Пенсій не буде: кінця епохи бідності не побачимо не тільки ми, а й наші діти, - ексміністр соцполітики Рева

пн, 10/05/2020 - 14:50
последние новости в Украине останні новини в Україні
Фото:
з відкритих джерел

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль виступив із заявою, що Україна не зможе виплачувати пенсії через 15 років, оскільки нація росте і пенсіонерів удвічі більше, ніж працюючих. Ексміністр соцполітики Рева в інтерв'ю з кореспондентом ASPI news назвав чиновника непрофесіоналом і спрогнозував можливі ризики.

Прем'єр-міністр назвав злочином проти України відсутність накопичувальної пенсійної системи. Відповідну заяву ASPI news прокоментував ексміністр соцполітики Андрій Рева: "По-перше, менше слухайте Шмигаля. Він заявив про майбутнє банкрутство не Пенсійного фонду, а себе особисто. Завдання уряду в особі прем'єр-міністра, якщо він бачить якісь загрози, то відпрацювати повинен так, щоб цим загрозам запобігти. Якщо Шмигаль виступає перед молодими українцями зі словами "Рятуйте, громадяни, все пропало!", то висновок один - негайно вигнати Шмигаля, ось і все.

По-друге, ось про що йдеться. Наш прем'єр-міністр не першопроходець в небажанні платити пенсії тим, хто їх заслужив протягом свого трудового життя. Його заява, насправді, творчий внесок у розвиток ідеї іншого "гіганта думки" Галини Третьякової. Вона ще в січні 2020 року, випереджаючи час, запропонувала ліквідувати Пенсійний фонд України. Правда, тодішній прем'єр-міністр Гончарук, заклопотаний більш нагальною, за його словами, проблемою - заповненням порожнечі в голові президента Зеленського - її не почув і масштаб ідеї не оцінив, а даремно.

Не дарма класики запевняли нас, ніщо не може зупинити ідею, час якої настав, особливо якщо за справу беруться такі "проФФесіонали" як Шмигаль і Третьякова. Взагалі цей чудовий тандем мені нагадує ще одних кіногероїв дитинства, а саме лисицю Алісу і кота Базиліо. Тупуватий і простакуватий кіт виглядав повним рагулем на тлі рудої хитро зробленої лисиці, яка точно знала, як виманити гроші у наївного Буратіно, що вірив казкам про накопичувальну пенсійну систему того часу, тобто сподівався виростити дерево з грошима замість листя, щоб забезпечити гідну старість для тата Карло. І хоча недержавні пенсійні фонди того часу у вигляді Поля Чудес виявилися простим смітником в Країні Дурнів, свої 5 сальдо лисиця Аліса у Буратіно таки виманила. Що в результаті отримав від свого "накопичення" наївний Буратіно - пам'ятають усі. Але це таке, адже "жизнь плоха без лоха", чи не так? І ось сьогодні ця чудова пара виконала стару пісню на новий лад, де соліст, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав, пенсій більше не буде, а тому спасайтесь, хто як зможе.

Цей меседж недарма був адресований саме молоді, оскільки автори законопроєкту чудово розуміли, що тільки серед молодих і довірливих людей можна сподіватися знайти сучасних наївних Буратіно. Нагнавши страху на аудиторію, прем'єр закликав до негайного введення в Україні загальнообов'язкової накопичувальної пенсійної системи, тобто до відвідування Поля Чудес в Країні Дурнів. Головні аргументи - погана демографія і необхідність в майбутньому підвищувати податки на утримання пенсіонерів.

А тепер давайте серйозно розберемо "аргументи" Третьякової. Перший - загальнообов'язкову накопичувальну пенсійну систему потрібно вводити сьогодні, щоб не збільшувати податки тих, хто працює, у майбутньому. Звучить прекрасно, тільки одне питання - з яких коштів буде йти накопичення? Відповідь - за рахунок додаткових внесків у 2% ЄСВ і 2% ПДФО. Тобто, щоб не підвищувати податки в майбутньому, їх потрібно підвищити вже зараз.

Аргумент другий - погана демографія. У мене питання - а в Японії краще? Така ж, як і в Україні. Але чому там немає проблем з пенсійним забезпеченням, а в Україні є? Відповідь на це питання надамо одночасно з відповіддю на третій аргумент.                                           

Третій аргумент - у нас одна особа, що працює, сьогодні утримує одного пенсіонера, а в майбутньому буде утримувати двох. Питання, а як насправді ситуація виглядає на сьогодні? Математика наступна - з 10 мільйонів застрахованих осіб 4 мільйони платять ЄСВ в мінімальному розмірі - 1 100 гривень на місяць. Мінімальна пенсія становить 1 712 гривень на місяць при неповному стажі, і 2 100 гривень на місяць при повному. Середня пенсія - 3 400 гривень на місяць. Тобто, на сьогодні двоє осіб, що працюють на мінімальну зарплату, утримують одного пенсіонера на мінімальну пенсію, значить 4 мільйони осіб, що працюють на мінімальну зарплату, утримують 2 мільйони пенсіонерів на мінімальній пенсії. Висновок - інші 9,3 мільйона пенсіонерів утримує 6 мільйонів працюючих. Тобто, вже сьогодні двоє працюючих утримують трьох пенсіонерів.

