Новий закон про столицю повинен відповідати Конституції і принципам місцевого самоврядування, - Кличко

Новий закон про столицю України місто Київ, якщо його приймати, не повинен порушувати конституційні права його жителів і принципи місцевого самоврядування. Зокрема, законопроєкт не повинен містити норм, які послаблюють повноваження місцевого самоврядування в Києві і які скорочують термін роботи чинної ради.
На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, де розглядається законопроєкт №2143-3 "Про місто Київ - столицю України", мер Києва Віталій Кличко заявив, що закон повинен відповідати Конституції та принципам місцевого самоврядування. Про це повідомляє пресслужба мера в середу, 20 жовтня.
"Про законопроєкт, який тут обговорюється, хочу коротко сказати наступне. Для збереження місцевого самоврядування та забезпечення прав жителів столиці України, якщо приймати новий закон про місто Київ, - то з дотриманням всіх вимог щодо громадського обговорення та належної експертизи. І, підкреслю, з дотриманням щодо міста Києва точного виконання загальних норм статей 140-146 Конституції України. Разом з тим, законопроєкт не повинен містити норм, які послаблюють повноваження місцевого самоврядування в місті Києві, надані йому на момент місцевих виборів, і які скорочують термін роботи чинної ради", - сказав Кличко.
Мер Києва підкреслив, що закон про столицю не повинен передбачати скасування власних виконавчих органів Київської міської ради. А його прийняття має відбуватися з дотриманням цінностей парламентаризму і до правової автономії місцевого самоврядування.
"Новий закон не повинен передбачати скасування власних виконавчих органів Київської міської ради та впровадження позасудового державного втручання в роботу органу місцевого самоврядування. Ухвалення нового закону про місто Київ має відбуватися з дотриманням всіх цінностей парламентаризму і до правової автономії інституту місцевого самоврядування. Тому що Київ, як столиця має спеціальний статус. Ще раз підкреслю: цей закон не повинен порушувати Конституцію України! тому має бути доопрацьований. Наприклад, містити в тому числі й норми про створення в столиці муніципальної поліції - про яку ми говоримо вже 6 років. Але мушу отримати експертну оцінку як міжнародних партнерів, так і громадськості", - сказав Кличко.
Нагадаємо, що мер Києва Віталій Кличко заявив, що столична теплоінфраструктура вже технічно готова до початку опалювального сезону. Але ситуація стає критичною через високі ціни на газ і перекладання цієї проблеми на місцеве самоврядування. Також ASPI news повідомляло, що Віталій Кличко закликав уряд зафіксувати ціну газу для бюджетних установ на рівні 11,2 грн за 1 кубометр, замість ринкових 35 гривень.
Президент США Дональд Трамп за останні тижні помітно змінив свою позицію щодо війни в Україні. У CNN повідомили, що ця трансформація – важлива, але її наслідки ще не до кінця зрозумілі.
У Головному управлінні розвідки поки точно не знають, що мав на увазі президент США Дональд Трамп, коли обіцяв для України 17 Patriot.
Громадянин США Деніел Мартіндейл, який два роки шпигував за українськими військовими і коригував удари ЗС РФ по ЗСУ, військовій техніці та інфраструктурі, отримав російське громадянство.
Станом на 16 липня 2025 року, на рахунках Державного казначейства України знаходиться 340 мільярдів гривень. За інформацією уряду, усі пенсії та соціальні виплати будуть профінансовані вчасно і навіть авансом.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга та спеціальний представник президента США Кіт Келлог обговорили шляхи розширення взаємовигідної українсько-американської співпраці в галузі оборони.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв надати Україні зброю на "мільярди доларів", фінансування якої візьмуть на себе країни НАТО.
Керівник української розвідки Кирило Буданов взяв участь у брифінгу для спеціального представника президента США Кіта Келлога.
Головна відмінність двох американських президентів - їхній підхід до припинення війни в Україні. Однак, як вже зрозуміло, Джо Байден завершити бойові дії не зміг.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не відкидає введення вторинних мит щодо Росії раніше, ніж через 50 днів, повідомило Bloomberg.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів зустріч зі спеціальним представником президента США з питань України Кітом Келлогом, на якій обговорили надання зброї та невдачі країни-агресора Росії. Про це Сибіга написав у своєму X.
Президент США Дональд Трамп за останні тижні помітно змінив свою позицію щодо війни в Україні. У CNN повідомили, що ця трансформація – важлива, але її наслідки ще не до кінця зрозумілі.
У Головному управлінні розвідки поки точно не знають, що мав на увазі президент США Дональд Трамп, коли обіцяв для України 17 Patriot.
Громадянин США Деніел Мартіндейл, який два роки шпигував за українськими військовими і коригував удари ЗС РФ по ЗСУ, військовій техніці та інфраструктурі, отримав російське громадянство.
Станом на 16 липня 2025 року, на рахунках Державного казначейства України знаходиться 340 мільярдів гривень. За інформацією уряду, усі пенсії та соціальні виплати будуть профінансовані вчасно і навіть авансом.