Офіс президента застеріг від поширення в мережі неправдивої інформації від "анонімних" джерел
Українська влада звернула увагу на популярність "фейкових" новин в українському інформпросторі, які поширюють більш ретельно, ніж новини, на яких не можна зловити "хайп". В Офісі президента закликали журналістів не псувати свою репутацію, поширюючи завідомо неправдиві "факти".
Про це було сказано в зверненні до громадськості, опублікованому Офісом президента на відомчому сайті 23 вересня. У повідомленні зазначено, що часто в "новині" автори цитують "вкидання" російських пропагандистів. При цьому спостерігається зручна позиція - для підтвердження новини послатися на інсайдера. "Бачимо також і численні публікації у вітчизняних ЗМІ, в яких будь-яку фантазію можуть "підтвердити" виключно одним: посиланням на джерела, які не називаються", - повідомляється Офісом президента.
Також зазначено, що фейки в умовах гібридної війни завдають державі істотної шкоди. При цьому, як повідомляє ОПУ, необов'язково співпрацювати з російськими спецслужбами, а достатньо брати новини, які зручні Кремлю.
"Наприклад, не рідкість в українському телеефірі виправдання російської агресії і окупації частини нашої території, які замасковують під користування беззастережною свободою слова. Також все частіше бачимо навіть у провідних ЗМІ України авторські матеріали, які за своїм характером більше нагадують абсолютно вигадані "історії" з автоматичним приклеюванням відповідних образливих ярликів. Дуже багато бездоказових звинувачень", - повідомляє Офіс президента.
У публікації зазначено, що противники української влади взяли на озброєння відомий пропагандистський прийом: будь-яка брехня від багаторазового повторення стає "правдою". У зв'язку з цим, в Офісі президента закликали українських політиків бути обачнішими і "не привносити російські пропагандистські вкидання в офіційний документообіг у державі".
Крім того, Офіс президента звернувся до журналістів з проханням не ставати неусвідомленою зброєю російських пропагандистів. У публікації зробили акцент на тому, що будь-яке джерело, навіть реальне, перш за все використовує українські ЗМІ для ретрансляції "своїх вузьких і нерідко корупційних інтересів".
Варто зазначити, що публікація в Офісі президента з'явилася після публікації в одному з українських ЗМІ інформації про лобізм російських інтересів головою Офісу президента Андрієм Єрмаком. До слова, Єрмак також опублікував реакцію на "новину", повідомивши, що такими статтями автори хочуть збити українське керівництво з курсу звільнення Донбасу і Криму.
Раніше, як повідомляло ASPI news, голова Офісу президента України Андрій Єрмак заявив про те, що війна на Донбасі буде завершена до кінця президентської каденції Володимира Зеленського. Однак, за його словами, зараз Україна перебуває в складному переговорному процесі з урегулювання ситуації.
Президент Володимир Зеленський повідомив про результати масштабної наступальної операції Сил оборони на Олександрівському напрямку.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія не зацікавлена у добровільному припиненні війни, однак Україна разом із міжнародними партнерами вже має спільну стратегію, яка повинна змусити Кремль змінити позицію.
Російське військове керівництво заявило про нібито захоплення населеного пункту Щербаківка на Харківщині, однак ця «перемога» виявилася особливо показовою для російської пропаганди: села з такою назвою фактично не існує вже майже три десятиліття.
Україна суттєво посилила кампанію далекобійних ударів по території Росії, причому за кілька місяців кількість таких атак зросла приблизно втричі.
У Росії дедалі помітнішими стають наслідки українських ударів по цілях у глибокому тилу, а влада одночасно посилює заходи безпеки навколо Володимира Путіна та тиск на опонентів Кремля.
Росія прискорює розгортання власної супутникової системи «Рассвет», яка в перспективі може стати серйозною проблемою для України.
Росія фактично більше не може використовувати окупований Крим як повноцінну військово-морську базу. Українські удари змусили російський флот відмовитися від безпечного базування кораблів на півострові, однак Москва досі зберігає там важливу військову інфраструктуру та використовує Крим передусім для підтримки повітряної складової свого угруповання.
Україна різко наростила кампанію далекобійних ударів по території Росії, однак ефективність таких атак поки залишається неоднозначною: за оцінкою експертів, російська протиповітряна оборона перехоплює переважну більшість українських ракет і безпілотників.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати не мають критичної проблеми із запасами боєприпасів, однак визнав скорочення їхніх поставок на тлі масштабної військової допомоги Україні.
Рейтинг президента США Дональда Трампа опустився до нового мінімуму на тлі загострення війни з Іраном, а дедалі більша частина американців виступає проти продовження бойових дій.
Президент Володимир Зеленський повідомив про результати масштабної наступальної операції Сил оборони на Олександрівському напрямку.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія не зацікавлена у добровільному припиненні війни, однак Україна разом із міжнародними партнерами вже має спільну стратегію, яка повинна змусити Кремль змінити позицію.
Російське військове керівництво заявило про нібито захоплення населеного пункту Щербаківка на Харківщині, однак ця «перемога» виявилася особливо показовою для російської пропаганди: села з такою назвою фактично не існує вже майже три десятиліття.
Україна суттєво посилила кампанію далекобійних ударів по території Росії, причому за кілька місяців кількість таких атак зросла приблизно втричі.