Генпрокурор Венедіктова пообіцяла відреагувати на безпорадність САП (Відео)
Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова наголосила на численних порушеннях та неналежному виконанні службових обов‘язків керівництвом та прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Вона заявила, що ситуація потребує її реагування.
Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова заявила, що бездіяльність САП потребує негайного реагування. Відповідний відеокоментар розміщено пресслужбою Офісу генпрокурора у вівторок, 26 травня.
"В перший же тиждень мого перебування на посаді генпрокурора... ми провели спільну нараду з керівниками НАБУ і САП щодо стану протидії антикорупційним правопорушенням та узгодили конкретні заходи для вирішення виявлених проблемних питань. Втім, минуло два місяці, а віз і нині там", - заявила Венедіктова.
Вона нагадала, що САП згідно із законом - орган незалежний, тому ні генпрокурор, ні його заступники не мають права давати вказівки прокурорам САП.
"Вивчення стану організації розслідування кримінальних проваджень засвідчило численні порушення та неналежне виконання службових обов'язків керівництвом та прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. В актуальних та резонансних провадженнях по два, три, а іноді чотири роки тому повідомлено про підозру високопосадовцям, а слідство досі не завершене, винні до відповідальності не притягнуті, багатомільйонні збитки не відшкодовані", - наголосила Генпрокурор.
Ірина Венедіктова навела низку прикладів розслідування справ, які, на її думку, свідчать про бездіяльність прокурорів САП.
"Всупереч ухвалі слідчого судді, САП не забезпечено ухвалення законного рішення стосовно колишнього топ-керівника правоохоронного органу за фактом незаконного заволодіння земельною ділянкою в Києві. У рекреаційній місцевості в Пущі-Водиці, де посадовцю дали всього дві службові кімнати, він вирубав цінні дерева, обніс гектар площі парканом і побудував собі палац на 1000 квадратів. Ще у 2017 році йому повідомлено про підозру, потім він був у міжнародному розшуку, а минулого року став народним депутатом України", - розповіла Генпрокурор.
Вона уточнила, що в листопаді 2019 року розслідування цієї справи було доручено детективам НАБУ, "але протягом шести місяців після отримання цього провадження не було забезпечено виконання жодної слідчої та процесуальної дії, провадження було закрито через порушення термінів". Ще один приклад бездіяльності антикорупційної прокуратури, за словами Генпрокурора, - справа про розкрадання коштів на виконанні державного оборонного замовлення.
"Поки його розслідувало ДБР - керівникам оборонного та комерційного підприємств було повідомлено про підозру. Після зміни підслідності - знову ж таки жодної дії", - заявила генпрокурор.
Вона також докорила САП за неналежне розслідування фактів розкрадання при будівництві доріг, розкрадання коштів "Укрзалізниці".
"Протягом тривалого часу прокурори антикорупційної прокуратури не забезпечили ухвалення остаточних процесуальних рішень стосовно топ-керівників Міністерства юстиції, Міноборони, МОЗ за фактами мільйонних розтрат, стосовно колишніх народних депутатів та керівників держпідприємств щодо розкрадань сотень мільйонів державних коштів у транспортній галузі та високопосадовців режиму експрезидента-втікача за розкрадання державного майна і коштів в особливо великих розмірах", - зазначила Генпрокурор.
Венедіктова переконана, що це "кричущі факти системних прорахунків в організації роботи прокурорів САП".
"Цілковита відсутність адекватних заходів з боку керівництва цієї прокуратури й така безпорадність не може більше залишатися без реагування Генерального прокурора", - заявила Генпрокурор.
Венедіктова додала, що під час призначення її на посаду обіцяла президенту України Володимиру Зеленському боротися з корупцією реально, а не віртуально.
"Я просто не маю права підвести очікування громадян України, президента і моїх колишніх колег по роботі в парламенті. І не підведу", - сказала вона.
Раніше повідомлялось, що, за словами Генпрокурора Ірина Венедіктової, за два місяці до судів України скеровано кримінальні провадження стосовно 453 корупціонерів, 114 з яких засуджено. Нагадаємо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявляв, що деякі народні депутати та фракції мають претензії до роботи Генпрокурора Ірини Венедіктової. За його словами, Венедіктову поки що не викликатимуть в парламент для звіту через невдоволення окремих депутатів та фракцій. Але, якщо буде така необхідність її обов'язково заслухають.
Дональд Трамп опублікував дивне фото, яким прикрасив Білий дім, викликавши хвилю обговорень у США та світі.
Голова Нацполіції Іван Вигівський розповів, що тисячі українських поліцейських постійно воюють на фронті, а значну частину особового складу становлять жінки. За його словами, це свідчить про масштабну участь правоохоронців у війні та про зміну ролі жінок у силових структурах.
Президент Володимир Зеленський оголосив про майбутні кадрові чистки в Міністерстві внутрішніх справ, наголосивши, що система потребує оновлення та перезавантаження.
Кирило Буданов визнав, що мобілізація в Україні відбувається «дуже важко», але мінімальний план набору особового складу все ж виконується.
Заступник міністра закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що президент Володимир Зеленський готовий зустрітися з Володимиром Путіним, але саме російський лідер уникає прямого діалогу.
Сергій Лавров під час дипломатичного форуму в Анталії заявив, що Росія не вважає поновлення переговорів щодо завершення війни в Україні пріоритетом, але водночас не виключає можливості їх відновлення у Стамбулі.
Президент Володимир Зеленський заявив, що нові масовані російські удари по енергетичній інфраструктурі України ще раз доводять критичну потребу у сучасних системах протиповітряної оборони.
У Пентагоні заявили, що підтримка України не може й надалі повністю покладатися лише на Сполучені Штати. Американські чиновники наголосили, що союзники мають взяти на себе більшу частину відповідальності, адже війна проти Росії є викликом для всієї Європи та світу.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підтвердив готовність сприяти переговорам між Україною та Росією.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує розпочати тренування пілотів на винищувачах Gripen у 2026 році.
Дональд Трамп опублікував дивне фото, яким прикрасив Білий дім, викликавши хвилю обговорень у США та світі.
Голова Нацполіції Іван Вигівський розповів, що тисячі українських поліцейських постійно воюють на фронті, а значну частину особового складу становлять жінки. За його словами, це свідчить про масштабну участь правоохоронців у війні та про зміну ролі жінок у силових структурах.
Президент Володимир Зеленський оголосив про майбутні кадрові чистки в Міністерстві внутрішніх справ, наголосивши, що система потребує оновлення та перезавантаження.
Кирило Буданов визнав, що мобілізація в Україні відбувається «дуже важко», але мінімальний план набору особового складу все ж виконується.