"Ефект Даннінга-Крюґера", – експерти та нардепи пояснили слова колеги Тищенка про ТКГ у Мінську

последние новости в Украине останні новини в Україні
Фото:
з відкритих джерел

В понеділок, 28 вересня, під час брифінгу у КВЦ "Парковий" в Києві скандально відомий нардеп, заступник голови фракції "Слуга народу" Микола Тищенко повідомив, що увійшов до ініціативної групи із перезавантаження Тристоронньої контактної групи. Також Тищенко анонсував презентацію оновлення української делегації ТКГ в Мінську.

Наразі Тищенко став членом парламентської групи щодо законодавчих змін для врегулювання війни на Донбасі. "Коли президент йшов до парламенту, його головною тезою, за яку проголосувала вся країна, був мир. Тому сьогодні ми знаходимо нове рішення, і я дійсно є одним із членів цієї групи", – заявив нардеп.

Того ж дня, але трохи раніше, Тищенко написав у Facebook: "Вперше взяв участь у парламентській групі щодо законодавчих змін з питань Донбасу. Як і прогнозував, тут працюють як професіонали, так і відверто слабкі представники, що працюють на роз'єднання українців з обох боків конфлікту. Але моя позиція незмінна і вона аналогічна позиції президента. "Немає тієї сторони". Перш за все є українці, яких розділила війна на Донбасі. І наше спільне завдання - об'єднати сім'ї, об'єднати людей, об'єднати Україну. Зробити все можливе, щоб якомога швидше настав мир".

Про яких саме слабких представників йдеться, Тищенко не повідомив, проте, ймовірно, нардеп мав на увазі Вітольда Фокіна, котрий зробив вже купу скандальних заяв стосовно Донбасу. Зокрема, він не виключав прямих переговорів із окупаційними адміністраціями та піднімав питання загальної амністії. Проте не все так просто. Очевидно, що фігура експрем’єра повністю влаштовує російську сторону. Тому звільнити його буде дуже не просто. Так, за словами політолога Олександра Палія: "Вітольд Павлович представляє в ТКГ не Україну, а РФ і ОРДЛО".

Перший заступник голови делегації України в ТКГ, віцепрем'єр-міністр Олексій Резніков пізніше сказав, що не лише питання про включення Тищенка до групи в ТКГ, але й перегляд складу української делегації навіть не обговорювалися. " Кадрові рішення про включення до складу делегації на рівні указу приймає лише президент, а глава делегації і перші заступники можуть залучати, згідно з указом, інших представників, експертів, радників. Таких консультацій, за моєю інформацією, не велося", – повідомив Резніков.

Реакція нардепів

"Я оцінюю ініціативу Тищенка настільки негативно, що не раджу йому взагалі братися за ті теми, в котрих він абсолютно некомпетентний. Це виглядає, як ефект Даннінга-Крюґера. Тому весь цей гротеск потрібно облишити, ми маємо бути компетентними. Тим паче, коли йдеться про питання війни та миру. В даному випадку долучення пана Тищенко до ініціативної групи в парламенті – це не погано. Проте не для того, щоб він щось там коментував. Для цього потрібно трохи розбиратися в предметі", – так прокоментувала заяви Тищенка не нардепка з опонуючої політичної сили, а його колега по фракції "Слуга народу" Ірина Верещук 29 вересня.

Нардеп від фракції "Голос" Ярослав Железняк того ж дня підтвердив, що у Раді створено депутатську групу під назвою "Шлях додому", котра має на меті допомагати Офісу президента захищати позиції перемовників ТКГ у парламенті. "Я гадаю, що ця ідея з'явилася після того, як нардепи провалили голосування за проєктами проросійських постанов. Намагаються показати, що в парламенті є прихильники миру за будь-яку ціну. Я вважаю, що вони роблять зайву роботу, бо за них її вже здійснила Росія, створивши в Раді фракцію ОПЗЖ", – сказав нардеп.

Коментуючи компетенцію Тищенка очолити таку депутатську групу, Железняк не втримався від відвертого тролінгу: "Я особисто не знайомий з паном Миколою, проте я читав інтерв’ю Андрія Богдана Дмитру Гордону, ексглава ОП називав Тищенка інтелектуальною людиною, яка має потенціал стати головою парламентської фракції. Напевно, "Слуги народу" знайшли якісь сильні сторони у цієї особистості".

Пожартував на тему заяв Тищенка 29 вересня ще один член фракції "Слуга народу" Олександр Качура: "Микола Миколайович – фахівець з "формули Штайнмаєра", з інших питань з врегулювання ситуації на Сході. Мені не відомі ініціативи Тищенка, хоча у профільному парламентському комітеті я займаюся всіма законопроєктами стосовно Донбасу. Мене в депутатську групу "Шлях додому" не запрошували. Це якась окрема депутатська ініціатива, хоча я й не знаю, яке ці нардепи мають відношення до Донбасу. Але вважаю, чим більше буде народних обранців, котрі опікуються питаннями миру, тим буде краще для країни".

