Реакція парламенту на вимоги протестуючих під Верховною Радою
Ранкова погоджувальна рада розпочалась з з розгляду проектів законів, що відповідають вимогам громадян на площі Конституції, а саме:
- 1068-2 Про виборинародних депутатів
- 6011 Про Антикорупційний суд
- Про скасування депутатської недоторканності
Ці законопроекти підтримали чотири фракції: Самопоміч, Батьківщина, РПЛ, та Оппоблок Не підтримали розгляд - найбільші фракції БПП і Народний Фонд. Їх представники заявили що вони проти.
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій доручив комітетові з питань правової політики та правосуддя розглянути зареєстровані в парламенті законопроекти про скасування депутатської недоторканності. За його словами, розгляд цього питання у парламенті може відбутися у четвер, 19 жовтня.
На що депутат Єгор Соболев зауважив, що люди зібрались сьогодні і вони не зрозуміють «приходьте завтра або через тиждень».В своєму виступі він закликав інших депутатів вийти до людей і почути їх вимоги. Після виступу Єгор Соболєв на своїй сторінці в Фейсбук зазначив:
«Представники "Блоку Петра Порошенка", "Народного фронту" разом з уламками Партії регіонів відмовляються розглядати сьогодні в Парламенті закони про творення антикорупційного суду, скасування депутатської недоторканості та про перехід до виборів нових народних депутатів за відкритими списками партій. Ми їм пропонуємо вийти до людей, що оточили Парламент, і пояснити свою позицію. Гарантуємо охорону. Не хочуть. На жаль. Могли би вже зрозуміти: як ти в Україні ігноруєш людей, вони самі прийдуть до тебе.»
В своєму виступі під час засідання погоджувальної ради Юлія Володимирівна Тимошенко закликали спікера парламенту і депутатів виставити на голосування три закони, що задовольнять вимоги людей що зібрались.
Нагадаємо, під Верховною Радою проходить мирна акція на підтримку "Великий політичної реформи", протестуючі вимагають прийняти:1) Закон про антикорупційний суд,2) Нове виборче законодавство. 3) обмежити депутатську недоторканість.
Слід зауважити, що зранку президент вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону щодо скасування депутатської недоторканності.
Петро Порошенко написав на своїй сторінці в Фейсбук: «Імунітет народних обранців давно перетворився в гарантію безкарності. Скасування депутатської недоторканності, як і створення Антикорупційного суду у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи – важливі складові ефективної боротьби з корупцією. До речі, фінансування такого суду передбачене проектом бюджету на 2018 рік, який цього тижня Верховна Рада має розглянути в першому читанні.
Хроніка подій дня:
13:47 – ранкове пленарне засідання було закінчене. Парубій відпустив депутатів обміркувати все що наговорили.
12:05 За попередніми даними, Рух Нових Сил зібрав під ВРУ більше 5 тисяч прихильників. Однак, активісти продовжують з'їжджатись.
11:50 Засідання погоджувальної Ради зірвано. БПП, Опоблок і Народний Фронт відмовились вносити три законопроекти в порядок денний. Тим часом в Маріїнському парку продовжується з'їзд техніки Нацгвардії. Вже стоїть близько 50-ти одиниць.
11:15 Було чутно вибухи, то на честь приїзду президента Мальти, салютували гаубиці.
10:54 Верховна Рада зареєструвала законопроект про зняття депутатської недоторканості, однак він вступить в силу лише 1 січня 2020 року. Хлопці не поспішають брати на себе відповідальність. Активісти заявляють, що не будуть розходитись, допоки їхні заявлені вимоги не будуть виконані!
10:45 Інтернет-зв'язок блокується. Зі сцени оголошують основні вимоги українців до влади. Люди скандують "банду геть".
10:32 Багато автобусів з активістами ще на під'їзді, проходять перевірку правоохоронцями на наявність вибухових пристроїв та зброї. Рада з усіх боків охороняють кордони поліції в повному екіпіруванні.
10:27 За інформацією ЗМІ, Порошенко вніс в РАДУ законопроект про відміну депутатської недоторканості. На даний момент законопроект направлений на розгляд профільної комісії.
10:11 Активісти заповнюють площу перед Верховною Радою.
Правоохоронців, за офіційною версією, 3,5 тисячі. Стоять металодетектори, ВР загроджена високим парканом. Під'їзди до Києва та його центру перекриті, в Адміністрації Президента пояснюють: перекриття - через приїзд Президента Мальти.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що у Польщі перебуває 1 млн громадян України. Про це він сказав на годині запитань до уряду.
Україна повинна мати змогу підійти до мирних перемовин з Росією із позиції сили.
Українці мають вирішити: чи продовження боротьби у війні, чи переговори і спроби перемир'я з Росією. Про це в інтерв'ю MSNBC заявив Держсекретар США Ентоні Блінкен. Розшифровку інтерв'ю опублікував сайт Державного департаменту.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц у телефонній розмові узгодив з обраним президентом Дональдом Трампом важливість якнайшвидшого завершення війни в Україні та настання справедливого миру.
Україна готова вести переговори про закінчення війни з Росією тільки на своїх умовах, заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.
Україні потрібні додаткові системи протиповітряної оборони для захисту енергетичних підстанцій. Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції в Брюсселі.
Ніяких "стамбульських угод" ніколи не існувало і Україна з Росією нічого не підписували. Про це сказав президент Володимир Зеленський, коментуючи слова Володимира Путіна щодо можливих переговорів.
Президент Володимир Зеленський зазначив: Україна має підтвердження, що Росія маскує північнокорейських військових під громадян РФ, а загиблим солдатам спалює обличчя для унеможливлення упізнання.
Президент Володимир Зеленський знову розкритикував спроби угорського премʼєр-міністра Віктора Орбана представити себе як "посередника" у "врегулюванні" війни.
Президент України Володимир Зеленський перерахував складові, за яких, на його думку, позиція України буде достатньо сильною для початку потенційних перемовин з Росією.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що у Польщі перебуває 1 млн громадян України. Про це він сказав на годині запитань до уряду.
Україна повинна мати змогу підійти до мирних перемовин з Росією із позиції сили.
Українці мають вирішити: чи продовження боротьби у війні, чи переговори і спроби перемир'я з Росією. Про це в інтерв'ю MSNBC заявив Держсекретар США Ентоні Блінкен. Розшифровку інтерв'ю опублікував сайт Державного департаменту.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц у телефонній розмові узгодив з обраним президентом Дональдом Трампом важливість якнайшвидшого завершення війни в Україні та настання справедливого миру.