Російський терор має програти – Зеленський
Україна робить усе для захисту неба від атак країни-агресора. Російський терор має програти.
Про це у зверненні заявив президент України Володимир Зеленський. Він зазначив, що тільки за цю минулу ніч силами ППО було збито майже 90 "Шахедів", і назвав це "серйозним результатом". "Дякую всім за влучність: нашим мобільним вогневим групам, винищувальній авіації, зенітникам, спеціалістам РЕБ – всім. Добре попрацювали в небі багатьох наших областей", – зазначив Зеленський.
Президент також додав, що дуже важливо нарощувати українські можливості захисту неба і все для цього робиться. "І зараз, якщо вже може досягатися такий вагомий результат у захисті від "Шахедів", то це очевидний доказ: ми можемо бути сильнішими і в захисті від ракет, і в захисті від російської військової авіації", – додав президент.
Він вкотре наголосив, що все залежить від зброї в руках українських воїнів. Але потрібні надійні системи ППО та достатня далекобійність нашої зброї. Президент підкреслив, що російський терор має програвати щоразу, коли окупант намагається зламати життя в Україні. "І це не тільки наша безпека. Це безпека кожного поруч із Росією. Будемо і надалі працювати з нашими партнерами: переконувати, шукати у світі й постачати в Україну те, що необхідно для нашого захисту, виробляти спільно необхідну зброю. Це все спільний захист усіх у Європі, усіх у світі, хто цінує життя", – зазначив президент.
Український лідер також розповів про нараду з міжнародниками, у який брали участь МЗС та Офіс президента. Вона стосувалась підготовки нових безпекових домовленостей із партнерами та відбудови в Україні. За словами Зеленського, зараз готуються нові двосторонні безпекові угоди та нові домовленості на багатосторонньому рівні. Він зазначив, що це точно посилить Україну. "Серпень – час для підготовки. Осінь – час для результатів. Я вдячний усім у команді, хто залучений. І хочу подякувати зараз Сполученим Штатам за оголошений напередодні пакет підтримки. Серед іншого в пакеті – ракети для ППО "Насамс" – те, що потрібно, бо це завжди дефіцит. Також боєприпаси для "Хаймарсів" та "Джавеліни". Дякую! Працюємо над максимально швидкою логістикою", – повідомив президент.
Також Зеленський розповів, що заслухав доповідь головкома Олександра Сирського щодо ситуації на фронті. "Передусім Покровський напрямок. Наші позиції, наші захисні дії та наше можливе посилення. Вдячний усім, хто знищує окупанта й захищає нашу державу – результативно захищає. Слава Україні!" – традиційно резюмував своє звернення президент.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що від початку 2026 року Київ багаторазово пропонував Росії припинити бойові дії та перейти до дипломатичного врегулювання, однак усі мирні ініціативи були відкинуті російським керівництвом.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга після однієї з наймасованіших балістичних атак Росії на Київ закликав міжнародних партнерів негайно перейти до жорсткіших дій проти Кремля.
Президент України Володимир Зеленський провів особисту зустріч із колишнім міністром оборони Михайлом Федоровим, під час якої сторони обговорили майбутнє реформ у секторі безпеки та подальшу співпрацю.
Одна з наймасованіших балістичних атак Росії на Київ стала черговим доказом того, що Україні необхідне термінове посилення протиповітряної оборони.
Президент України Володимир Зеленський повідомив нові подробиці масованої російської атаки в ніч на 19 липня, назвавши її однією з найінтенсивніших балістичних атак на Київ від початку повномасштабного вторгнення.
Колишній міністр оборони Михайло Федоров прокоментував масштабні акції, які відбулися в різних містах України після його відставки.
Президент України Володимир Зеленський уперше особисто прокоментував хвилю мирних акцій, які відбулися в різних містах країни після кадрових рішень у секторі оборони.
Президент України Володимир Зеленський не виключає можливості кадрових змін у вищому військовому керівництві та, за інформацією джерел, аналізує різні варіанти розвитку подій навколо посади головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського.
Президент України Володимир Зеленський повідомив про успішне ураження стратегічних логістичних об'єктів на території Росії, які забезпечували постачання комплектуючих для виробництва ударних безпілотників і навігаційного обладнання.
Україна не змінює своєї стратегічної мети щодо деокупації Криму й продовжуватиме працювати над поверненням півострова під свій контроль.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що від початку 2026 року Київ багаторазово пропонував Росії припинити бойові дії та перейти до дипломатичного врегулювання, однак усі мирні ініціативи були відкинуті російським керівництвом.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга після однієї з наймасованіших балістичних атак Росії на Київ закликав міжнародних партнерів негайно перейти до жорсткіших дій проти Кремля.
Президент України Володимир Зеленський провів особисту зустріч із колишнім міністром оборони Михайлом Федоровим, під час якої сторони обговорили майбутнє реформ у секторі безпеки та подальшу співпрацю.
Одна з наймасованіших балістичних атак Росії на Київ стала черговим доказом того, що Україні необхідне термінове посилення протиповітряної оборони.