Спецоперація «Месники»: Україна та Молдова затримали найманців «Вагнера» та інших збройних формувань - Іван Вигівський
Очільник Національної поліції України Іван Вигівський повідомив про успішне проведення масштабної спільної спецоперації українських та молдовських поліцейських під назвою «Месники». У рамках операції було затримано найманців приватної військової компанії «Вагнер» та інших незаконних збройних формувань, які воювали проти України.
Усі затримані є громадянами Молдови, які у період з 2014 по 2023 рік брали участь у бойових діях на боці росії. Вони воювали в битві за Донецький аеропорт, брали участь у захопленні Бахмута, створенні «Дебальцевського котла» у складі ПВК «Вагнер», батальйону «Сомалі» та інших формувань так званої «днр» і росії.
Понад 200 поліцейських з України та Молдови займалися документуванням воєнних злочинів загарбників. Це лише початок: наразі українські оперативні підрозділи ідентифікували 85 громадян Молдови, які брали участь у війні на боці росії. Поліція отримала дані про їхні бойові «заслуги», зв’язки, контакти та місцезнаходження.
Європейським правоохоронним органам уже передано звіт та висновки про необхідність створення міжнародної бази воєнних найманців. Це явище набуло глобального масштабу, тому Україна працює над вирішенням цієї проблеми разом із цивілізованими країнами світу.
З 2014 року українські правоохоронці встановили існування 37 приватних військових компаній, створених росією для ведення бойових дій в Україні та інших країнах. Це становить серйозну загрозу для Європи, зокрема через дестабілізацію суспільства, зростання організованої злочинності та повернення бойовиків до країн ЄС.
Національна поліція України робить усе можливе, щоб воєнні злочинці не змогли уникнути правосуддя у жодній цивілізованій країні світу.


#месники #нацполіція #іванвигівський #пвквагнер #війна #спецоперація #молдова #україна #безпека #воєннізлочини
Дмитро Пєсков підтвердив, що президент США Дональд Трамп особисто попросив Володимира Путіна утриматися від ударів по Києву до 1 лютого, коли в Україні прогнозується значне посилення морозів.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що у Росії може бути бажання призупинити бойові дії, однак шукає, що можна було би продати своєму народу як перемогу.
Президент України Володимир Зеленський переконаний, що Росію можна змусити припинити повномасштабну війну проти України.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна та РФ мають "хороші шанси" укласти мирну угоду навіть без його посланців Стіва Віткоффа та Джареда Кушнера.
Ненависть між лідерами України і РФ ускладнює процес переговорів, але все ще є "шанс на успіх". Про це заявив президент США Дональд Трамп під час підписання указів у Білому домі.
Президент Володимир Зеленський розповів, що від початку 30 січня Росія майже не атакувала енергетичну інфраструктуру України.
Протягом 2026 року навряд чи станеться завершення війни РФ в Україні, вважають аналітики медіа The Wall Street Journal.
Плани російських окупантів не змінилися і наразі їхнє завдання - до кінця березня-початку квітня російські військам вийти на адмінкордони Донбасу. Про це розповів заступник голови Офісу президента Павло Паліса.
Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з журналістами у Києві заявив, Україні не передавали офіційними каналами дані про жодні домовленості президента США Дональда Трампа і правителя РФ Володимира Путіна на Алясці, але у Києві є розуміння, про що там найімовірніше йшлося.
Тристороння зустріч між Україною, РФ та США, запланована на неділю, 1 лютого, наврядчи відбудеться в цей день. Про це під час розмови з журналістами заявив президент Володимир Зеленський.
Дмитро Пєсков підтвердив, що президент США Дональд Трамп особисто попросив Володимира Путіна утриматися від ударів по Києву до 1 лютого, коли в Україні прогнозується значне посилення морозів.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що у Росії може бути бажання призупинити бойові дії, однак шукає, що можна було би продати своєму народу як перемогу.
Президент України Володимир Зеленський переконаний, що Росію можна змусити припинити повномасштабну війну проти України.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна та РФ мають "хороші шанси" укласти мирну угоду навіть без його посланців Стіва Віткоффа та Джареда Кушнера.