Макрон запропонував Байдену та Шольцу радикально змінити стратегію щодо РФ – WSJ

Президент Франції Еммануель Макрон провів конфіденційні розмови з президентом США Джо Байденом та федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом щодо війни в Україні.
Він переконував співрозмовників змінити стратегію Заходу щодо Росії, яка розпочала повномасштабну агресію проти сусідньої держави. Макрон переконаний: західні країни мають дотримуватися стратегічної невизначеності щодо РФ, аби у разі потреби мати можливість вдатися до усіх можливих варіантів дій, включно з застосуванням військового втручання. Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal.
Видання зазначає, що пропозиція Макрона радикально відрізняється від позиції, якої притримувалася адміністрація Байдена від початку російської агресії проти України. Вашингтон концентрувався на уникненні дій, які, на думку американських посадовців, могли би спровокувати ескалацію конфлікту. Натомість Макрон прагне "розмити" так звані червоні лінії, встановлені Заходом у підтримці України, змусивши Москву гадати, як далеко може зайти ця підтримка.
Втім, джерела видання зазначають, що Байден скептично сприйняв аргументи Макрона. Він, як і раніше, побоюється спровокувати Москву. Не сподобалася ідея французького лідера і Шольцу: той вважає, що подібна зміна стратегії може розділити союзників та втягнути НАТО у війну як сторону конфлікту. "Макрон телефонував Байдену і Шольцу у лютому, щоб сказати їм, що хоче використати майбутній саміт у Парижі для того, щоб надіслати послання Путіну. Західні столиці повинні припинити виключати військові варіанти, сказав Макрон, повідомивши лідерам, що хоче оприлюднити новий підхід після саміту. Шольц відповів, що якщо Макрон зробить це публічно, канцлер та інші лідери будуть змушені його відкинути. Він наполегливо рекомендував Макрону не робити цього кроку, заявивши, що це може породити відчуття роз'єднаності серед союзників, повідомили офіційні особи", – йдеться у матеріалі.
Тема присутності західних військових та цивільних в Україні, яку підняв Макрон, спровокувала на Заході гострі дискусії щодо того, як союзники мають реагувати на загибель когось з цих військових чи цивільних унаслідок російського удару.
Водночас, цитує видання неназваного американського посадовця, у Білому домі стурбовані, що у разі відправки в Україну французьких військ вони можуть стати пріоритетною ціллю для Росії. А це, мовляв, могло би втягнути як Францію, так і інші західні країни у війну.
Натомість Макрон на ці аргументи, зазначає The Wall Street Journal, резонно зауважив, що у разі, якщо Росія націлиться на французькі війська, це не означатиме кончої необхідності залучати війська НАТО чи США, адже, приміром, у військових кампаніях в Африці, де французи зазнавали втрат, вони не кликали на допомогу союзників.
Видання додає, що своїми думками про необхідність переходу до стратегічної невизначеності Макрон ділився західними лідерами, які 26 лютого зібралися у Єлисейському палаці, аби обговорити підтримку України. Після цього президент Франції запропонував висловити свою позицію щодо почутого Шольца – і той виступив проти такої ідеї. "Ввічливо відкинули" пропозицію Макрона також лідери Нідерландів, Польщі та Греції. На підтримку президента Франції висловилася лише прем'єр-міністр Естонії, яка заявила, що прийшов час для Заходу припинити обговорювати, що вони не будуть робити – і перейти до обговорення того, що вони робитимуть. "Незважаючи на переважну опозицію на саміті, Макрон все ж у розмові з журналістами заявив про те, що хоча консенсусу з приводу відправки військ немає, "нічого не можна виключати", – резюмувало видання.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висміяв російського диктатора Володимира Путіна за те, що він відправив у Стамбул не перемовників, а "якогось історика", маючи на увазі Володимира Мединського.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп оголосив про різке збільшення поставок зброї європейським союзникам для подальшої передачі в Україну.
Сполучені Штати Америки, на додачу до батарей Patriot, розглядають продаж країнам-членам НАТО ракет малої дальності, гаубичних снарядів і ракет середньої дальності класу "повітря-повітря", які потім будуть передані Україні.
Досвід прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля буде корисним на позиції міністра оборони. Про це заявив президент Володимир Зеленський у відеозверненні.
На спільній пресконференції генсек НАТО Марк Рютте подякував президенту США Дональду Трампу, назвавши підтримку України вкрай важливою. За його словами, Трамп ухвалив рішення в четвер і після цього зателефонував йому.
Україна продовжить збільшувати власне виробництво зброї та розвивати усі оборонні проєкти, в тому числі спільні з партнерами.
14 липня генсек НАТО Марк Рютте зустрівся з президентом США Дональдом Трампом. Під час пресконференції очільник Альянсу підтвердив домовленість свою домовленість з Білим домом щодо постачання Україні зброї.
14 липня президент Володимир Зеленський поговорив зі своїм американським колегою Дональдом Трампом. Він, зокрема, подякував йому за готовність підтримувати Україну. Також президент провів розмову з генсеком НАТО Марком Рютте.
Незабаром Україна отримає від Сполучених Штатів Америки 17 одиниць ППО Patriot. Багато з них поїдуть одразу на поле бою.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висміяв російського диктатора Володимира Путіна за те, що він відправив у Стамбул не перемовників, а "якогось історика", маючи на увазі Володимира Мединського.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп оголосив про різке збільшення поставок зброї європейським союзникам для подальшої передачі в Україну.
Сполучені Штати Америки, на додачу до батарей Patriot, розглядають продаж країнам-членам НАТО ракет малої дальності, гаубичних снарядів і ракет середньої дальності класу "повітря-повітря", які потім будуть передані Україні.