Світ отримав шанс перемогти диктатуру Путіна, Росія вже зазнала двох поразок у війні – Резніков
Після повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого Росія зазнала двох поразок. Вона була як на полі бою, так і на дипломатичному рівні.
Про це написав пост міністр оборони Олексій Резніков у Facebook. "Після відкритого повномасштабного нападу Росії 24 лютого, у Москві планували, і багато хто на Заході був такої ж думки, що Україна капітулює за кілька днів. В кремлі розраховували за кілька тижнів встановити на нашій землі новий - "російський" - лад. Наші захисники і захисниці, весь український народ, дали відсіч окупантам і зірвали ці плани", - написав Резніков.
Як зазначив глава Міноборони, розпочався умовний період "до 9 травня", коли російські війська, що зазнали величезних втрат, отримали поразку під Києвом і не змогли досягти жодної стратегічної цілі, змінили тактику. "Вони втекли з Житомирщини, Київщини, Чернігівщини, Сумщини і визначили собі нові цілі - захоплення півдня та сходу України. Але цього знову не сталося. Завдяки масовому героїзму наших воїнів, згуртованості українців, міжнародній підтримці, Україна вистояла", - підкреслив Резніков.
Він звернув увагу, що захисники Маріуполя - морська піхота, гвардійці, зокрема, з полку "Азов", Маріупольський батальйон ТрО, прикордонники, поліцейські, розвідники, бійці Служби безпеки - виграли для нас час і зберегли багато життів. "Сили оборони в зоні проведення ООС, а також у Харківській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській областях стримали навалу ворога. Ізюм, Попасна, Рубіжне, Авдіївка, Мар’їнка і не тільки - це справжні міста Героїв і місця бойової слави українців. Рух Опору у Мелітополі, Херсоні та інших населених пунктах - це важливий внесок у спільну перемогу", - зазначив Резніков.
Таким чином, до 9 травня Росія отримала стратегічну поразку - не змогла знищити українську державу шляхом військової інтервенції та зміни влади на російських маріонеток. "Ми змусили її знизити масштаб цілей до оперативно-тактичного рівня. На цьому тлі ми входимо у нову - довготривалу фазу війни. Щоб перемогти в ній, треба ретельно планувати ресурси, уникати помилок, проєктувати нашу силу так, щоб ворог, врешті-решт, не витримав", - пояснив міністр.
За словами Резнікова, врешті-решт відбувся й тектонічний зсув на міжнародній арені. Так. за місяць Україна пройшла інтеграційний шлях у сфері оборони, який не могла здолати 30 років. "Ми вже отримуємо важке озброєння від партнерів. Зокрема, американські гаубиці М777 калібру 155 мм вже працюють на фронті. Три місяці тому це вважалося неможливим. Наприкінці березня було скликано велику донорську конференцію, яка стала важливим етапом формування спільної позиції європейських партнерів та прискорення безпекової інтеграції з Україною де-факто", - зазначив глава Міноборони.
Він підкреслив, відбувся фундаментальний перехід, який було закріплено 26 квітня під час історичної зустрічі очільників оборонних відомств понад 40 країн світу на американській базі Рамштайн у Німеччині. "Також на цю мить у США вже ухвалено закон про ленд-ліз - формат допомоги, який під час Другої світової війни допоміг здолати Гітлера. Президент США Джо Байден символічно підписав його саме 9 травня. Дебатується ще один закон про збільшення підтримки України", - звернув увагу Резніков.
Міністр додав, у різних державах, а також на рівні ЄС ухвалюються політичні рішення, які збільшать підтримку України не тільки в оборонному, але й в економічному, соціальному, гуманітарному плані Таким чином, до стратегічної поразки РФ на полі бою додалася стратегічна поразка на міжнародному рівні. "Якщо згадати, що цивілізований світ посилює економічні санкції, а Фінляндія і Швеція готуються подати заявки на вступ до НАТО, то міжнародний контекст для Кремля системно погіршується. Світ отримав шанс перемогти диктатуру, яка створює глобальну небезпеку", - резюмував глава Міноборони.
В Україні наразі здійснено недостатньо заходів для очищення системи управління від корупції, відповідні дії буде продовжено.
Колишній президент Росії і нинішній заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв відреагував на прогноз президента Франції Емманюеля Макрона про те, коли закінчиться війна в Україні.
Україна першою отримає французькі системи протиповітряної оборони SAMP-Т нового покоління з посиленими характеристиками. Вирішальний крок щодо їхнього розгортання в нашій країні буде зроблено вже у 2026 році.
Європейська комісія під час підготовки до фінансування України у 2026–2027 роках виходить з припущення, що російсько-українська війна завершиться наприкінці наступного року.
Перший заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця закликав журналістів і експертів із країн так званого "глобального півдня" – країн Африки, Азії, Латинської Америки, які у значній мірі перебувають під впливом пропаганди Росії – активніше застерігати своїх громадян від поїздок до Росії нібито на запрошення на роботу чи навчання.
Президент України Володимир Зеленський визнає, що наразі треба продовжувати докладати зусилля для очищення від корупції. Нині ці заходи не були достатніми.
Українським пілотам, які працюють на французьких винищувачах Mirage, не доведеться додатково навчатися керувати новими машинами Rafale. Це одна з головних переваг майбутнього поповнення ЗС України.
В Україні вже розпочато аудит НАЕК "Енергоатом" – на тлі скандалу з розслідуванням щодо "плівок Міндіча" і багатомільйонних розкрадань у цій держкомпанії. Перевіряти будуть не лише центральний апарат відомства, а й філії, зокрема чотирьох АЕС.
Після підписання перемир'я Збройних сил України мають бути повністю відновлені. Це необхідно зробити для протистояння можливій новій агресії.
Головний детектив у "справі Міндіча" Олександр Абакумов закликав усіх задіяних у корупційних схемах "Енергоатому" самостійно почати співпрацювати зі слідством. Інакше, за його словами, НАБУ прийде до них з обшуками.
В Україні наразі здійснено недостатньо заходів для очищення системи управління від корупції, відповідні дії буде продовжено.
Колишній президент Росії і нинішній заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв відреагував на прогноз президента Франції Емманюеля Макрона про те, коли закінчиться війна в Україні.
Україна першою отримає французькі системи протиповітряної оборони SAMP-Т нового покоління з посиленими характеристиками. Вирішальний крок щодо їхнього розгортання в нашій країні буде зроблено вже у 2026 році.
Європейська комісія під час підготовки до фінансування України у 2026–2027 роках виходить з припущення, що російсько-українська війна завершиться наприкінці наступного року.