Для відкриття КПВВ на Донбасі Росія вимагає від України визнати вакцину "Спутник V"

На останньому засіданні Тристоронньої контактної групи 22 грудня сторонам не вдалося досягти домовленостей щодо відкриття КПВВ на Донбасі. Росіяни вимагають від України визнати вакцину "Спутник V" та довідки про імунізацію людей, що прибули з ОРДЛО, з печатками т.зв. "ЛНР" та "ДНР".
Українські КПВВ відкриті вже з 10 листопада 2020 року, але з боку тимчасово окупованих територій пункти пропуску закриті. Про це заявив речник української делегації у ТКГ Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Дом".
Арестович зазначив, що КПВВ на Донбасі з українського боку відкриваються щодня о 8 ранку й залишається лише пропустити громадян із того боку. "Але вони й тут зачепилися за необхідність нами визнати вакцину "Спутник V" у документах, визнати документи з печатками так званих "ДНР" та "ЛНР". Коротше, зробити все те, на що ми ніколи не підемо", - зазначив він. Він додав, що переговори про відкриття КПВВ зводяться до суб'єктивізації так званих "ЛНР" та "ДНР". "Їхнє завдання вивести Росію за межі конфлікту, удати, що РФ — посередник, а в нас внутрішній громадянський конфлікт. Звичайно, ми на це не підемо. Тому що основою мирного врегулювання є визнання Росією свого статусу як сторони конфлікту, якою її визнає весь цивілізований світ, крім них самих. І Мінські угоди, й Нормандські угоди підписані з участю Російської Федерації, і можуть бути реалізовані лише, якщо Російська Федерація визнає себе стороною конфлікту. Вони так виписані. І все невиконання угод починається з того, що вони не визнають себе стороною конфлікту", — розповів Арестович.
Нагадаємо, якщо до Новорічних свят у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі зможуть узгодити хоч якісь питання – це буде непогано. За словами президента України Володимира Зеленського, його цікавлять питання припинення вогню, відкриття контрольних пунктів в'їзду-виїзду чи обміну полоненими. Також ASPI news інформувало, що Україна розробила та направила міжнародним партнерам ініціативу з 10 кроками для розблокування мирного процесу врегулювання на Донбасі. Документ також відправили Росії.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Альянс не бере участі в переговорах щодо припинення війни між Україною та Росією. Ці переговори, за його словами, ведуть Сполучені Штати Америки разом з Україною та Росією.
У НАТО немає власних "червоних ліній" у питанні припинення війни в Україні, тому що Альянс не бере участі у переговорах про мир. Про це генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив в інтерв’ю NV.
Генеральний секретар НАТО виправдав заяви американської адміністрації Дональда Трампа стосовно вступу України до НАТО. Про це свідчить його інтерв’ю NV.
Президент Володимир Зеленський назвав небезпечним замовчування провини Росії в ударі по Кривому Рогу, оскільки це підбурює країну-агресора продовжувати війну й ігнорувати дипломатію.
У НАТО всім ясно, що Росія являє собою довгострокову загрозу, навіть якщо розв'язана проти України війна закінчиться. Таку заяву зробив генеральний секретар Альянсу Марк Рютте на прес-конференції.
Внаслідок російської атаки по Кривому Рогу загинуло 9 дітей. Їхні імена у Telegram назвав президент Володимир Зеленський.
Гарантії безпеки для України повинні унеможливити будь-які майбутні спроби російського диктатора Володимира Путіна атакувати країну. Путін повинен знати, що Україна має захист.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтверджує рішення альянсу щодо того, що Україна буде членом організації, але ніколи не було обіцянки, що членство буде частиною мирної угоди.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Альянс не бере участі в переговорах щодо припинення війни між Україною та Росією. Ці переговори, за його словами, ведуть Сполучені Штати Америки разом з Україною та Росією.
У НАТО немає власних "червоних ліній" у питанні припинення війни в Україні, тому що Альянс не бере участі у переговорах про мир. Про це генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив в інтерв’ю NV.
Генеральний секретар НАТО виправдав заяви американської адміністрації Дональда Трампа стосовно вступу України до НАТО. Про це свідчить його інтерв’ю NV.