Коментар політолога

Сьогодні на засідання парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування для пояснення своїх резонансних заяв було запрошено Вітольда Фокіна. Тому вчорашні слова Тищенка та його зустріч з главою української делегації в ТКГ Леонідом Кравчуком випадковими назвати складно. З іншого боку, коли такий нардеп як Микола Миколайович робить відозви щодо переформатування ТКГ, то відчувається певний підступ. Бо ані в компетенціях Верховної Ради, ані у службових обов’язках окремих народних депутатів немає прав на зміну складу делегації ТКГ.

"Микола Тищенко, напевно, є фахівцем з харчової промисловості, зокрема, з ресторанного бізнесу. До цього він ніколи не займався законотворчою діяльністю взагалі. Тому його участь у переговорах щодо Донбасу навряд чи призведе до якихось покращень, – зазначив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала. – В Україні зазвичай, щоб когось звільнити і не образити, реформують структуру. Треба трохи почекати, бо опікуватися ТКГ – це не прерогатива жодного народного депутата, це – компетенція президента. Насправді Ірина Верещук зробила правильну заяву, відмежовуючись від слів Тищенка, бо ініціативи Миколи Миколайовича щодо Донбасу сильно псують рейтинг партії "Слуга народу" напередодні місцевих виборів".

Як би там не було, за словами голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії, нардепи цієї політичної сили планують провести на наступному тижні виїзне засідання фракції на Донбасі. "По суті, у нульовій зоні", – повідомив Арахамія 29 вересня.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Олексій Арестович, радник української делегації у ТКГ, пояснив, чому погодився на пропозицію роботи на посаді. Він пішов на компроміс із нинішньою владою.

13:23, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

В Євросоюзі можуть запустити механізм призупинення дії безвіза в зв'язку з рішенням Конституційного суду України, який скасовує ключові повноваження Національного агентства з запобігання корупції. Для припинення безвізу країні, яка оформила угоду з ЄС про безвіз, необхідно відійти від одного з трьох параметрів, згідно з якими ця угода може діяти.

12:48, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Мартін Сайдік, колишній спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі (ТКГ), заявив, що Росія і Україна є сторонами конфлікту на Донбасі. Саме ці країни задіяні у війні.

12:37, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Аналітик фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський 29 жовтня представив результати експертного опитування "Політичний квартал: осінь 2020", котре проводилося протягом 18-23 жовтня 2020 року. В опитуванні брали участь 68 фахівців.

11:34, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Структури, що покликані боротися з корупцією, потрібно постійно підтримувати. Мелінда Сіммонс, посол Великої Британії в Україні, звернулася до президента Володимира Зеленського.

10:14, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Україна нібито зобов'язалася представити дорожню карту вирішення конфлікту на Донбасі. Москва оголосила Києву нові вимоги.

09:54, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Український дипломат Маркіян Лубківський відмовився від посади радника в українській делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі. За його словами, він бачить свою діяльність в інших дипломатичних площинах.

09:39, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Олексія Арестовича, військового експерта, було призначено речником української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ). Військовий експерт зазначив, що українська сторона запропонувала створити "План дій" під егідою ОБСЄ.

09:04, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Український блогер і військовий експерт Олексій Арестович призначений офіційним спікером української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі. Рішення про його призначення було прийнято головою української делегації в ТКГ Леонідом Кравчуком.

08:00, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що зараз немає доцільності змінювати переговорний "Нормандський формат" (Україна, Німеччина, Франція, РФ), оскільки він функціонує. Але це не означає, що Україна не залучає інші країни для того, щоб домогтись виконання хоча б частини цих домовленостей.

19:18, Вчора
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Олексій Арестович, радник української делегації у ТКГ, пояснив, чому погодився на пропозицію роботи на посаді. Він пішов на компроміс із нинішньою владою.

13:23, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

В Євросоюзі можуть запустити механізм призупинення дії безвіза в зв'язку з рішенням Конституційного суду України, який скасовує ключові повноваження Національного агентства з запобігання корупції. Для припинення безвізу країні, яка оформила угоду з ЄС про безвіз, необхідно відійти від одного з трьох параметрів, згідно з якими ця угода може діяти.

12:48, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Мартін Сайдік, колишній спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі (ТКГ), заявив, що Росія і Україна є сторонами конфлікту на Донбасі. Саме ці країни задіяні у війні.

12:37, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Аналітик фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський 29 жовтня представив результати експертного опитування "Політичний квартал: осінь 2020", котре проводилося протягом 18-23 жовтня 2020 року. В опитуванні брали участь 68 фахівців.

11:34, Сьогодні