Sea Breeze, Євро-2020, COVID-19: експерт назвав 5 політичних перемог України у 1-му півріччі 2021 року
Попри чисельні політичні провали керівництва держави, Україна здобула з початку 2021 року кілька важливих перемог, котрі, втім, не завжди були досягненням чинної влади. Про це розповів політолог Костянтин Матвієнко.
Sea Breeze-2021
"Навчання Sea Breeze-2021 показали однозначне ставлення цивілізованого світу до України. Кремлю було подано чіткий сигнал, що Захід не залишить Україну наодинці з агресивним сусідом", – зазначив Матвієнко.
Берлін та Вашингтон
Новообраний президент США Джо Байден довго не йшов на прямий контакт з українським колегою. А перша телефонна розмова Байдена та президента Володимира Зеленського відбулася лише під час нарощування російських військових сил на кордоні з Україною на початку квітня 2021 року. Тобто від інавгурації Байдена тоді вже минуло понад двох місяців.
Наразі на кінець липня погоджені візити Зеленського до канцлера Німеччини Ангели Меркель у Берлін та до президента США Джо Байдена у Вашингтон.
"Мінські угоди"
"Чинна влада спромоглася відсунути "мінський процес" на другий план. Зрозуміло, що РФ погодиться на мир лише на своїх умовах. Але наразі Кремлю показують, що він не може в одноосібному порядку диктувати свої бажання Україні та всьому цивілізованому світу. Західні партнери чітко показують своє ставлення до подій в ОРДЛО та Криму. Це чудово проілюстрував недавній інцидент з британським есмінцем HMS Defender біля Севастополя", – підкреслив Матвієнко.
Україна – Швеція 2:1
Прохід збірної України до 1/4 фіналу Чемпіонату Європи з футболу став історичною подією, яка об'єднала навколо себе націю. Не дивно, що навколо перемоги команди Шевченка над Швецією з рахунком 2:1 у 1/8 фіналу Євро-2020 вже встигли попіаритися ледь не всі українські політики, а й навіть їхні російські колеги.
COVID-19
"Попри те, що влада не обтяжує себе боротьбою з коронавірусом й вакцинація населення провалена, Україна якимось дивним чином уникнула повної катастрофи, якщо порівнювати з наслідками пандемії у Росії та Білорусі", – підсумував Матвієнко.
Російсько-українська війна стала переломним моментом у розвитку сучасного військового мистецтва, остаточно поставивши під сумнів ефективність окопної тактики, яка понад століття вважалася основою оборони.
Українські далекобійні удари по російських нафтопереробних заводах завдають Москві значно серйозніших втрат, ніж визнавалося раніше.
Спецпосланець президента США Стів Віткофф разом із Джаредом Кушнером планують прибути до України вже у серпні.
Прем'єр-міністр України Сергій Корецький доручив провести загальнонаціональну перевірку всіх укриттів цивільного захисту, щоб гарантувати їхню справність і безперешкодний доступ для населення.
Президент США Дональд Трамп дедалі прихильніше оцінює президента України Володимира Зеленського після тривалого періоду напружених відносин.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що російська армія заплатила безпрецедентну ціну за повномасштабне вторгнення в Україну.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія нібито наблизилася до одного з найважливіших етапів війни проти України.
Після того як під час чергової масованої атаки Росії крилата ракета порушила повітряний простір Польщі, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга невідкладно провів телефонні переговори з очільником польської дипломатії Радославом Сікорським.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що найближчі сто днів можуть стати переломним етапом у російсько-українській війні.
Українська кампанія із системного ураження російської паливної інфраструктури завдала Кремлю одного з найболючіших економічних ударів від початку повномасштабної війни.
Російсько-українська війна стала переломним моментом у розвитку сучасного військового мистецтва, остаточно поставивши під сумнів ефективність окопної тактики, яка понад століття вважалася основою оборони.
Українські далекобійні удари по російських нафтопереробних заводах завдають Москві значно серйозніших втрат, ніж визнавалося раніше.
Спецпосланець президента США Стів Віткофф разом із Джаредом Кушнером планують прибути до України вже у серпні.
Прем'єр-міністр України Сергій Корецький доручив провести загальнонаціональну перевірку всіх укриттів цивільного захисту, щоб гарантувати їхню справність і безперешкодний доступ для населення.