Росія провокує Україну як військовим, так і дипломатичним шляхом, - Кулеба
Російська Федерація провокує Україну військовим та дипломатичним шляхом. Утім, Київ продовжить демонструвати стриманість, закликаючи партнерів до вжиття заходів щодо стримування країни-агресора.
Росія провокує Україну не тільки військовим шляхом, але також і дипломатично, на що Київ продовжить демонструвати стриманість. Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Стокгольмі.
"Водночас ми продовжимо працювати з партнерами та закликати їх підготувати пакет зі стримування, який змусить президента Путіна подумати двічі перед тим, як вдатися до військової сили", - заявив Кулеба, додавши, що Україна не має наміру ані провокувати Росію, ані проводити військові операції на Донбасі. Також очільник зовнішньополітичного відомства додав, що дуже цінує роль США у стримуванні Росії. У свою чергу Блінкен запевнив у непохитній прихильності США до територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.
ASPI news повідомляло, що раніше міністр закордонних справ країни-агресора Сергій Лавров заявив, що Київ став більш агресивним стосовно Мінських домовленостей, щодо Російської Федерації та у спробах спровокувати Захід на підтримку "войовничих устремлінь". Нагадаємо, у МЗС України оголосили подробиці перемовин із НАТО щодо стримування агресії Росії та протидії її подальшому наступу.
Європа зіткнулася з гострою нестачею ракет-перехоплювачів для систем Patriot, причому найскладнішою ситуація є саме для України.
Російські війська намагаються використати територію висохлого Каховського водосховища як прихований маршрут для просування в напрямку Запоріжжя.
Європейський Союз знову може взятися за механізм «репараційного кредиту» для України, який передбачає використання заморожених російських резервів.
Директор ЦРУ Джон Реткліфф під час таємного візиту до Москви передав російській стороні оцінку американської розвідки щодо перебігу війни проти України.
У Кремлі не підтвердили можливість проведення у вересні нового раунду переговорів між Україною, Росією та США. Речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Москва наразі не має інформації про продовження переговорного процесу, хоча раніше українська сторона допускала його відновлення вже наступного місяця.
Переговорний процес між Україною та Росією наразі перебуває на паузі, однак найближчим часом його можуть спробувати відновити. Керівник Офісу президента Кирило Буданов припустив, що вже у вересні може відбутися зустріч українських, російських та американських представників.
Росія вперше застосувала для ударів по Києву оновлену балістичну ракету 9М723-2, яку в розвідці називають «Іскандер-1000». За даними ГУР, модернізований боєприпас отримав збільшену дальність ураження — до 550 кілометрів, що розширює можливості російських військ під час атак по українській столиці.
Колишній спеціальний представник президента США з питань України Кіт Келлог заявив, що Володимир Путін не має наміру найближчим часом припиняти повномасштабну війну.
У Кремлі заявили, що Росія продовжить війну проти України, оскільки нібито не бачить можливості досягти поставлених цілей мирним шляхом.
Президент України Володимир Зеленський під час урочистостей у Кишиневі з нагоди Дня незалежності Молдови заявив, що Росія програє, а Україна, Молдова та інші європейські країни переможуть у боротьбі за свободу й незалежність.
Європа зіткнулася з гострою нестачею ракет-перехоплювачів для систем Patriot, причому найскладнішою ситуація є саме для України.
Російські війська намагаються використати територію висохлого Каховського водосховища як прихований маршрут для просування в напрямку Запоріжжя.
Європейський Союз знову може взятися за механізм «репараційного кредиту» для України, який передбачає використання заморожених російських резервів.
Директор ЦРУ Джон Реткліфф під час таємного візиту до Москви передав російській стороні оцінку американської розвідки щодо перебігу війни проти України.