Лукашенко жорстко висловився про російсько-білоруські відносини

Автор:
206
последние новости в Украине останні новини в Україні

"Може, схаменуться і повернуться до нормальних відносин. Ми хочемо працювати з ними, але на рівних умовах".

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляє про зацікавленість в добрих і братерських відносинах з Росією.

Про це він заявив під час робочої поїздки в місто Шклов, інформує агентство Белта.

"Ви повинні знати: ми не граємо в якісь ігри. Ми не хочемо надмірно напружувати нашого головного союзника. Це дійсно наш головний союзник. Може, схаменуться і повернуться до нормальних відносин. Ми хочемо працювати з ними, але на рівних умовах. Люди, підприємства повинні бути в рівних умовах, і країни повинні бути в рівних умовах", – сказав Лукашенко.

Він зазначив, що це не означає взяти все, що є в Росії і Білорусі, скласти і навпіл поділити.

"Не треба нам, ми вдавимося цим шматком. Ми повинні просто існувати в рівних умовах. І конкурувати. І я впевнений, що ми впораємося", – підкреслив білоруський лідер.

За його словами, у Білорусі відмінні відносини з багатьма державами. Наприклад, ведуться поставки великої кількості продукції на китайський ринок.

"Ми вже сьогодні особливо не страждаємо, що вони закривають нам ринок продуктів харчування. Притому нахабно, безпардонно, без причини. Щоб нахилити, принизити. Ми цим не відповідаємо. Але ж ми можемо і відповісти. Колись було, коли вони почали нас торпедувати. Ми почали їх автомобілі перевіряти під Смоленськом. і черга вишикувалася на залізниці і автошляхах до Кремля. Тоді побачили, що так робити не можна", – сказав Лукашенко.

"Ми багато чого переживали. Але це нам не потрібно. Нам потрібні нормальні дружні, братські відносини. Якщо цього старший брат хоче", – резюмував він.

Нагадаємо, що Олександр Лукашенко і Володимир Путін не змогли домовитися про контракт на поставку нафти через завищені вимог Росії.

За словами Лукашенка, Росія пропонує закуповувати нафту за цінами, які перевищують середньосвітові.

"Чому ми досі з президентом Росії не домовилися по нафті? Тому що Росія хоче, щоб ми купили у них нафту за цінами вище світових. Де це бачено?" – сказав Лукашенко.

Також повідомлялося, що Олександр Лукашенко заявив, що його країна виступає форпостом Росії і не відійде в сторону, якщо хтось захоче воювати з РФ і направить "танки на Москву".

"Це я і сказав на останніх переговорах. Я так і сказав, що ми сьогодні виступаємо форпостом Росії. І поставив президенту питання: ти ж не допускаєш, що ми пропустимо танки на Москву, якщо вони звідти підуть. Образно кажучи", – сказав Лукашенко .

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський заявив, що поставив завдання здійснювати жорсткий контроль над тим, як розподіляються медичні засоби та обладнання призначені для боротьби з коронавірусом в регіонах. До контролю будуть залучені співробітники Служби безпеки України.  

3 квітня, 20:54
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про надання гуманітарної допомоги Італійській Республіці. В рамках допомоги, бригада українських медиків вирушить до Італії для допомоги в боротьбі з пандемією COVID-19 та обміну досвідом. 

 
3 квітня, 18:29
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова зажадала від керівників правоохоронних органів забезпечити реальну протидію злочинності у митній сфері та не займатися створенням видимості діяльності.

3 квітня, 18:10
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко прилетів у  Тернопільську область.

3 квітня, 17:07

В Антарктиді знайшли сліди тропічного лісу, який ріс у темряві

Автор:
12
последние новости в Украине останні новини в Україні

Вчені з Німеччини та Великобританії знайшли сліди тропічного лісу у зразку грунту з Антарктиди. Припускають, що територія була заліснена 90 мільйонів років тому.

Британські та німецькі дослідники знайшли на морському дні Південного полюсу зразки грунту, які можуть свідчити про те, що 90 мільйонів років тому там ріс тропічний ліс.  Про це пише The Guardian.

Зразок знайденого ґрунту датується ймовірно крейдяним періодом. Вважається, що він був найтеплішим за останні 140 мільйонів років, і рівень моря тоді був вище 170 метрів.

Вчені встановили за скам'янілостями, що раніше на місці льодовиків була болотиста екосистема хвойних дерев, яка нагадувала нинішні тропічні ліси Нової Зеландії. Не виключено, що там були і динозаври, хоча їх решток ще не знайшли.

Цікаво, що ліси Антарктиди щороку занурювалися у повну темряву приблизно на чотири місяці. Проте, це їм не шкодило, на відміну від сучасних лісів, яким для виживання потрібно сонце. Припускають, що древні тропіки живилися з іншого джерела енергії, наприклад, брали з атмосфери вуглекислий газ.

Відкриття дає підстави вважати, що температура тоді була вищою, ніж вважалося. Якщо це так, то рівень вуглекислого газу тоді був набагато вищим, ніж вважалося раніше, а це означає, що в регіоні не було льодовиків.

Раніше з'явилася інформація, що льодовик Пайн-Айленд в Антарктиді тріснув і може викликати Всесвітній потоп.

А у лютому українську антарктичну станцію "Академік Вернадський" засипало червоним снігом.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Технології»
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

На час карантину українським фермерам пропонують користуватися новітніми онлайн-технологіями моніторингу угідь. Це допоможе зайвий раз не наражатися на небезпеку захворіти коронавірусом.

4 квітня, 11:23
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

Виробники тютюну фінансують або самі займаються розробкою вакцин або виділяють гроші на медикаменти та обладнання для лікарів.

3 квітня, 16:01
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

Новітній український протикорабельний ракетний комплекс РК-360МЦ "Нептун", випробування якого пройшли на полігоні "Алібей" в Одеській області, вперше успішно вразив надводну ціль на відстані близько 100 км.

3 квітня, 15:49
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

У школі стартапів при університеті “Львівська політехніка”  волонтери почали робити захисні екрани для лікарів, які працюють з хворими на коронавірус.

2 квітня, 18:16