Президент представив нового Голову Нацбанку Якова Смолія

16 березня 2018, 07:42
134
последние новости в Украине останні новини в Україні

Президент подякував депутатам Верховної Ради, які проголосували «на підтримку незалежності Національного банку», призначивши нового Голову НБУ. При цьому він наголосив на важливості цього рішення для «впевненості, твердості та стабільності банківсько-фінансової системи країни», а також для надійної співпраці з такими міжнародними фінансовим організаціями як Міжнародний Валютний Фонд.

«Це означає прорив, оскільки у нас не було жодного дня, коли б країна залишилася без керівництва Національного банку», - підкреслив Президент та висловив впевненість, що кроки нового керівництва НБУ будуть мати підтримку Президента, Парламенту і Уряду.

«Незалежність Національного банку для мене залишається абсолютно першим пріоритетом. Довіра і незалежність», - підкреслив Глава держави. Президент особливо наголосив, що головна конституційна функція НБУ – забезпечення стабільності національної грошової одиниці та золотовалютних резервів.

Глава держави також подякував Валерії Гонтаревій за роботу. Він зауважив, що у 2014 році багато пророкували, що Україні не вдасться уникнути дефолту. За його словами, для цього було безліч підстав – порожні золотовалютні резерви, казначейський рахунок, кількість проблемних кредитів в банківській системі досягала неймовірного рівня.

«Великих сміливців для того, щоб приступати до розбору цих «авгієвих конюшень», було небагато», - розповів Президент, зауваживши, що знає наскільки непростою є робота в НБУ. Він наголосив, що в найважчі часи Нацбанк діяв відповідально та професійно, і це відзначало керівництво міжнародних фінансових організацій та банків, міністри фінансів.

«Ці майже чотири роки, можливо вперше в нашій історії, Нацбанк був по справжньому незалежним. Ніхто з політиків – ні Парламент, ні Уряд, ні Президент – жодного разу «указуючим перстом» не давали команди або видавати рефінансування, або прибирати банк, або залишати банк, або встановлювати ставку, або робити якісь кроки по Фонду гарантування фізичних осіб», - підкреслив Глава держави.

Президент також відзначив, що були зроблені значні кроки в напрямку реформування банківського сектору та забезпечення відновлення його стабільності, коли приймалися інколи дуже непопулярні рішення.

«Зараз перед Яковом Васильовичем стоять не менш амбітні завдання», - наголосив Глава держави, нагадавши, що на Національній раді реформ були презентовані кардинально нові законопроекти про валютні операції, що значно лібералізують валютну діяльність і скасовують декрети Кабінету міністрів ще від 1993 року.

«Рішучість, амбітність та сміливість команди Національного банку по реформуванню є надзвичайно високими», - зауважив Президент. Він наголосив, що амбітні задання по комплексній програмі реформ після ретельного обговорення з бізнесом найближчим часом будуть внесені в Парламент.

В свою чергу, колишня очільниця НБУ Валерія Гонтарева подякувала Президентові країни за невтручання в роботу НБУ та постійну увагу та допомогу. «Ніколи, за ці три роки, коли я керувала НБУ, ніколи Президент нічого не вимагав від НБУ. Президент підтримував незалежність Національного банку не на словах, а справами. Тільки це нам дало можливість реально створити інституційну незалежність» , - зазначила Валерія Гонтарева. Вона також підкреслила, що НБУ вдалося створити інституційну незалежність завдяки прийняттю Закону «Про Національний банк» у 2015 році, який був підтриманий Главою держави.

«Це був Закон, який дав нам можливість бути незалежними і закріпив наш мандат Національного банку для забезпечення фінансової і цінової стабільності в державі. Ми перебудували і очистили фінансову систему. Це дозволило мати фінансову стабільність в нашій державі», - зазначила Валерія Гонтарева та подякувала усій команді НБУ за професіоналізм та патріотизм.

