Перші 100 днів Володимира Зеленського: експерт назвав негатив і позитив

27 серпня 2019, 13:39
62
последние новости в Украине останні новини в Україні

Український політолог Руслан Бортник оцінив перші 100 днів роботи президента України Володимира Зеленського.

Про це Бортник написав на своїй сторінці в Facebook.

"Як і прогнозувалося перші 100 днів Володимира Зеленського корінних змін в життя держави, суспільства та економіки не привнесли - ні позитивних, ні негативних. Ці 100 днів хоч і не були втрачені для країни, але – і не використані повною мірою. Зеленський екстерном проходив "політичні університети" - тільки вчився бути політиком і державним діячем (як і велика частина його команди) – навчився "згладжувати кути" і "носити костюм". 

Перші 3 місяці підтвердили, що новий Президент - не досвідчений у політиці та управлінні людьми, але в теж час недовірливий до нових людей, схильний до прожектам і може підпадати під вплив свого оточення; не володіє потрібними знаннями та досвідом, але вкрай амбітний і готовий приймати радикальні та швидкі рішення. 

Президент бачить цілі, але не має власних рецептів по їх досягненню, і саме навколо цих «рецептів» розгорнулася прогнозована боротьба ключових груп впливу в оточенні, що, публічно перетворилося в какофонію часто антагоністичних сигналів по ключовим темам - світу, тарифів, реформ. 

Головними досягненнями Зеленського і команди за цей час стали:
1. Президент начисто переграв своїх опонентів у піарі-це, напевно, головне досягнення. Соціологія показує не тільки високі рейтинги Зеленського 50-50% підтримки, але і загальний сплеск соціального оптимізму – більшість українців вважають, що країна почала рухатися в правильному напрямку – порівнянний тільки з 2005 роком;
2. Розпуск парламенту і перемога «Слуги Народу» на дострокових виборах (виборці проголосували ще раз за Зеленського);
3. Мирна трансформація влади - перехід управління від команди Порошенка команді Зеленського (значна роль Авакова і Заходу);
4. Недопущення виникнення соціально-економічної кризи або навіть турбулентності (характерних зміні влади в Україні);
5. Деяка розрядка/деескалація конфлікту на сході України;
6. Декларація відмови (надовго і всерйоз?) від "Армоввіра" - агресивної гуманітарної політики, втручання в релігійну сферу.

Ключова експертна претензія до 100 днів Зеленського насамперед стосується того, що Президент так і не зміг вибудувати чіткої архітектури влади - вертикалі прийняття рішень, представити суспільству план розвитку країни на рік, два, п'ять. Багато найважливіших рішень приймаються в хаосі, в конфлікті цілей і завдань, в боротьбі різних груп впливу або не приймаються взагалі.

Також серед негативів можна відзначити:
1). Відсутність обіцяного аудиту країни». При цьому не обов'язково (хоч і бажано) наймати для цього зовнішніх аудиторів, проводити перепис і витрачати бюджетні гроші – для початку вистачить і результатів роботи Державної аудиторської служби, Рахункової палати і команди «Зе» на місцях;
2). Відсутність стратегії щодо Донбасу і Криму – набір різноспрямованих сигналів і заяв (від призначень Кучми і відставки Безсмертного до "країни-агресора");
3) відсутність рішення по тарифах і НКРЕ (хоча ціна на газ і зменшилася на 20%, а КСУ визнав неконституційним створення і функціонування НКРЕ);
4) Так і не дала результатів «боротьба з корупцією» (з тими, кого навесні/восени не посадили – взимку доведеться домовлятися про розподіл сфер впливу);
5) «Коаліційна кадрова політика»: в Офісі Президента представлені інтереси групи впливу «95 квартал», «Приват», «Пінчук», «західні партнери»; органи виконавчої влади (державні адміністрації) – «Приват»; силові структури – «95 квартал» + «Приват» + «Аваков»; Партія – «95 квартал», «Приват», «Пінчук», «західні партнери», «Аваков», «регіональні групи і комерційні місця».
6) Висока залежність Президента від деяких членів його команди і «тексту»;
7) намітилася особиста втома.

