Комітет рекомендує Раді розпустити Центрвиборчком

11 вересня 2019, 17:04
11
последние новости в Украине останні новини в Україні

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади рекомендує парламенту схвалити подання президента Володимира Зеленського щодо дострокового розпуску складу Центральної виборчої комісії.

За таке рішення проголосували 16 членів комітету, 2 були проти, а семеро утримались.

Заступниця голови комітету з питань організації держвлади Аліна Загоруйко повідомила, що подання президента було опрацьовано ще зранку 11 вересня на засіданні підкомітету.

"У нас є доручення голови Верховної Ради Дмитра Разумкова розглянути подання президента Зеленського про дострокове припинення повноважень усього складу ЦВК. Сьогодні вранці відбулось засідання підкомітету. Питання розглянуто та опрацьоване", - заявила Загоруйко, повідомляє РБК-Україна.

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський планує найближчим часом розпустити Центральну виборчу комісію.
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Міністерство закордонних справ України закликало міжнародну спільноту засудити провокації російських найманців на Донбасі.

13:01, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

У вівторок, 18 лютого, відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України.

12:43, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Фракція "Слуга народу" допускає можливість призначення додаткових пленарних засідань Верховної Ради для пришвидшення розгляду законопроєкту про ринок землі. 

12:30, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

У п’яту річницю Дебальцівської трагедії бойовики та окупанти влаштували цинічну провокацію.

11:38, Сьогодні

Суд заблокував примусовий продаж акцій Промінвестбанку

18 лютого 2020, 14:14
5
последние новости в Украине останні новини в Україні

Окружний адміністративний суд Києва рішенням від 11 лютого 2020 року частково задовольнив позов Промінвестбанку до відділу примусового виконання рішень департаменту Державної виконавчої служби (ДВС) у справі №640 / 2905/20, заборонивши проведення аукціону з продажу 97,7726% акцій банку, який повинен був відбутись в той же день.

Про це 18 лютого повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Повідомляється, що відповідно до ухвали суду, оприлюдненої в Єдиному держреєстрі судових рішень 17 лютого, заборона на примусовий продаж акцій поширюється до вступу в законну силу рішення, прийнятого за результатами судового розгляду даної адміністративної справи по суті.

"Акції ПАТ "Промінвестбанк" (ПІБ, Київ) в загальній кількості 99,7726% належать Державній корпорації розвитку "ВЕБ.РФ", юридичній особі, створеному за законодавством Російської Федерації, і резиденту Російської Федерації. Відповідно до частини 1.1 статті 5 Федерального закону Російської Федерації" Про державну корпорації розвитку "ВЕБ.РФ" від 17 травня 2007 року №82-ФЗ, "майно ВЕБ.РФ належить йому по праву власності". Відповідно до частини 2 статті 5 зазначеного закону Російської Федерації "ВЕБ.РФ не відповідає за зобов'язаннями Російської Федерації. Російська Федерація не відповідає за зобов'язаннями ВЕБ.РФ", - йдеться в матеріалах справи.

"У зв'язку із зазначеними положеннями, у суду відсутні підстави вважати, що акції належать кому-небудь, крім ВЕБ.РФ, що, у свою чергу свідчить про "наявність ознак явної протиправності дій по передачі акцій банку на торги, призначені на 11 лютого 2020 року", – наголошується в ухвалі суду.

В агентстві зазначили, що в січні 2020 року корпорація "ВЕБ.РФ" двічі намагалась заблокувати примусовий продаж акцій ПІБу через Окружний адмінсуд Києва.

Торги з продажу акцій Промінвестбанку повинні були відбутися 11 лютого. Стартова ціна лота була знижена вдвічі в порівнянні зі стартовою ціною на першому аукціоні - до 266,049 млн грн.

Попередні два аукціони не відбулися, через відсутність покупців.

Акції українських "дочок" російських банків, включаючи ПІБ, були заарештовані у 2018 році за рішенням українського суду у зв'язку із заявою про забезпечення позову ряду пов'язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським компаній, що мали активи в Криму.

У листопаді 2019 року Верховний суд залишив без змін постанову Київського апеляційного суду від 27 серпня 2019 року, відхиливши касаційні скарги держкорпорації "ВЕБ.РФ" і Промінвестбанку щодо скасування заборони ГІС на продаж 99,77% акцій банку.

Разом з тим 28 серпня 2019 Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма заборонив Україні продавати акції ПІБу і зобов'язав відшкодувати ЗЕБу понесені арбітражні витрати.

У свою чергу Міністерство юстиції України 21 жовтня 2019 року подало апеляцію до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма на відповідне рішення, яка повинна бути розглянута до 2 березня 2020 року, відповідно до розкладу.

Київський апеляційний суд 18 грудня 2019 року задовольнив клопотання Мін'юсту і призупинив розгляд справи за позовом ЗЕБу щодо виконання рішення Стокгольмського арбітражу до прийняття Арбітражем рішення по апеляції.
ВЕБ став власником Промінвестбанку у 2008 році, йому належить 99,7726% його акцій. Свої інвестиції в розвиток дочірнього банку він оцінює в $ 2,7 млрд.

В останні місяці ПІБ планомірно згортав банківську діяльність і у 2019 році скоротив мережу відділень з 56 до одного.

ПАТ "Промінвестбанк" було створено у 1992 році.

Згідно з даними Національного банку України, на 1 січня 2020 року розміром загальних активів (36,932 млрд грн) Промінвестбанк займав 12-е місце серед 75 діючих банків.

Нагадаємо, 10 вересня 2019 року Печерський районний суд Києва за клопотанням Генеральної прокуратури заарештував центральний офіс Промінвестбанку (ПІБ, Київ) в столиці та ще 15 об'єктів нерухомості, що належать йому.

Читайте також: Ситник розповів про хід розслідування справи ПриватБанку і повідомив, коли матеріали можуть бути передані до суду.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

З 1 січня стартувала кампанія декларування доходів, отриманих у 2019 році. У січні про отримані доходи прозвітували вже майже 20 тис. осіб. 

11:22, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сума обсягів контрабанди оцінюється в кілька десятків мільярдів гривень.

10:41, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Національний банк України у вівторок вирішив "заморозити" ціну на дві популярні в країні іноземні валюти.

07:40, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

У Молдові введена тимчасова заборона ввезення українських яєць, птиці і продуктів з м'яса птиці.

18:00, Вчора