Дуда назвав польський погляд на війну в Україні
Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що США не зменшуватимуть свою присутність у східній Європі, а навпаки, розширюватимуть її. Війна в Україні не може завершитися перемогою Росії, і для цього потрібною є "рішуча політика" президента США Дональда Трампа.
Про це він сказав під час брифінгу для ЗМІ після зустрічі із спецпредставником США з питань України та Росії генералом Кітом Келлогом у Варшаві. За словами Дуди, він представив Келлогу польський погляд на війну в Україні, а також розповів про агресивні дії та заяви з боку РФ та її представників.
Президент Польщі вважає, що Штати "рішуче увійшли до гри" у питанні завершення війни в Україні, а президент Трамп дуже серйозно налаштований на досягнення результату. "У зв’язку з цим я сподіваюся, що дійсно відбудеться, принаймні, припинення вогню. Маю надію на припинення російської агресії проти України", - зазначив Дуда.
Він наголосив, що польська сторона на переговорах із Келлогом, а на минулому тижні також з главою Пентагону Пітом Гегсетом, чітко підкреслила: для Варшави "очевидним є те, що ця війна не може завершитися перемогою Росії".
Дуда додав, що відкритим питанням залишається те, які умови миру буде досягнуто в результаті переговорів. "Тут потрібна дуже рішуча політика і я вірю, що президент Дональд Трамп зможе проводити таку рішучу політику", - наголосив він.
За словами Дуди, американська сторона запевнила, що не лише не зменшуватиме свою активність і присутність американських військ у східній Європі, але й навпаки - слід очікувати на зміцнення американської присутності. Він висловив сподівання, що у Польщі буде створено "форт Трамп", про яку велася розмова ще під час першої президентської каденції чинного глави Білого дому.
Президент Польщі наголосив, що зростання американського потенціалу у східній Європі матиме велике значення як для безпеки Європи, так і України, з якою Польща має хороше транспортне і залізничне сполучення.
Дуда також повідомив, що він скликає 24 лютого засідання Ради національної безпеки країни для обговорення результатів переговорів з американською стороною, а також результатів переговорів РФ із США в Саудівській Аравії. Він зауважив, що нинішня зустріч в Ер-Ріяді є лише підготовкою до мирних переговорів, які, на його думку, в результаті повинні відновити безпеку в східній Європі і завершити війну в Україні.
Російська Федерація розглядає варіанти удару по підстанціях АЕС, щоб змусити Україну підписати капітуляційні вимоги щодо закінчення війни. У планах Кремля - тотально залишити українців без світла і тепла.
Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні розповів про селекторну нараду щодо надзвичайної ситуації в енергетиці.
Президент Володимир Зеленський заявив, що українська розвідка має інформацію про підготовку нових ударів Росії по енергетиці та інфраструктурі України.
Росія відкладає реалізацію домовленостей про взаємне звільнення військовополонених, досягнутих наприкінці 2025 року. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
Президент Володимир Зеленський провів спеціальний енергетичний селектор, за підсумками якого доручив розібратися щодо тих будинків в Києві, які досі без опалення та збільшити обсяг імпорту електрики. Про це він повідомив у Telegram.
Через російські атаки Україна стикнулася з безпрецедентними викликами – в енергосистемі утворився дефіцит обсягом 7 ГВт, тобто близько 33% потреб.
Україна та США мають різні погляди на деякі питання щодо мирної угоди. Про це заявив президент Володимир Зеленський на спільному брифінгу з президентом Чехії Петром Павлом.
У відеозверненні президент України Володимир Зеленський чітко заявив, що Україна ніколи не була і не буде перепоною для досягнення миру. Він наголосив, що саме російські ракети, "шахеди" та прагнення Кремля знищити Україну є неспростовними свідченнями того, що Путіну зовсім не потрібні мирні угоди.
Українська розвідка повідомила про підготовку Росії до завдання нових масованих ударів по Україні.
Президент Володимир Зеленський заявив, що робота над гарантіями безпеки для України триває. За його словами, документ має містити всі компоненти для реальної фінансової підтримки Києва.
Російська Федерація розглядає варіанти удару по підстанціях АЕС, щоб змусити Україну підписати капітуляційні вимоги щодо закінчення війни. У планах Кремля - тотально залишити українців без світла і тепла.
Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні розповів про селекторну нараду щодо надзвичайної ситуації в енергетиці.
Президент Володимир Зеленський заявив, що українська розвідка має інформацію про підготовку нових ударів Росії по енергетиці та інфраструктурі України.
Росія відкладає реалізацію домовленостей про взаємне звільнення військовополонених, досягнутих наприкінці 2025 року. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.