Можна констатувати, що "медовий період" Зеленського в ці 100 днів завершився. Хоча рейтинги можуть як падати, так і рости-все залежить від дій Президента і його команди. Надалі його чекає вже 100% відповідальність за все що відбувається в країні і з країною.

В цій роботі будуть і успіхи, і помилки. Українці ще довго прощатимуть практично все Президенту і його команді. Єдине, чого не пробачать – страху: страх перед радикалами в прийнятті рішень по Донбасу, страху перед олігархами в тарифах, страху перед кланами в боротьбі з корупціонерами, страху перед «західними партнерами» у відстоюванні національних інтересів», написав Бортник.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський визначився з кандидатурою на пост глави уряду.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

За словами Луценка, причетність до вбивства білоруського журналіста сьогоднішніх підозрюваних розглядалась і раніше, але слідству не вистачало доказів.  

17:47, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Володимир Зеленський хоче долучити досвідчених лікарів України до аналізу першого етапу медичної реформи.

15:21, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Запроваджується безвізовий режим із Гренадою. 

11:46, Вчора

Український бранець Кремля Олексій Стогній повернувся до Києва

19 лютого 2020, 23:07
37
последние новости в Украине останні новини в Україні

Український політв’язень Олексій Стогній, якого окупаційна влада Криму незаконно затримала у листопаді 2016 року, повернувся до Києва.

Про це 19 лютого написала Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

"Український політв’язень Олексій Стогній, якого окупаційна влада незаконно затримала у листопаді 2016 року, а згодом засудила – у Києві", – написала вона.

Окрім того, омбудсмен зазначила, що всі ці роки він утримувався в неналежних умовах та зараз вона сприятиме його обстеженню.

"Всі ці роки наш громадянин утримувався у нестерпних умовах місць несвободи країни-окупанта, що сильно позначилося на стані його здоров’я. Терміново вживатиму відповідних заходів щодо проведення висококваліфікованого медичного обстеження та наданню необхідної лікарської допомоги Олексію", – додала Денісова.

Вона нагадала, що зараз незаконно утримується 115 громадян України у РФ та закликала міжнародні організації застосовувати всі важелі впливу для вирішення цієї ситуації.

"Наголошую, що в межах повноважень, наданих мені законом, я щоденно проводжу необхідну роботу для якнайшвидшого повернення 115 громадян України, які досі незаконно утримуються країною-агресором РФ. Закликаю представників міжнародних правозахисних організацій та дипломатичний корпус використовувати усі важелі впливу, аби забезпечити дотримання основоположних прав і свобод громадян України, які досі є бранцями Кремля", – підсумувала вона.

Зазначимо, одного з "українських диверсантів" Олексія Стогнія підконтрольний Кремлю суд у Сімферополі засудив до 3 років і 6 місяців позбавлення волі.

Нагадаємо, у січні Людмила Денісова повідомляла про погіршення здоров'я українських політв'язнів в Росії.

Також повідомлялось, що 18 лютого Людмила Денісова повідомила, що в окупованій Росією Керчі силовики затримали двох підлітків 2003 і 2004 року народження з підозрою на підготовку теракту.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

За минулий рік в Україні більше тисячі чоловіків при реєстрації шлюбу взяли прізвище нареченої.

22:49, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Спеціальний слідчий підрозділ ДБР з розслідування "справ Майдану" повідомив про підозри силовикам та скерував до суду справи про вбивство журналіста Василя Сергієнка.

21:43, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

В Ухані на етапі огляду китайськими медиками не допущено на борт, який проводить евакуацію в Україну, трьох українців та одну іноземку.  

21:14, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Собака Фіфа з Одеської митниці Держмитслужби допомогла знайти канабіс у внутрішній кишені куртки одного з пасажирів Одеського аеропорту.

18:28, Вчора