Новопризначений Голова НБУ Яків Смолій запевнив, що у своїй діяльності головний фінансовий регулятор країни буде чітко керуватися Законом «Про Національний банк» та окреслив головні пріоритети НБУ на найближчу та середню перспективу: забезпечення фінансової стабільності, стабільності банківської системи, відновлення кредитування, ефективне регулювання фінансового сектору, валютна лібералізація, запровадження нових фінансових механізмів та інтеграція до стандартів ЄС у фінансово-банківській сфері.

Раніше Інформагентство ASPI повідомляло, що Австрійські компанії приносять в Україну європейські стандарти, технології та європейські ноу-хау.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Вищий антикорупційний суд відправив під арешт підозрюваного в причетності до розкрадання понад 2 мільярдів гривень, заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Кирюшина.

13:01, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

У Раді Європи висловили занепокоєння окремими пунктами проєкту закону Міністерства культури, молоді та спорту України про протидію дезінформації.

11:57, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 29 січня, стало відомо, що колишня заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль призначена радницею голови правління НАК "Нафтогаз України".

10:27, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук обговорив поглиблення співпраці України та Європейського Союзу з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем під час робочого візиту до Брюсселя для головування на шостому засіданні Ради асоціації Україна–ЄС.

18:19, Вчора

Гаазький трибунал може почати розслідування анексії Криму в цьому році, – прокурор АРК

29 січня 2020, 13:47
5
последние новости в Украине останні новини в Україні

Етап попереднього вивчення отриманої від України інформації добігає кінця, і вже в поточному році може бути розпочато офіційне розслідування за фактом захоплення Криму.

Україна очікує, що в 2020 році прокурор Міжнародного кримінального суду (Гаага, Нідерланди) почне розслідування за фактом анексії Криму.

Про це на пресконференції сказав прокурор АР Крим Ігор Поночовний, повідомляє в середу, 29 січня, РБК-Україна.

За його словами, на даний момент Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду перебуває на стадії попереднього вивчення отриманої від України інформації. Цей етап добігає кінця, і вже в поточному році може бути розпочато офіційне розслідування за фактом захоплення Криму.

"Чому ми сподіваємося на 2020 рік? Тому що під час останнього спілкування з Офісом прокурора МКС стало зрозуміло, що фіналізується вже ситуація", – зазначив Поночовний.

За його словами, зараз прокурор Міжнародного суду Фату Бенсуда вивчає питання компліментарності справи, тобто, фактично вивчає, чи може Україна самостійно провести повноцінне розслідування і притягнути винних до відповідальності.

Нагадаємо, що Україна домоглася перших виплат від авіакомпанії за польоти над територією Криму без узгодження з Києвом.

Штраф у розмірі майже 6 тис. доларів довелося виплатити казахстанській авіакомпанії Euro-Asia Air за проліт повітряного судна над півостровом 8 серпня 2019 року.
Згідно з повідомленням пресцентру командування повітряних сил ЗСУ, штраф був накладений Державіаслужбою України.

Раніше повідомлялося, що в Криму пенсіонерка розцілувала вагон першого поїзда з Санкт-Петербурга до Севастополя, який проїхав по Кримському мосту.

На відео жінка похилого віку фарбує губи рожевою помадою, після чого багато разів цілує вагон пасажирського поїзда. В результаті з відбитків її губ склалося слово "ура".
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Зловмисники удвох побили потерпілого руками та ногами, після чого відтягнули тіло до сміттєвих баків і кинули там.

13:32, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Слідчі поліції Києва завершили досудове розслідування відносно завідувача відділення та лікаря-онколога, затриманих за вимагання грошей за медикаменти, які повинні надаватися пацієнтам безкоштовно.

13:12, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Уряд затвердив план реалізації Концепції розвитку системи екстреної медичної допомоги, відповідно до якого цьогоріч буде обладнано 200 приймальних відділень.

12:42, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Все більше громадян пов'язують свої надії на поліпшення життя з президентом країни.

12:25, Сьогодні