ДБР повідомило Порошенку про підозру у державній зраді та сприянні діяльності "ЛДНР"
П'ятому президенту України, народному депутату України Петру Порошенку повідомлено про підозру у вчиненні державної зради та сприянні діяльності терористичних організацій. Санкціями вищевказаних статей передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна або без такої.
Працівники ДБР у взаємодії зі СБУ та під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора розслідують кримінальне провадження щодо організації злочинної схеми постачання вугілля із тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям "ЛНР" та "ДНР" групою громадян України на загальну суму близько 1,5 мільярда гривень. Про це інформує пресслужба Державного бюро розслідувань.
П'ятий президент України підозрюється у тому, що він, діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема з числа представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР". У вересні-листопаді 2021 року у вказаному провадженні вже повідомлено про підозру ще одному із чинних народних депутатів (Віктору Медведчуку - ASPI news) та колишньому міністру енергетики (Володимиру Демчишину - ASPI news), які підозрюються у купівлі за державні кошти вугілля в ОРДЛО. На думку слідства, своїми діями фігуранти провадження поставили енергетичну сферу України у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій. Що, у свою чергу підірвало економічну безпеку держави у 2014-2015 роках, позбавило можливостей для диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів, а також надало РФ більш широкі можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України і ведення проти неї підривної діяльності.
Провадження здійснюється ч. 1 та ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму), ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) КК України. Санкціями вищевказаних статей передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна або без такої. У зв’язку із неможливістю вручення письмового повідомлення про підозру особисто його було вручено у спосіб, передбачений Кримінальним процесуальним Кодексом (направлено за місцем проживання, реєстрації, а також за місцем роботи).
Нагадаємо, працівники ДБР намагалися вручити повістку Петру Порошенку, однак він проігнорував представників правоохоронного органу та поїхав у невідомому напрямку. ASPI news інформувало, що Баканов та Венедиктова оприлюднили аудіозаписи, які підтверджують існування "вугільної схеми" та зацікавленість у ній влади РФ.
Стів Віткофф уже шість разів відвідував Росію 2025 року, при цьому в Україні його не бачили. Кремль вважав минулого парламентера Кіта Келлога занадто проукраїнським і вивів на перший план саме давнього друга Дональда Трампа.
Заява Мінська про розміщення балістичної ракети середньої дальності "Орєшнік" в Білорусі викликала в українських ЗМІ хвилювання, оскільки заявлялося, що до Києва їй летіти всього 1 хвилину 41 секунду, повідомило Defense Express.
Глава Кремля Володимир Путін, як і раніше, має намір захопити всю Україну і повернути частини Європи колишнього СРСР, незважаючи на прагнення російських переговірників до припинення війни.
Прогресу стосовно припинення російсько-української війни досягнуто, але належить виконати ще багато роботи. Про це заявив держсекретар США Марко Рубіо під час брифінгу.
Росія завершує переміщення балістичних ракет середньої дальності Орєшнік на територію Білорусі. Україна інформує про це партнерів, сказав президент Володимир Зеленський на пресконференції у Варшаві.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що мирної угоди на сьогодні немає, бо справжній документ, який українська сторона може підписати, має містити чіткі гарантії безпеки. Також він розповів про пропозицію США влаштувати тристоронню зустріч з РФ і Україною.
Попри поїздку українського президента Володимира Зеленського до Куп'янська Харківщина, російський диктатор Володимир Путін продовжує заявляти про оточення міста. Президент РФ стверджує, що в російському оточенні перебувають понад 3 тисячі українських військових.
Президент України Володимир Зеленський пояснив, якою була його реакція на сигнали з боку США щодо проведення виборів.
Рішення лідерів Європейського Союзу надати Україні безвідсотковий кредит у розмірі 90 млрд євро є надзвичайно важливим досягненням. Ці кошти забезпечать стабільність бюджету та дозволять продовжувати підтримку війська й громадян.
Україна не дозволить російському диктатору Володимиру Путіну контролювати потенційні президентські вибори в країні.
Стів Віткофф уже шість разів відвідував Росію 2025 року, при цьому в Україні його не бачили. Кремль вважав минулого парламентера Кіта Келлога занадто проукраїнським і вивів на перший план саме давнього друга Дональда Трампа.
Заява Мінська про розміщення балістичної ракети середньої дальності "Орєшнік" в Білорусі викликала в українських ЗМІ хвилювання, оскільки заявлялося, що до Києва їй летіти всього 1 хвилину 41 секунду, повідомило Defense Express.
Глава Кремля Володимир Путін, як і раніше, має намір захопити всю Україну і повернути частини Європи колишнього СРСР, незважаючи на прагнення російських переговірників до припинення війни.
Прогресу стосовно припинення російсько-української війни досягнуто, але належить виконати ще багато роботи. Про це заявив держсекретар США Марко Рубіо під час брифінгу.