Гарантії безпеки для України – Андрій Єрмак

Фінляндія виразила свою готовність і надалі підтримувати Україну в боротьбі проти російської агресії, тому Президентом України Володимиром Зеленським та Президентом Фінляндії Александром Стуббом було підписано Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку.
Фінляндія зобовʼязалася надавати довгострокову військову та фінансову підтримку та виразила готовність до поглиблення співпраці з Україною в політичній, фінансовій, гуманітарній та у сфері реформ. Документ чинний протягом десяти років і посилює підтримку й захист України на її шляху до членства в НАТО і ЄС.
Також було затверджено допомогу Фінляндії в питаннях відбудови енергетичного сектору, посилення захисту кордону та критичної інфраструктури, а також здійснюватиме лікування українських військових.
Угода містить потужні блоки щодо санкцій, відшкодування збитків і притягнення агресора до відповідальності, документ засвідчує підтримку майбутнього членства України в ЄС і НАТО з боку Фінляндії.
З підписанням Угоди Фінляндія оголосила про двадцять третій пакет допомоги Україні на суму €188 млн, таким чином обсяг військової підтримки України з початку повномасштабної військової агресії наблизився до 2 млрд євро (станом на сьогодні Україна вже уклала 8 двосторонніх безпекових угод: з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами та Фінляндією).
«Декларація, в свою чергу, була заснована на ідеях, закладених у концепції Київського безпекового договору (Kyiv Security Compact) та містить деякі її положення. Сам Kyiv Security Compact було розроблено експертами Міжнародної робочої групи з питань безпекових гарантій для України Єрмака-Расмуссена, що почала акивно працювати з весни 2022 року. Я дякую всій команді, яка зробила професійну роботу, що має реальний результат.
Дякуємо нашим союзникам!», - Андрій Єрмак.
#єрмак #фінляндія #союзник #підтримка
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.