Цікава статистика: двоє працюючих на мінімальну зарплату утримують одного пенсіонера з мінімальною пенсією, а двоє працівників з білою зарплатою утримують трьох пенсіонерів із середньою пенсією. То може справа не в демографії, а в низькій заробітній платі та нерівномірному навантаженні на фонд оплати праці? Чому підприємець, сплачуючи єдиний податок з оборотом 5 або 7 мільйона гривень на рік, до Пенсійного фонду України вносить аж 1 100 гривень на місяць? Хіба це нормально?

На жаль, нашому прем'єр-міністру не зрозуміти, що проблеми Пенсійного фонду України не стільки в поганій демографії, як в низьких зарплатах - це раз, в неадекватних, занижених внесках до Пенсійного фонду, які платять підприємці - це два, і в тіньовій зайнятості - три. Якщо не почати вирішувати ось ці реальні проблеми наповнення коштами Пенсійного фонду, то ніякого кінця епохи бідності не побачимо не тільки ми, а й наші діти.

Але якщо Шмигаль не розуміє справжніх причин проблем Пенсійного фонду України по своїй простоті, яка як відомо, є гіршою за крадіжку, то Третьякова точно знає, що робить. У неї все прораховано. Загроза банкрутства Пенсійного фонду України, яку штучно створює "зелена влада", особисто для неї відкриває колосальні перспективи. Адже, якщо державний Пенсійний фонд збанкрутує, то на його місці відразу заколосяться бур'яни недержавних. Чому Третьякова лобіює інтереси недержавних пенсійних фондів? Відповідь - до обрання народним депутатом вона очолювала якусь Українську федерацію убезпечення - асоціацію недержавних страхових компаній України. Саме тому вона так активно просуває ідею негайного введення загальнообов'язкового пенсійного накопичення, тобто діє в їхніх інтересах. Якщо це так, то що це, якщо не конфлікт інтересів у Галини Третьякової? Тоді у мене виникає ще одне питання, коли це побачать НАЗК і НАБУ?".

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Тимчасовий повірений у справах США Крістіна Квін заявила, що в Україні, в разі необхідності, може бути збільшена чисельність інструкторів американської армії. Також, за її словами, Конгрес США схвалив виділення додаткових 150 мільйонів доларів на зміцнення обороноздатності України.

13:15, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Затримання консула України в Санкт-Петербурзі, є черговою провокацією на тлі дестабілізуючих дій Росії. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, підкресливши, що найближчим часом держава визначиться з формою реагування на цю провокацію, з урахуванням наявної практики.

12:48, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

ФСБ Росії повідомила про затримання в Санкт-Петербурзі українського консула Олександра Сосонюка. За даними силовиків, він отримував від громадянина РФ закриту інформацію з бази МВС.

11:20, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов вважає, що катастрофа літака МАУ ("Міжнародних авіаліній України") була навмисною атакою Ірану. Ця катастрофа допомогла Ірану зупинити ескалацію конфлікту з США.

10:55, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Україні необхідно налагодити власне виробництво вакцин. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляє, що Україні необхідно, щонайменше, три роки для запуску виробничого процесу.

20:40, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

П'ятий президент України, нардеп з фракції "Європейська Солідарність" Петро Порошенко поділився своїм баченням вирішення ситуації з агресією Росії. Він назвав три кроки для деескалації ситуації на Донбасі, яка відбувається на тлі нарощування російської армії уздовж українських кордонів.

19:25, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Парламентарі збирають підписи під постановою за відсторонення Максима Степанова з посади міністра охорони здоров'я.  Залишилося зібрати 30 підписів. 

17:45, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Володимир Зеленський, президент України, вважає, що окуповані території Донецької і Луганської області, а також Криму будуть "мертвими регіонами". Ці території навіть не відвідуватимуть туристи.

17:36, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Володимир Зеленський заявив, що Україна подорослішала і прагне того, що їй належить. Президент підкреслив, що Україна - не власність Росії. 

16:29, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Чотирьом політичним партіям, представленим у Верховній Раді України, перераховано кошти державного фінансування за другий квартал 2021 року. Загальна сума перерахованих коштів - 153,73 мільйона гривень, "Слуги народу" - отримали 86,4 мільйона гривень, а "Голос" не отримав ні копійки.

16:24, Вчора
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Тимчасовий повірений у справах США Крістіна Квін заявила, що в Україні, в разі необхідності, може бути збільшена чисельність інструкторів американської армії. Також, за її словами, Конгрес США схвалив виділення додаткових 150 мільйонів доларів на зміцнення обороноздатності України.

13:15, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Затримання консула України в Санкт-Петербурзі, є черговою провокацією на тлі дестабілізуючих дій Росії. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, підкресливши, що найближчим часом держава визначиться з формою реагування на цю провокацію, з урахуванням наявної практики.

12:48, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

ФСБ Росії повідомила про затримання в Санкт-Петербурзі українського консула Олександра Сосонюка. За даними силовиків, він отримував від громадянина РФ закриту інформацію з бази МВС.

11:20, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов вважає, що катастрофа літака МАУ ("Міжнародних авіаліній України") була навмисною атакою Ірану. Ця катастрофа допомогла Ірану зупинити ескалацію конфлікту з США.

10:55, Сьогодні