Шашлики від Зеленського та новий "Слуга народу": головні події вихідних 5-6 червня
Шашлик із президентом і повернення перемоги Вірастюка на 87-му окрузі. ASPI news зібрало для вас найцікавіші події, що сталися на цих вихідних.
День журналіста у компанії Володимира Зеленського
З нагоди Дня журналіста Володимир Зеленський запросив представників різних ЗМІ скуштувати приготований ним шашлик. "Гострі питання і мої чесні відповіді", – написав президент про спілкування оф-рекордс.

Невідомо, чи справді "гострі питання" і "чесні відповіді" лунали під час зустрічі глави держави з представниками преси, та без критики чинного президента і присутніх на зустрічі медійників у інформпросторі не обійшлося. Зокрема, колишній член фракції "Слуга народу", а нині безфракційний депутат Гео Лерос на своїх сторінках у соцмережах іронічно згадав вислів Зеленського про те, що шашлик під час пандемії СOVID-19 може коштувати комусь життя. Водночас журналіст Данило Мокрик назвав таку зустріч проявом безпринципності, адже на неформальній зустрічі був помічений журналіст каналу Ахметова "Україна 24" Василь Голованов, якого під час нещодавньої пресконференції президент звинуватив у маніпуляціях.

Розкритикував участь медійників у посиденьках із президентом також опозиційний російський журналіст Аркадій Бабченко, відомий участю у спецоперації з інсценуванням власного вбивства у 2018 році. Він зазначив, що на своєму професійному святі журналісти опинилися в ролі лакеїв.
"Я журналіст. Не стріляти. Не годувати. Все рівно не приручаюсь", – написав він.
Повернення перемоги Вірастюка
Стронгмена Василя Вірастюка, який представляв партію "Слуга народу" на виборах до Верховної Ради у 87-му окрузі, знову визнано переможцем. Раніше Верховний суд скасовував протокол ЦВК, який проголошував перемогу Вітастюка на проміжних виборах нардепів у 87-му окрузі. Втім, після розгляду апеляції дії ЦВК були визнані правомірними.
Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко у коментарі "Інтерфакс-Україна" наголосив, що від самого початку був впевнений у чесній перемозі Вірастюка на виборах та звинуватив його головного конкурента Олександра Шевченка, який представляв партію "За майбутнє" у численних маніпуляціях. Також Корнієнко побажав Вірастюку плідної роботи у парламенті.

Боротьба з олігархами продовжується
Після внесення до парламенту президентського законопроєкту про деолігархізацію, стало відомо про бажання парламентарів ухвалити ще низку відповідних ініціатив. Такі плани анонсувала заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.
Відомо, що "Слуги народу" мають намір ухвалити не менше семи додаткових законопроєктів, які повинні посилити законодавче поле у питанні боротьби з олігархічною системою. Мова йде, зокрема, про зміни до закону про політичні партії та антимонопольне законодавство.
Зазначимо, що намір боротися з олігархами, який є однією із передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського, наразі піддається критиці з боку деяких політиків. Зокрема, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков звернув увагу на конфлікт інтересів, адже самі олігархи можуть входити до складу Ради національної безпеки і оборони, яка матиме повноваження вирішувати, кого вважати олігархом, а кого ні.
Також представники опозиційної фракції "Європейська солідарність" зазначили – вважають, що головною метою Зеленського є не боротьба з олігархами, а узурпація влади та спроба "насолити" Петру Порошенку.
Нагадаємо, що раніше законопроєкт щодо деолігархізації прокоментували ASPI news нардепи Володимир В'ятрович, Олексій Гончаренко та Олександр Дубінський.
Підписуйтеся на нас у Telegram
резидент України Володимир Зеленський висунув несподівану дипломатичну ініціативу: Київ готовий направити своїх найкращих операторів систем перехоплення безпілотників до країн Близького Сходу, якщо їхні лідери переконають Москву погодитися на тимчасове припинення вогню у війні проти України.
Російські війська не відмовилися від планів окупувати ключові українські міста — Запоріжжя, Херсон, Миколаїв та Одесу. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Павло Паліса в інтерв’ю Радіо Свобода.
Президент України Володимир Зеленський закликав європейські країни перейти від арештів російських танкерів до їх конфіскації, щоб посилити безпеку та протидію енергетичному шантажу Кремля.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що російський диктатор Володимир Путін за короткий час втратив трьох найближчих союзників — Башара Асада, Ніколаса Мадуро та аятолу Алі Хаменеї. При цьому Кремль не надав жодної реальної допомоги своїм партнерам.
Колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба окреслив три ймовірні сценарії розвитку ситуації навколо Ірану після американських ударів. На його думку, нинішні дії Вашингтона можуть створити лише видимість перемоги, але не призвести до реальних змін у країні.
Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні заявив, що події на Близькому Сході продемонстрували складність забезпечення стовідсоткового захисту від ракетних та дронових атак навіть для країн із потужними системами протиповітряної оборони.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що події на Близькому Сході продемонстрували складність повного захисту від ракетних атак та ударів дронів-«Шахедів» навіть для країн із потужнішими системами протиповітряної оборони, ніж ті, які наразі має Україна.
За матеріалами детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки в Одеській області суд визнав винним директора будівельної компанії, який підробив документи щодо нібито постачання будівельних матеріалів для проведення берегоукріплювальних робіт у селі Фонтанка.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна пройшла найскладнішу зиму за всі роки війни, попри масовані атаки Росії на енергетичну систему. За його словами, ворог намагався перетворити холодний сезон на катастрофу для країни, але українці вистояли й зберегли критичну інфраструктуру.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що дав оновлені директиви українській переговорній команді для подальших консультацій із Росією та Сполученими Штатами щодо можливих параметрів завершення війни.
резидент України Володимир Зеленський висунув несподівану дипломатичну ініціативу: Київ готовий направити своїх найкращих операторів систем перехоплення безпілотників до країн Близького Сходу, якщо їхні лідери переконають Москву погодитися на тимчасове припинення вогню у війні проти України.
Російські війська не відмовилися від планів окупувати ключові українські міста — Запоріжжя, Херсон, Миколаїв та Одесу. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Павло Паліса в інтерв’ю Радіо Свобода.
Президент України Володимир Зеленський закликав європейські країни перейти від арештів російських танкерів до їх конфіскації, щоб посилити безпеку та протидію енергетичному шантажу Кремля.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що російський диктатор Володимир Путін за короткий час втратив трьох найближчих союзників — Башара Асада, Ніколаса Мадуро та аятолу Алі Хаменеї. При цьому Кремль не надав жодної реальної допомоги своїм партнерам.