Міноборони опублікувало роз'яснення щодо розведення військ на Донбасі

2 жовтня 2019, 20:45
32
последние новости в Украине останні новини в Україні

Процес розведення військ на окремих ділянках лінії бойового зіткнення має на меті зберегти життя і здоров'я військовослужбовців Збройних сил України і запобігти загрозам для мирного населення, що проживає в прифронтовій зоні. 

Про це йдеться в роз'ясненні, яке оприлюднило Міноборони в середу, 2 жовтня.

У роз'ясненні зазначено, що розведення військ насамперед дозволить створити ділянки безпеки для роботи міжнародних гуманітарних і організацій з питань безпеки, а також дозволить провести розмінування територій. Отже, умови проживання місцевих жителів значно покращаться.
 
Згадані ділянки мають протяжність близько 3 км (із 410 км загальної лінії розмежування). Збройні сили України технічно готові до процесу розведення, дотримуючись всіх взятих зобов'язань, і зроблять все можливе, щоб запобігти втратам у лавах українських військовослужбовців і захистити людей.
 
Крім того, у Міноборони відповіли на найважливіші питання з розведення військ.
 
Чому відбувається процес розведення? На яких умовах?
 
Процес розведення військ (сил) реалізується в рамках досягнутих у попередні роки домовленостей в Мінську: протоколу від 5 вересня 2014 року, меморандуму від 19 вересня 2014 року і комплексу заходів щодо виконання Мінських угод від 12 лютого 2015 року.
 
У 2016 році було підписано рамкову рішення ТКГ про розведення сил і засобів на трьох ділянках, межі яких закріплені в домовленостях: у Золотому, Петровському і Станиці Луганській. Зараз проходить його реалізація.
 
Розведення відбувається на відстань 1 км від лінії розмежування і є дзеркальним, тобто таким, яке повинно здійснюватися обома сторонами. Основна умова початку розведення військ - дотримання режиму припинення вогню на ділянці розведення протягом семи днів. 

Процес розведення військ відбуватиметься послідовно, у два етапи: перший етап - відведення особового складу з обох сторін, другий - демонтаж інженерних споруд і подальше розмінування територій.
 
Якщо зазначені умови не виконуються, процес розведення військ припиняється.
 
На сьогодні в Станиці Луганській завершився перший етап розведення, і йде процес демонтажу інженерних споруд. Щоб на цій ділянці не було переміщення військ, спостерігачі Наглядової моніторингової місії ОБСЄ здійснюють моніторингову діяльність, а процес відведення контролюють представники Спільного центру з контролю припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).
 
Наступними ділянками розведення стануть н.п. Золоте і Петровське.
 
Що буде з мирним населенням?
 
Збройні сили України, для яких забезпечення безпеки і збереження життя громадян є найвищою цінністю, будуть продовжувати надавати допомогу мирному населенню. Зокрема, підрозділи цивільно-військового співробітництва й надалі співпрацюватимуть з місцевою владою в рамках реалізації поточних гуманітарних проектів, щоб громадяни України в районах розведення мали предмети першої необхідності для життя.
 
Крім цього, матимуть продовження проекти з відновлення інфраструктури.
 
Якщо інша сторона повернеться на свої позиції?
 

При плануванні процесу розведення командуванням Збройних сил України були враховані різні сценарії розвитку подій. Зокрема, у разі, якщо російсько-окупаційні війська будуть ігнорувати домовленості і спробують повернутися на попередні позиції, українські військовослужбовці будуть діяти адекватно.
 
Питання захисту цивільного населення в районах, де ведуться бойові дії, і питання консолідації зусиль з надійного захисту жителів, які проживають впритул до лінії зіткнення, є і залишатимуться пріоритетними для українських воїнів. Знаючи ціну і зусилля, які були покладені на утримання кожного метра української землі, військовослужбовці Збройних сил України залишаються в повній бойовій готовності відстоювати територіальну цілісність і суверенітет України. Армія продовжить стояти на захисті суверенітету, дозволяючи дипломатичним шляхом відновити територіальну цілісність України.
 
Варто також підкреслити передбачене законодавством України право військовослужбовців застосовувати вогневі засоби в разі загрози їхньому життю і здоров'ю.
 
Раніше президент України Володимир Зеленський доручив розробити перехідне правосуддя для реінтеграції Донбасу, повідомляє сайт президента.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 13 жовтня, МЗС України відреагувало на інформацію про зустріч "депутатів" з анексованого РФ Криму з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом.  

17:17, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 13 жовтня, стало відомо, що під час масових заходів, маршів і акцій, які присвячені Дню захисника України, правоохоронні органи будуть діяти суворо й уважно, адже під час масових акцій можливі будь-які провокації.   

16:33, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 13 жовтня, президент України Володимир Зеленський привітав українського боксера Олександра Усика з перемогою в бою з американцем Чеззом Візерспуном.  

12:40, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 13 жовтня, Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що підготовка чергового обміну між Україною і Росією перейшла у вирішальну стадію.  

11:09, Вчора

Через ситуацію з ПриватБанком МВФ може відмовити Україні у кредиті, - НБУ

13 жовтня 2019, 17:51
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 13 жовтня, заступниця голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова заявила, що переговори між Україною і Міжнародним валютним фондом (МВФ) про новий кредит можуть сповільнитися через суперечки з олігархом Ігорем Коломойським щодо "ПриватБанку". 

Про це вона сказала в інтерв'ю Reuters.

Рожкова нагадала, що зараз уряд України веде переговори щодо нової кредитної програми МВФ обсягом 3,9 млрд доларів, однак розмір програми може бути збільшений до 8 млрд.

"Обговорення з МВФ наступного траншу фінансування заморожено через проблеми "ПриватБанку". Це для них і для міжнародного співтовариства - червона лінія", - сказала Рожкова.

Заступниця глави НБУ попередила про небезпеку для інвестиційного клімату України, якщо спір не врегулюють. На її думку, питання "ПриватБанку" повинно бути вирішене шляхом розрахунків з колишніми власниками.

Раніше прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що нова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом може бути підписана в грудні. Прем'єр зазначив, що до моменту підписання документа буде кілька етапів.

Видання Bloomberg повідомляло, що Україна домовляється з Міжнародним валютним фондом про новій програмі розширеного фінансування EFF обсягом 5 млрд доларів.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 13 жовтня, стало відомо, що від приватизації "Укрспирту" держава планує заробити 6-7 млрд грн і скоротити тіньовий обіг спирту в державі.

14:36, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 13 жовтня, повідомляється, що 45% зарплат українців в 2018 році виплатили в конвертах. 

11:45, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

З січня по вересень 2019 року в Україні виготовлено 5283 од. автотранспортних засобів.

12 жовтня, 21:46
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 11 жовтня НБУ оприлюднив інформацію про обіг дрібних монет в Україні.

11 жовтня, 18:28