Голова української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук назвав Білорусію "холуєм" Росії. Він зазначив, що, водночас, ворогом для Росії є Україна.
Світлана Тихановська, лідерка білоруської опозиції, відповіла на питання щодо Криму. Вона заявила, що окупований Росією півострів належить Україні.
Затриманий в Україні ймовірний білоруський шпигун прибув з Росії. Про його викриття 24 березня повідомила Служба безпеки України. Чоловік сам здався правоохоронцям, він звільнений від кримінальної відповідальності.
Співробітники контррозвідки Служби безпеки України (СБУ) викрили шпигунську діяльність агента білоруського КДБ. Правоохоронці припинили розвідувальну роботу зловмисника на території Волинської області.
Прихильники президента Білорусі провели мітинг проти України. Акція була організована на території Мінська.
У МЗС відреагували на претензії білоруського КДБ, який стверджує, що Україна постачає в Республіку зброю. Речник МЗС України Олег Ніколенко назвав заяву глави КДБ Білорусі Івана Тертеля "повною нісенітницею" і "заїждженою мантрою".
Леонід Кравчук, голова української делегації у ТКГ, запропонував перенести перемовини щодо Донбасу з Мінська. Він назвав Білорусь залежною від Російської Федерації.
Вчора, 11 лютого, Європарламент ухвалив резолюцію щодо загрози для Євросоюзу збоку Білоруської АЕС. Автором документу став румунський депутат Крістіан-Сільвіу Бушой з фракції "Європейської народної партії".
Глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба озвучив зовнішньополітичну позицію України щодо ситуації в Білорусі. Міністр заявив про підтримку білоруського народу, який прагне незалежності.
Нардеп від ОПЗЖ Тарас Козак здійснював купівлю українських телерадіокомпаній, які потрапили під санкції, у Республіці Білорусь. Це вказано в його деклараціях за останні роки, розміщених на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
В День Соборності України, 22 січня, активісти влаштували акцію під посольством Білорусі у Києві. Організатори наголосили, що у боротьбі з диктаторським режимом Лукашенка Білорусь лише розпочала той шлях, велику частину якого уже пройшла Україна.
22 січня, в День Соборності України, під посольством Білорусі активісти влаштували акцію, аби висловити солідарність з білоруським народом, який бореться проти диктатури Лукашенка, та застерегти сусідню країну від російського впливу. Кореспондентка ASPI news веде пряму трансляцію.
Влада Білорусі відреагували на дачу колишнім співробітником спецзагону Ігорем Макаром показань українським слідчим у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. У МЗС Білорусі заявили, що вважають Ігоря Макара шахраєм і сумніваються, що Україна проводить об'єктивне розслідування його свідчень.
Білоруський офіцер Ігор Макар, який нещодавно оприлюднив аудіозаписи розмов глави КДБ Білорусі про планування ліквідації Павла Шеремета, дав свідчення українським правоохоронцям. За його словами, він дав українським слідчим набагато більше інформації, ніж було оприлюднено в ЗМІ. Він не публікував всю інформацію, тому що тоді деяким людям загрожувала б небезпека.
Співробітники Державної прикордонної служби перевіряють інформацію щодо білоруського "запрошення" представників ФСБ РФ на кордон з Україною. Розвідувальні пункти поблизу України не організовують.
Влада Білорусі звернулася до Росії з пропозицією створити спільні розвідувальні пункти на кордоні з Україною. На них буде розміщуватися російська розвідувальна техніка і російські військовослужбовці.
Днями Міністерство енергетики президента Білорусі Олександра Лукашенка повідомило про "міжвідомчі переговори про співпрацю в енергетичній сфері" з Україною і поставки електроенергії.
Торговельні відносини між Україною та Білоруссю ускладнилися на початку року насамперед через пандемію COVID-19, а вже потім зіграв чинник внутрішньополітичної ситуації у республіці. Про це розповів під час вебінару "Тиждень економічної дипломатії: як працює і де буксує Україна у відносинах з сусідами?" посол України в Білорусі Ігор Кизим.
Резонансний аудіозапис, з якого стало відомо, що білоруські спецслужби могли планувати фізичну ліквідацію деяких білоруських політичних емігрантів в Європі, в тому числі і Павла Шеремета, був опублікований 4 січня.
Національна поліція України зацікавлена в отриманні додаткової інформації, яка може стосуватися замовників вбивства Павла Шеремета. Для цього необхідно провести відповідні слідчі дії з особою, котра є розпорядником звукозапису. Аудіозапис, який отримала Національна поліція України, вже направлений на проведення фоноскопічної експертизи.