слова Володимира Путіна щодо можливих переговорів.
Президент Володимир Зеленський зазначив: Україна має підтвердження, що Росія маскує північнокорейських військових під громадян РФ, а загиблим солдатам спалює обличчя для унеможливлення упізнання.
Президент Володимир Зеленський знову розкритикував спроби угорського премʼєр-міністра Віктора Орбана представити себе як "посередника" у "врегулюванні" війни.
Президент України Володимир Зеленський перерахував складові, за яких, на його думку, позиція України буде достатньо сильною для початку потенційних перемовин з Росією.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що у Польщі перебуває 1 млн громадян України. Про це він сказав на годині запитань до уряду.
Україна повинна мати змогу підійти до мирних перемовин з Росією із позиції сили.
Українці мають вирішити: чи продовження боротьби у війні, чи переговори і спроби перемир'я з Росією. Про це в інтерв'ю MSNBC заявив Держсекретар США Ентоні Блінкен. Розшифровку інтерв'ю опублікував сайт Державного департаменту.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц у телефонній розмові узгодив з обраним президентом Дональдом Трампом важливість якнайшвидшого завершення війни в Україні та настання справедливого миру.