Блінкен підтвердив готовність США збільшити оборонну допомогу Україні

Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен заявив, що Росія понесе величезні втрати у разі нового вторгнення в Україну. Про це керівник американского зовнішньополітичного відомства заявив у розмові з главою МЗС України Дмитром Кулебою.
Відзначаючи спільне занепокоєння щодо поточного нарощування Росією військових сил поблизу кордонів України Ентоні Блінкен та Дмитро Кулеба обговорили результати та наступні кроки після діалогу зі стратегічної стабільності США та Росії в Женеві та напередодні засідання Ради НАТО-Росія в Брюсселі. Про це інформує "Європейська правда".
Держсекретар також поділився очікуваннями від засідання Постійної ради ОБСЄ 13 січня у Відні. "Провів розмову з американським колегою та другом Ентоні Блінкеном. Протягом тижня дипломатичних контактів з РФ, Україна та США залишаються єдиними у прагненні деескалації завдяки дипломатії та силі. Ми продовжуємо тісно працювати разом над стримуванням РФ від подальшої агресії" - заявив Дмитро Кулеба за результатами розмови.
We have been clear with Russia that diplomacy is the only responsible way forward. I spoke with Ukrainian FM @DmytroKuleba today – we are consulting with Ukraine on every step of our engagements with Russia this week, and there will be nothing about Ukraine, without Ukraine.
— Secretary Antony Blinken (@SecBlinken) January 11, 2022
Spoke today with my American counterpart and friend @SecBlinken. Amid the week of diplomatic contacts with Russia, Ukraine and the U.S. remain united in seeking de-escalation through diplomacy and strength. We keep working closely together to deter further Russian aggression.
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) January 11, 2022
Блінкен підтвердив свою підтримку дипломатії як єдиного відповідального шляху вперед, і що без України жодних предметних дискусій щодо України не буде. "Він повторив, що якщо Росія вибере шлях подальшого конфлікту, Сполучені Штати та наші союзники та партнери готові покласти величезні витрати на економіку Росії, посилити присутність НАТО в прифронтових державах Альянсу та збільшити оборонну допомогу Україні" - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що заступник керівника МЗС РФ Сергій Рябков висловив сподівання, що НАТО усвідомлює небезпеку заведення в глухий кут діалогу щодо вимог Москви. Він заявив, що воєнно-політичний блок повинен зробити крок назустріч вимогам РФ. У разі невиконання певних пунктів представники Москви не називають, які саме кроки мають намір здійснювати проти інших держав. Також ASPI news повідомляло, що віцеспікер Ради Федерації Росії Костянтин Косачов впевнений, що на переговорах між Росією та США у Женеві був діалог, "а не два монологи".
Найближчі роки в Україні навряд чи будуть мирними з огляду на загрозу, яка завжди поруч. Мова не обов'язково про бойові дії.
Президент США Дональд Трамп дав зрозуміти, що Сполучені Штати можуть направити до України крилаті ракети далекого радіуса дії "Томагавк".
Наразі розширення російсько-української війни на країни Європи не відбувається, однак надалі це можливо.
Крилаті ракети Tomahawk, які президент США Дональд Трамп розглядає для постачання Україні, впродовж десятиліть були зброєю вибору американських лідерів, які прагнули рішучих військових рішень.
Російська Федерація зазнала більших втрат від ударів України, ніж від запроваджених економічних санкцій західних партнерів.
Відносини між Києвом і Вашингтоном потеплішали, відколи Україна зрозуміла, що у кімнаті може бути лише "одна діва" - тобто, у центрі уваги завжди буде Дональд Трамп. Українські чиновники демонструють новознайдену впевненість, і все це завдяки президенту США, повідомило Politico.
Якщо Сполучені Штати Америки ухвалять рішення про надання Україні крилатих ракет Tomahawk, управління ними, ймовірно, здійснюватимуть американські спеціалісти.
Не варто боятися того, що передача Україні далекобійних ракет Tomahawk сприятиме розростанню конфлікту.
Під час 31 засідання у форматі Рамштайн в Брюсселі було досягнуто нових домовленостей про оборонну підтримку України на сотні мільйонів доларів, які будуть використані для закупівлі вітчизняного озброєння.
Президент України Володимир Зеленський вважає, що поточний наступ Росії на Сході може бути останньою великою військовою активністю росіян. Наступного року вже можна буде говорити про мир.
Найближчі роки в Україні навряд чи будуть мирними з огляду на загрозу, яка завжди поруч. Мова не обов'язково про бойові дії.
Президент США Дональд Трамп дав зрозуміти, що Сполучені Штати можуть направити до України крилаті ракети далекого радіуса дії "Томагавк".
Наразі розширення російсько-української війни на країни Європи не відбувається, однак надалі це можливо.
Крилаті ракети Tomahawk, які президент США Дональд Трамп розглядає для постачання Україні, впродовж десятиліть були зброєю вибору американських лідерів, які прагнули рішучих військових рішень.