Перші 100 днів Володимира Зеленського: експерт назвав негатив і позитив

Автор:
62
последние новости в Украине останні новини в Україні

Український політолог Руслан Бортник оцінив перші 100 днів роботи президента України Володимира Зеленського.

Про це Бортник написав на своїй сторінці в Facebook.

"Як і прогнозувалося перші 100 днів Володимира Зеленського корінних змін в життя держави, суспільства та економіки не привнесли - ні позитивних, ні негативних. Ці 100 днів хоч і не були втрачені для країни, але – і не використані повною мірою. Зеленський екстерном проходив "політичні університети" - тільки вчився бути політиком і державним діячем (як і велика частина його команди) – навчився "згладжувати кути" і "носити костюм". 

Перші 3 місяці підтвердили, що новий Президент - не досвідчений у політиці та управлінні людьми, але в теж час недовірливий до нових людей, схильний до прожектам і може підпадати під вплив свого оточення; не володіє потрібними знаннями та досвідом, але вкрай амбітний і готовий приймати радикальні та швидкі рішення. 

Президент бачить цілі, але не має власних рецептів по їх досягненню, і саме навколо цих «рецептів» розгорнулася прогнозована боротьба ключових груп впливу в оточенні, що, публічно перетворилося в какофонію часто антагоністичних сигналів по ключовим темам - світу, тарифів, реформ. 

Головними досягненнями Зеленського і команди за цей час стали:
1. Президент начисто переграв своїх опонентів у піарі-це, напевно, головне досягнення. Соціологія показує не тільки високі рейтинги Зеленського 50-50% підтримки, але і загальний сплеск соціального оптимізму – більшість українців вважають, що країна почала рухатися в правильному напрямку – порівнянний тільки з 2005 роком;
2. Розпуск парламенту і перемога «Слуги Народу» на дострокових виборах (виборці проголосували ще раз за Зеленського);
3. Мирна трансформація влади - перехід управління від команди Порошенка команді Зеленського (значна роль Авакова і Заходу);
4. Недопущення виникнення соціально-економічної кризи або навіть турбулентності (характерних зміні влади в Україні);
5. Деяка розрядка/деескалація конфлікту на сході України;
6. Декларація відмови (надовго і всерйоз?) від "Армоввіра" - агресивної гуманітарної політики, втручання в релігійну сферу.

Ключова експертна претензія до 100 днів Зеленського насамперед стосується того, що Президент так і не зміг вибудувати чіткої архітектури влади - вертикалі прийняття рішень, представити суспільству план розвитку країни на рік, два, п'ять. Багато найважливіших рішень приймаються в хаосі, в конфлікті цілей і завдань, в боротьбі різних груп впливу або не приймаються взагалі.

Також серед негативів можна відзначити:
1). Відсутність обіцяного аудиту країни». При цьому не обов'язково (хоч і бажано) наймати для цього зовнішніх аудиторів, проводити перепис і витрачати бюджетні гроші – для початку вистачить і результатів роботи Державної аудиторської служби, Рахункової палати і команди «Зе» на місцях;
2). Відсутність стратегії щодо Донбасу і Криму – набір різноспрямованих сигналів і заяв (від призначень Кучми і відставки Безсмертного до "країни-агресора");
3) відсутність рішення по тарифах і НКРЕ (хоча ціна на газ і зменшилася на 20%, а КСУ визнав неконституційним створення і функціонування НКРЕ);
4) Так і не дала результатів «боротьба з корупцією» (з тими, кого навесні/восени не посадили – взимку доведеться домовлятися про розподіл сфер впливу);
5) «Коаліційна кадрова політика»: в Офісі Президента представлені інтереси групи впливу «95 квартал», «Приват», «Пінчук», «західні партнери»; органи виконавчої влади (державні адміністрації) – «Приват»; силові структури – «95 квартал» + «Приват» + «Аваков»; Партія – «95 квартал», «Приват», «Пінчук», «західні партнери», «Аваков», «регіональні групи і комерційні місця».
6) Висока залежність Президента від деяких членів його команди і «тексту»;
7) намітилася особиста втома.

Можна констатувати, що "медовий період" Зеленського в ці 100 днів завершився. Хоча рейтинги можуть як падати, так і рости-все залежить від дій Президента і його команди. Надалі його чекає вже 100% відповідальність за все що відбувається в країні і з країною.

В цій роботі будуть і успіхи, і помилки. Українці ще довго прощатимуть практично все Президенту і його команді. Єдине, чого не пробачать – страху: страх перед радикалами в прийнятті рішень по Донбасу, страху перед олігархами в тарифах, страху перед кланами в боротьбі з корупціонерами, страху перед «західними партнерами» у відстоюванні національних інтересів», написав Бортник.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський визначився з кандидатурою на пост глави уряду.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський заявив, що поставив завдання здійснювати жорсткий контроль над тим, як розподіляються медичні засоби та обладнання призначені для боротьби з коронавірусом в регіонах. До контролю будуть залучені співробітники Служби безпеки України.  

3 квітня, 20:54
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про надання гуманітарної допомоги Італійській Республіці. В рамках допомоги, бригада українських медиків вирушить до Італії для допомоги в боротьбі з пандемією COVID-19 та обміну досвідом. 

 
3 квітня, 18:29
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова зажадала від керівників правоохоронних органів забезпечити реальну протидію злочинності у митній сфері та не займатися створенням видимості діяльності.

3 квітня, 18:10
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко прилетів у  Тернопільську область.

3 квітня, 17:07

Композитор Євген Хмара дає онлайн-концерт на YouTube

Автор:
38
последние новости в Украине останні новини в Україні

О 19:00 4 квітня розпочався онлайн-концерт інструментальної музики відомого композитора Євгена Хмари "Залишайся вдома. Залишайся в безпеці". Трансляція доступна на його каналі в YouTube. 

Євген Хмара - автор проекту Open Ukraine. Грає на фортепіано в різних місцях нашої країни, показуючи їх красу. Таким чином піаніст відкриває Україну по-новому не тільки для своїх громадян, а й для всього світу. Свою першу композицію він написав у віці 7 років, а в 31 вже має 5 музичних альбомів.
Часто виступає на державному рівні в Європі, Китаї, США, Близькому Сході. Щороку Євген організовує благодійні концерти для дітей з обмеженими можливостями.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Культура»
последние новости в Украине останні новини в Україні Культура

Кіностудія Disney переносить дати прем’єр деяких своїх фільмів через коронавірус. Деякі фільми вийдуть аж 2022 році.

 

18:55, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Культура

Українська співачка Христина Халімонова поділилася враженнями після свого першого онлайн-концерту на карантині. За словами артистки, такий досвід нагадав їй бій з тінню.

3 квітня, 19:16
последние новости в Украине останні новини в Україні Культура

Музикант і композитор Адам Шлезінгер помер у результаті ускладнень коронавірусу у віці 52 років.

2 квітня, 11:10
последние новости в Украине останні новини в Україні Культура

Директор столичного театру "Актор" Слава Жила повідомив, що у середу, о 19.00, театр на своїй сторінці у Facebook показуватиме виставу, яку актори гратимуть онлайн.

1 квітня, 18:35