Давид Арахамія повідомив, що учора в першому читанні проголосували за законопроєкт №10449 щодо військової служби, мобілізації та обліку.
У Росії уточнять перелік народів, котрі історично проживають на території РФ. Зокрема, до нього вже включили білорусів та українців, а також корінних нечисленних народів.
Комітет Верховної ради з питань економічного розвитку вже підтримав законопроект про націоналізацію російських активів та майна на території України. Тепер потрібно, щоб за цей документ проголосувала Верховна Рада.
Імплементація цього закону покликана сприяти подальшому зміцненню культури толерантності в українському суспільстві. Документ став поштовхом до запуску законодавчого механізму для протидії антисемітизму в Україні, захисту прав людини, запобігання випадкам ксенофобії, расизму і дискримінації.
Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія має намір найближчим часом зареєструвати у Верховній Раді України законопроєкт. Документом Арахамія хоче заборонити чиновникам усіх категорій і народним депутатам виїжджати за кордон у період надзвичайного чи воєнного стану в Україні. Він наголосив, що в законопроєкті буде норма про позбавлення народних депутатів мандата у таких випадках.
Група республіканських конгресменів має намір внести законопроект, який оголошує Україну країною "НАТО-плюс" та ініціює перевірку доцільності оголошення Росії державою-спонсором тероризму. Автори законопроекту наголошують, що це дозволить суттєво збільшити фінансування військової допомоги Україні.
Венеціанська комісія надіслала свій висновок за текстом законопроекту про столицю – 20 сторінок зауважень. Мер Києва Віталій Кличко наголосив, що для ухвалення якісного законопроекту про столицю центральна влада має прислухатися до міжнародних партнерів та доопрацювати його.
У фракції "Слуга народу" не вистачає голосів для затвердження закону про столицю. Тому, на Банковій обговорюють варіант відкладення розгляду цього питання на наступний рік.
План Банкової "щодо захоплення Києва до Нового року" відкладається на невизначений термін. "Слуги народу" не зібрали голосу за закон про столицю навіть у своїй фракції.
Київська міська рада звернулася до Верховної Ради України та президента Володимира Зеленського через законопроект "Про місто Київ – столицю України". Спроби встановити на рівні закону розподіл повноважень на міському та районному рівнях є антиконституційним прямим втручанням у повноваження Київської міської ради, заявляє Дмитро Білоцерковець.
У Верховній Раді збираються розглянути ініційований "Слугою народу" законопроект "Про місто Київ – столицю України", який розділяє повноваження голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) та Київського міського голови. Але, водночас, у протистоянні Банкової та мера столиці висока ймовірність, що постраждати можуть городяни.
Рада Європи опублікувала висновок щодо законопроекту "Про місто Київ – столицю України". Низка положень законопроекту розкритикована європейськими юристами.
Мер Києва, голова політичної партії "УДАР" Віталій Кличко направив текст законопроєкту про столицю №2143-3 на розгляд Венеційської комісії та Ради Європи. Він пояснив, що зробив це на випадок, якщо профільний комітет Верховної Ради не направить текст проєкту для оцінки відповідності демократичним цінностям та конституційним нормам.
Спроба провладної партії провести громадські слухання законопроєкту №2143-3 "Про місто Київ – столицю України" повністю провалилася. "Слуги народу" не змогли дати аргументованих відповідей на питання громадськості щодо положень цього законопроєкту.
Новий закон про столицю України місто Київ, якщо його приймати, не повинен порушувати конституційні права його жителів і принципи місцевого самоврядування. Зокрема, законопроєкт не повинен містити норм, які послаблюють повноваження місцевого самоврядування в Києві і які скорочують термін роботи чинної ради.
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук вважає, що він як глава парламенту, має право підписати закон про олігархів, який приймався, коли спікером ВРУ був Дмитро Разумков. На його думку, жодна стаття Регламенту і Конституції не суперечить такій процедурі підписання.
Україна відправить на розгляд Венеціанської комісії проєкт закону про деолігархізацію, який буде підписаний президентом. Таку заяву зробив Президент України Володимир Зеленський.
Профільний комітет Верховної Ради може через два тижні підготувати законопроєкт №2143-3 про столицю до розгляду в другому читанні. Таку думку висловив голова парламенту Руслан Стефанчук.
Президент України Володимир Зеленський ветував законопроєкт №3637 про легалізацію криптовалют. Зокрема, гарант упевнений, що створення нового регулятора на ринку віртуальних активів, як передбачено цим законом, потребують значних витрат з державного бюджету, тому цей законопроєкт необхідно доопрацювати.
Верховна Рада розглядатиме законопроєкт 5600 щодо збільшення податкового навантаження за особливою процедурою. Про це відомо з трансляції засідання ВР 5 жовтня.