Сирський заявив блогерам, що ЗСУ готують контрнаступ
На Покровському та Курахівському напрямках вдалося вивести ситуацію з кризи. Плани ворога зірвано. Надалі в планах ЗСУ не лише зупинити окупантів, а й перейти у контрнаступ.
Про це повідомив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський під час зустрічі з блогерами, які пишуть про бойові дії та ситуацію на фронті. Переказав суть розмови військовий та блогер Кирило Сазонов.
Сирський описав загальну ситуацію на фронті. Він зазначив, що на Покровському та Курахівському напрямках ситуація краща, ніж була тиждень тому. "В першу чергу Покровський та Курахівський напрямки. Ситуація важка. Але краща, ніж була тиждень тому. Тоді вона насправді була критичною. Деякі підрозділи відходили, залишали позиції, а закрити не було ким. Справді, кризова ситуація. Але питання вирішено, резерви розгорнуто, плани противника зірвано", – йдеться в повідомленні.
Також головнокомандувач розповів про майбутній контрнаступ. "Позиція Олександра Сирського: маємо зупинити противника. Але перемога неможлива, якщо ЗСУ працюватимуть тільки в обороні. Маємо перехоплювати ініціативу та контратакувати. Маємо і будемо. Де і хто – побачите", – сказав Сазонов.
За словами головнокомандувача, втрати ворога Покровському напрямку перевищили всі прогнози, і окупанти вже відчувають нестачу резервів. "На Покровському напрямку співвідношення сил противника в особовому складі до Сил Оборони України 5:1. Плани з мобілізації та залученню нових людей на контракт росіяни виконують. Але втрати перевищили всі прогнози. І це перекосило систему. Противник вже відчуває нестачу резервів та не встигає поповнювати підрозділи після втрат. Якщо раніше бронемашина несла на борту від восьми до 10 десантників, то зараз везе трьох. Командування ворога не розраховувало на такі втрати. А іншої тактики в них немає", – йдеться у повідомленні.
Українська оборонна компанія Fire Point готується завершити сертифікацію своєї тактичної балістичної ракети FP-7 та провести необхідні випробувальні запуски.
Російський комплекс в Єлабузі, де Москва щодня виробляє сотні ударних безпілотників, залишається одним із найважливіших об’єктів російського військово-промислового комплексу.
Президент Володимир Зеленський поки не зміг знайти кандидата, який відповідав би його вимогам до майбутнього посла України у Сполучених Штатах.
Росія в ніч на 14 серпня завдала масштабного удару по Україні, атакувавши одразу 12 областей ракетами, авіабомбами та безпілотниками.
Прем’єр-міністр Сергій Корецький представив ключові пріоритети нового уряду та проєкт програми його діяльності.
Польща наразі не планує передавати Україні нову партію ракет для систем Patriot, оскільки має обмежені запаси таких боєприпасів і повинна враховувати власні потреби у протиповітряній обороні. Водночас питання підтримки України засобами ППО залишається актуальним для Варшави, яка вже передала Києву частину дефіцитних перехоплювачів.
У червні 2026 року Україна отримала 7,2 млрд євро військової допомоги від міжнародних партнерів — це найбільший місячний обсяг із квітня 2024 року.
Сили безпілотних систем України протягом перших 13 днів серпня завдали серії ударів по 240 енерговузлах російських окупаційних військ.
Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що Москва нібито досі не отримала від Сполучених Штатів нових пропозицій України щодо припинення війни.
Україна через посередника передала Росії пропозицію про взаємне припинення ударів по цивільних об’єктах у Чорному морі.
Українська оборонна компанія Fire Point готується завершити сертифікацію своєї тактичної балістичної ракети FP-7 та провести необхідні випробувальні запуски.
Російський комплекс в Єлабузі, де Москва щодня виробляє сотні ударних безпілотників, залишається одним із найважливіших об’єктів російського військово-промислового комплексу.
Президент Володимир Зеленський поки не зміг знайти кандидата, який відповідав би його вимогам до майбутнього посла України у Сполучених Штатах.
Росія в ніч на 14 серпня завдала масштабного удару по Україні, атакувавши одразу 12 областей ракетами, авіабомбами та безпілотниками.