"Ніхто не буде вказувати нам!", – Арахамія про можливе відкликання посла Грузії з України
Голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді України Давид Арахамія відреагував на заяви керівництва Грузії про можливе відкликання свого посла з України в разі призначення Міхеїла Саакашвілі віцепрем'єром з реформ. Він підкреслив, що в разі такого сценарію Грузія зіткнеться з більшими проблемами, ніж Україна.
Давид Арахамія зазначив, що вважає Міхеїла Саакашвілі хорошою людиною і чудовим кандидатом на посаду в уряді. А від дипломатичних розбіжностей через його призначення в КМУ, Грузія зіткнеться з більшими проблемами, ніж Україна. Про це голова фракції "Слуга народу" заявив в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL у п'ятницю, 24 квітня.
"Чому Грузія так нервує? Можна було б просто абсолютно відреагувати. Хтось, когось взяв, навіть не на перше обличчя, не на друге, а віцепрем'єр. Навіщо тоді робити таку політичну агресію? Дуже дивно бачити, коли на суверенне рішення нашої країни невелика країна поруч, яка значно менше, так реагує", – сказав Арахамія. "Якщо у нас будуть проблеми дипломатичні, то у Грузії вони будуть сильніше, ніж у нас. Це ж не США, які кажуть: "У вас будуть дипломатичні проблеми". Це Грузія. Треба про це не забувати", – додав він.
Також, Арахамія підкреслив, що теж є грузином і прекрасно розуміє, як сприймається Саакашвілі при нинішньому керівництві країни.
"Це просто спроба здійснювати тиск. У нас суверенна держава, і ніяка країна в світі не буде нам розповідати, кого нам потрібно призначати на посаду віцепрем'єра, а кого не треба. Тут абсолютно неправильна риторика. Ми точно з грузинами знайдемо спільну мову, ми братні народи, ми прекрасно порозуміємося, це гостинна країна", – переконаний Арахамія.
На завершення, він додав, що до карантину Україна займала друге місце за кількістю туристів в Грузію. Тому, вважає Арахамія, Тбілісі не захоче втрачати таку кількість клієнтів.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Грузії Георгій Гахарія заявив, що посла його країни можуть відкликати з України в разі призначення Саакашвілі віцепрем'єром українського уряду з питань реформ.
Також ASPI news повідомляло, що колишній президент Грузії та ексгубернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі прогнозує, що голосування за його кандидатуру на пост віцепрем'єра з реформ відбудеться в четвер, 30 квітня. Про це політик написав на своїй сторінці в Facebook. Саакашвілі сподівався, що нардепи проголосують за нього сьогодні, 24 квітня. Попри те, що цього не сталося, Саакашвілі повідомив, що впевнений у підтримці президента Володимира Зеленського та більшості фракції "Слуга народу". Тому політик готується до голосування 30 квітня. Саакашвілі зізнався, що готовий "допомагати, консультувати та брати участь у всіх спробах реформувати збанкрутілу стару систему, яка панує в Україні". Політик вважає, що Україна чекає серйозне економічно суспільне випробування за всі роки незалежності.
Прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що переговори з Україною в ОАЕ можуть тривати два дні.
Президент України Володимир Зеленський категорично відкинув можливість зустрічі з Володимиром Путіним у Москві. При цьому він публічно запросив главу Кремля до Києва.
Україна готова до деескалаційних кроків, та буде дзеркально дотримуватись енергетичного перемир'я, хоча напряму в Абу-Дабі воно не обговорювалось.
Заяви західних лідерів про нові пакети санкцій проти росії дедалі більше контрастують із реальними економічними відносинами між Європою та кремлем.
Кремль відмовився підтверджувати чутки про енергетичне перемир’я з Україною та прокоментував стан переговорів з низки міжнародних питань.
Президент України Володимир Зеленський подякував Вашингтону за зусилля, спрямовані на припинення російських обстрілів нашої енергетики. Київ розраховує на те, що домовленості будуть виконуватися – чи це справді так, покаже "ситуація зараз уночі та цими днями".
Президент Володимир Зеленський прокоментував заяву глави Білого дому Дональда Трампа про те, що російський диктатор Володимир Путін погодився не обстрілювати Київ під час морозів.
Російські окупаційні війська зосередили свої військові зусилля на сході Донбасу. Ворог уже роками намагається захопити міста Словʼянськ і Краматорськ, які перетворилися на міста-фортеці.
Поки переговорники готуються до чергового раунду організованих США переговорів щодо припинення війни в Україні, Москва і Київ залишаються в глухому куті через ключові розбіжності, що визначають хід конфлікту з самого його початку.
На мирних переговорах щодо припинення війни Росії проти України триває активна робота над врегулюванням територіального питання та долі Донбасу. Це залишається ключовою та найскладнішою розбіжністю сторін.
Прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що переговори з Україною в ОАЕ можуть тривати два дні.
Президент України Володимир Зеленський категорично відкинув можливість зустрічі з Володимиром Путіним у Москві. При цьому він публічно запросив главу Кремля до Києва.
Україна готова до деескалаційних кроків, та буде дзеркально дотримуватись енергетичного перемир'я, хоча напряму в Абу-Дабі воно не обговорювалось.
Заяви західних лідерів про нові пакети санкцій проти росії дедалі більше контрастують із реальними економічними відносинами між Європою та кремлем.