Суд Києва дав ДБР "добро" на доступ і виїмку документів у справі проти Порошенка
Державне бюро розслідувань отримала від Печерського суду міста Києві дозвіл, що стосується роботи з документацією у справі проти п'ятого президента України Петра Порошенка.
Про це передають Українські Новини, посилаючись на матеріали суду.
Як повідомляється, суддівська колегія столичного Печерського райсуду дозволила слідчим ДБР провести виїмку документів у Міжнародному інвестиційному банку по справі проти Петра Порошенка.
Відзначається, що ДБР початку розслідування справи від 23.05.2019 за фактами можливого ухилення від сплати податків та подальшої легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, при здійсненні операції з купівлі-продажу ПРАТ "Завод" Кузня на Рибальському ", вчиненого службовими особами, які займають (займали) особливо відповідальне становище, а також за фактом можливого внесення посадовими особами ПАТ "ЗНКІФ" Прайм Ессетс Капітал" і ВАТ "ЗНКІФ "ВІК" у листопаді 2018 завідомо неправдивих відомостей до реєстраційних документів і документів податкової звітності підприємств, що призвело до тяжких наслідків, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 212 і ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу.
Суд Печерського району "дав добро" на отримання доступу до документів Міжнародного інвестиційного банку співробітникам ДБР, з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів.
Крім того повідомляється, що в разі відсутності оригіналів документів, які підлягають виїмці на паперових носіях — надати для проведення виїмки належним чином завірені копії або електронні роздруківки зазначених документів.
Серед іншого, суд дав своє розрідження на вилучення документів з відкриття та/або закриття рахунків ПРАТ "Завод" Кузня на Рибальському", платіжних доручень та меморіальних ордерів, які свідчать про надходження та використання коштів за рахунками, документів щодо здійснення операцій з цінними паперами: договорів на придбання бланків векселів, реєстру виданих-погашених векселів, договорів купівлі-продажу цінних паперів, актів прийому-передачі цінних паперів, актів виконаних зобов'язань, розпоряджень по зарахуванню списання цінних паперів, документів про відкриття рахунків у цінних паперах, інших документів.
Також суд дозволив вилучити документи щодо проведення фінансового моніторингу співробітниками Міжнародного інвестиційного банку банківських операцій ПАТ "Завод "Кузня на Рибальському".
Іншим великим акціонером банку є перший заступник голови фракції "Блок Петра Порошенко" Ігор Кононенко з часткою 14,9% акцій.
Держбюро розслідувань викликало на допит бізнесмена Сергія Тігіпка і власника телеканалу "Прямий", колишнього депутата Верховної Ради Володимира Макеєнка у справі про можливу узурпацію влади Петром Порошенком.
Також на телеканалі "Прямий", який належить Петру Порошенку, пройшли санкціонована судом виїмка документів у справі про відмивання коштів та легалізації акцій телеканалу через кіпрську компанію.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що масштабний наступ російської армії, на який Кремль покладав великі надії у 2026 році, фактично завершився провалом.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що вже найближчими днями у Франції відбудеться перша міжнародна зустріч, присвячена запуску проєкту української антибалістичної системи «Фрея».
Президент України Володимир Зеленський заявив, що політичне рішення про передачу Україні ліцензії на виробництво американських систем протиповітряної оборони Patriot уже ухвалене, а тепер Київ і Вашингтон переходять до практичної реалізації домовленостей.
Російський президент Володимир Путін доручив розширити так звану «буферну зону» вздовж кордону з Україною після серії атак українських безпілотників на нафтопереробні підприємства Росії.
Зустріч президентів України та США Володимира Зеленського і Дональда Трампа на полях саміту НАТО в Анкарі стала важливим кроком до поглиблення стратегічного партнерства між Києвом і Вашингтоном.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва не припинить війну проти України, доки не будуть виконані вимоги, які російський правитель Володимир Путін сформулював ще у 2024 році. Таким чином Кремль фактично підтвердив, що не готовий відмовлятися від своїх максималістських цілей, попри міжнародний тиск і нові дипломатичні ініціативи.
Російський президент Володимир Путін не демонструє намірів завершувати війну проти України та, навпаки, готується до її подальшої ескалації.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що після саміту НАТО в Анкарі серед країн Альянсу стало більше держав, які відкрито підтримують майбутнє членство України.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Сполучені Штати найближчими днями передадуть Україні новий пакет ракет-перехоплювачів PAC-3 для систем протиповітряної оборони Patriot.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що під час переговорів із президентом США Дональдом Трампом на саміті НАТО в Анкарі окрему увагу сторони приділили Китаю та його потенційній ролі у припиненні російської війни.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що масштабний наступ російської армії, на який Кремль покладав великі надії у 2026 році, фактично завершився провалом.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що вже найближчими днями у Франції відбудеться перша міжнародна зустріч, присвячена запуску проєкту української антибалістичної системи «Фрея».
Президент України Володимир Зеленський заявив, що політичне рішення про передачу Україні ліцензії на виробництво американських систем протиповітряної оборони Patriot уже ухвалене, а тепер Київ і Вашингтон переходять до практичної реалізації домовленостей.
Російський президент Володимир Путін доручив розширити так звану «буферну зону» вздовж кордону з Україною після серії атак українських безпілотників на нафтопереробні підприємства Росії.