Організацією візиту Байдена в Україну займеться Маркарова, яка призначена послом у США
Згідно з указом президента Володимира Зеленського № 75/2021 про призначення Оксани Маркарової Надзвичайним і Повноважним послом України в Сполучених Штатах Америки, тепер їй доведеться зайнятися організацією візиту президента Джо Байдена в Україну. За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, дане завдання є для Маркарової на даному етапі її роботи послом пріоритетним.
Про це Кулеба повідомив в ході панельної дискусії американського Центру CEPA щодо майбутнього українсько-американського стратегічного партнерства, пише "Інтерфакс-Україна". Кулеба назвав завдання з організації візиту Байдена топзавданням для Маркарової.
Глава МЗС зазначив, що в Україну не було здійснено жодного візиту глави Білого дому з 2008 рік. "Враховуючи динаміку нашого партнерства і роль, яку США зіграли в Україні з 2014 року, я вважаю, що зараз саме час зробити це. Особливо враховуючи те, що це дуже особливий рік для України", - сказав Кулеба.
Кулеба нагадав, що цього року Україна святкує 30 річницю своєї незалежності. Глава зовнішньополітичного відомства підкреслив, що розуміння Незалежності в Україні збігається з розумінням Незалежності в США. "Незалежність - це те, що ти завжди готовий боротися", - додав Кулеба.
Глава МЗС повідомив, що Макаровій доручено встановити довірчі контакти з новою адміністрацією США. Також вона повинна буде провести роботу над наповненням стратегічного партнерства України та США конкретними проєктами.
Іншим важливим пріоритетом, за словами міністра, буде безпека. "Тому що все інше залежить від безпеки. Нам треба забезпечити безпеку моєї країни для того, щоб успішно здійснювати зміни, трансформації, амбітні економічні проєкти", - підкреслив Кулеба.
Раніше повідомлялося, що в Україні проводиться підготовка до майбутніх телефонних переговорів між Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Однак в Офісі президента не рекомендують включати таймер відліку до початку діалогу між главами США та України.
Раніше глава МЗС Дмитро Кулеба розповів, коли очікувати телефонної розмови між президентами США Байденом і України Зеленським. Кулеба додав, в тому, що розмови ще не відбулося, не треба шукати конспірології.
Також повідомлялося, що в США нова влада як і раніше ставить питання України в список пріоритетних завдань. У зв'язку з цим президенту України Володимиру Зеленському необхідно невідкладно провести телефонну розмову з главою Білого Дому Джо Байденом. Про це повідомив колишній спецпредставник Держдепу з питань України Курт Волкер. Відповідний документ у суботу, 20 лютого, опублікований на сайті Центру аналізу європейської політики.
Президент США Дональд Трамп вважає, що Україна та Росія "помірно близькі" до укладення мирної угоди. Він зазначив, що "допомагає НАТО". Про це Трамп заявив під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі
Володимир Путін зацікавлений у підписанні мирної угоди з Україною, попри відсутність ознак готовності Кремля до компромісу щодо своїх вимог.
Генеральний директор компанії ДТЕК Максим Тімченко розповів, чим ця зима відрізняється від попередніх. Про це він розповів американському виданню Politico.
Українська делегація провела низку важливих зустрічей у Давосі, на яких зокрема обговорювалися економічний розвиток, післявоєнне відновлення та безпекові гарантії. Про це повідомив секретар РНБО Рустем Умєров.
Війна Росії проти України має залишатися головним фокусом для Європи, незалежно від інших міжнародних суперечок. Нині саме Україна є визначальною для європейської та трансатлантичної безпеки.
Президент України Володимир Зеленський прибув до Давосу (Швейцарія),де планує зустрітися із американським колегою Дональдом Трампом. Раніше сам Зеленський висловлював сумніви щодо участі у форумі, пояснюючи це ситуацією в Україні.
Президент США Дональд Трамп заявив, що між президентом України Володимиром Зеленським і російським диктатором Володимиром Путіним "панує величезна ненависть". За його словами, така ситуація не сприяє мирному урегулюванню.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа Стів Віткофф заявив, що робота над мирним договором між Росією та Україною просувається навіть активніше, ніж про це кажуть у медіа. За його словами, Київ та Москва взаємно хочуть укласти мир.
Росія не перебуває у виграшній позиції у війні проти України, інакше самого переговорного процесу не існувало б. Водночас перемовини тривають, і Україна бере в них безпосередню участь.
Міністр оборони Михайло Федоров заявив про початок перебудови менеджменту Міністерства оборони України. За його словами, президент Володимир Зеленський поставив завдання побудувати систему, здатну одночасно стримувати ворога в небі, на землі й у кіберпросторі.
Президент США Дональд Трамп вважає, що Україна та Росія "помірно близькі" до укладення мирної угоди. Він зазначив, що "допомагає НАТО". Про це Трамп заявив під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі
Володимир Путін зацікавлений у підписанні мирної угоди з Україною, попри відсутність ознак готовності Кремля до компромісу щодо своїх вимог.
Генеральний директор компанії ДТЕК Максим Тімченко розповів, чим ця зима відрізняється від попередніх. Про це він розповів американському виданню Politico.
Українська делегація провела низку важливих зустрічей у Давосі, на яких зокрема обговорювалися економічний розвиток, післявоєнне відновлення та безпекові гарантії. Про це повідомив секретар РНБО Рустем Умєров.