Геращенко розповіла про перспективи звільнення політв’язнів Кремля

21 травня 2019, 15:00
16
последние новости в Украине останні новини в Україні

Нова влада готова взяти інформацію від попередньої, яка допомогла б звільнити українських заручників на окупованих територіях і політв’язнів Кремля, розповіла перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко за підсумками консультацій керівництва Верховної Ради і представників фракцій з главою держави.

"Я ще раз наголошую, що ми готові поділитися всією інформацією, передати весь фактаж для того, щоб наблизити момент звільнення українських заручників, політв’язнів і тих, хто утримується незаконно, військовополонених моряків, звичайно. І тут, до речі, вперше ми почули сигнал, що нова влада готова взяти цю інформацію для того, щоб використати її в роботі і щоб добиватися звільнення і таке інше", - зазначила Геращенко.

Вона також зауважила, що в інавгураційній промові Володимира Зеленського не почула тему російської агресії, ЄС і НАТО, але прозвучало питання звільнення заручників і політв’язнів.

"Всі ми уважно слухали промову Президента України. Звичайно, турбує, що там не прозвучала тема зовнішньої агресії Російської Федерації проти України, тема ЄС і НАТО, але для мене, для всіх нас дуже важливо, що там прозвучала тема звільнення заручників і політв’язнів. І ще раз ми зазначили, що готові передати, як попередня команда, всю інформацію, яка в нас є, відносно тієї роботи, яка тут робилася для того, щоб наблизити день звільнення заручників і політв’язнів", - наголосила перший віце-спікер.

Геращенко також повідомила, що на консультаціях із Зеленським нагадала про день народження політв’язня Миколи Карпюка, і наголосила, що гуманітарний аспект має бути об’єднуючим.

"Я нагадала, що сьогодні, до речі, 55 років Миколі Карпюку, одному із політв’язнів Кремля, який більше 5 років перебуває в тюрмі, зокрема зараз у Володимирському централі. І мені здається, що ця тема звільнення, гуманітарний аспект дійсно мають бути тими питаннями, де не може бути політики. Це гуманітарний спільний об’єднуючий момент", - зазначила Геращенко.

Всього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

Нагадуємо, російське окупаційне командування на тимчасово окупованому Донбасі намагається переконати населення в активізації бойових дій з вини української сторони.

Про це сказав на брифінгу речник Міноборони Максим Праута.

"Зросла інтенсивність розповсюдження у місцевих ЗМІ неправдивих та викривлених повідомлень зі звинуваченнями підрозділів Об’єднаних сил у порушенні режиму припинення вогню та обстрілах об’єктів цивільної інфраструктури. У такий спосіб російські пропагандисти намагаються переконати місцеве населення в активізації бойових дій з вини української сторони", - сказав він.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

КСУ 16 січня почав розглядати відповідність Конституції закону №1008.

18:45, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 21 січня, у МЗС прийняли вірчі грамоти.

17:30, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Відповідним законом пропонується збільшити надходження до Фонду розвитку підприємництва.

15:05, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Глава Республіки Білорусь Олександр Лукашенко повідомив, що частки нафти, яка купується в України, Росії та країн Балтії будуть приблизно рівними.

14:33, Вчора

Європейський суд визнав РФ винною у гибелі та викраденні громадян Кавказу

21 січня 2020, 22:49
7
последние новости в Украине останні новини в Україні

Всім заявникам присуджено сукупну компенсацію моральної шкоди в загальній сумі 1 млн 600 тис. Євро.

У вівторок, 21 січня, Європейський суд з прав людини визнав відповідальність російської влади за викрадення і ймовірну загибель 20 жителів республік Північного Кавказу з 2000 по 2006 рік і нерозслідування цих злочинів. Про це повідомляє "Даний час".

Як зазначається, рішення було винесено відразу по декількох справах - "Тимербулатова та інші проти Росії", "Саїдова та інші проти Росії", "Ідрісова проти Росії", "Ватцаєва та інші проти Росії".

Всі заявники стверджували, що їх рідні та близькі, жителі Чечні, Інгушетії та Дагестану, були викрадені силовиками та пропали.

Суд встановив, що влада РФ у всіх випадках порушили статті 2 (право на життя) і 5 (право на свободу та особисту недоторканність) Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Крім того, щодо деяких заявників російські силовики також порушили статтю 3 (заборона тортур і жорстокого поводження) і 13 (право на ефективні засоби юридичного захисту) Конвенції про захист прав людини.

"Всім заявникам присуджено сукупну компенсацію моральної шкоди в загальній сумі 1 млн 600 тис. євро (за 80 тис. євро за одну зниклу людину). Деяким заявникам також присуджена компенсація матеріальної шкоди та судових витрат", - йдеться в повідомленні.

 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Пацієнт раніше їздив у Ухань, де спочатку було зафіксовано спалах нового вірусу.

21:25, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

ЄК готова застосовувати штрафи або призупиняти торговельні пільги.

21:08, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Уряд протягом 100 днів направить до парламенту свій законопроект про клімат.

19:00, Вчора