Тимошенко, Тягнибок та ветерани АТО зробили заяви на акції проти впровадження ринку землі в Україні (Відео)
Під Конституційним судом 3 червня активісти влаштували акцію, де вимагали скасування законів про відкриття ринку землі. Журналіст ASPI news поспілкувався з народними депутатами різних скликань, які відвідали подію, про необхідність законів щодо продажу землі.
Під час того, як судді Великої палати Конституційного Суду розглядали законність земельної реформи активісти з прапорами, плакатами та фаєрами перекрили вулицю Жилянську. Кореспондент агентства ASPI news, який був присутнім на мітингу, запитав у лідерів протесту, чому вони проти продажу землі в Україні.
"Сьогодні на акції ми бачимо, як стоять люди в бронежилетах, в касках, які захищають Конституційний суд від людей, які тут зібрались. Вони сьогодні є символом того, як відокремлена влада від всього того, що робиться у людей. Заборона продажу сільськогосподарської землі – це наша головна вимога", – наголосила голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Серед учасників події – "Правий сектор", "Свобода", "Народний рух", "Батьківщина" та інші. Так, лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок зазначив, що він та його прихильники вийшли не проти ринку землі як такого, а проти того, що регламентують нині ухвалені закони щодо продажу землі.
"Наголошую, буде земля продана не простому селянину, не українському фермеру, тому що ви знаєте, які вони допоміжні закони поухвалювали. Першочергове право отримали ті, хто є власниками ліцензій на видобуток надр. Покажіть мені простого селянина чи фермера, який має ліцензію на викуп надр. По-друге, якщо об’єднана територіальна громада захоче свою землю в складчину викупити, то вона не зможе цього зробити. Отримали ті, хто є власниками ліцензій на право видобутку надр. Як ви думаєте, хто є власником таких ліцензій – представники олігархічних кланів. І простий українець, якщо навіть накопичив певний капітал, він на аукціоні не зможе конкурувати з представниками олігархічних кланів. Другий момент, ті люди, які думають, що в них є паї і вони могли би продати цю землю, то якщо би був створений державний земельний банк, вони би гарантовано мали ті кошти, які би були встановлені державою, як середньостатистична ціна землі, наприклад, у Європі. А так, уявіть собі, він має пай, навколо його паю землю має великий агрохолдинг, вони просто поставлять його в такі умови, що ця земля буде або за безцінь продана, або він просто не буде мати доступу до того свого клаптика землі. Тобто це є велика афера, великий обман. Це є не ринок землі – це є кримінальна схема дерибану української землі. Ми не є проти ринку землі як такого, ми проти дерибану землі сільськогосподарського призначення, якої залишилось 6% під контролем держави на сьогодні. У світі такого немає", – повідомив політик.

"Після першого числа ми повинні йти в законному і можливому для нас руслі згідно з Конституцією України, і тому через суди кожен громадянин України має подати скаргу на рішення цих суддів для того, щоб вони ухвалили правильне рішення. Питання інше – про судочинство. Ви знаєте, що ми були і на податкових революціях і переважна більшість присутніх тут теж була на війні та продовжують нас захищати. Шановні, позбавляємось від ілюзій. Допоки ми не виженемо цю судову систему, будь-які наші починання, будь-які гарні слова політиків сьогодні приречені", – Михайло Сліпченко, ветеран АТО (позивний "Історик").
"Це історія, яка працюватиме виключно на подальше збагачення правлячої олігархії, по суті, на подальше закріпачення українського народу і селян. Тому що замість того, щоб запроваджувати цивілізований ринок оренди землі сільськогосподарського призначення, так як є в більшості розвинутих країн світу, де, до речі, більша частина земель в державній власності і вони здаються в оренду: в Німеччині – до 60%, у Франції – до 80%, в Ізраїлі – до 90% і т.д. Основний актив народу – українська земля. Якщо б держава здавала ці землі в оренду, використовувала державні програми щодо розвитку цих галузей, належним чином використовуючи землі сільськогосподарського призначення. Натомість пропонується повністю продати все олігархії. Зеленський збрехав, коли казав, що не буде іноземцям продажу – дозволили через зміну цільового призначення. Викреслили таке поняття, як "особлива цінність землі", дозволили зносити верхній шар ґрунту і багато ще негативного, тому треба зробити все можливе, щоб його скасувати і тому ми сьогодні тут", – Юрій Левченко, народний депутат України VIII скликання.

Нагадаємо, Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання розглядала справу щодо конституційності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" та окремих положень Земельного кодексу. Рішення буде відомо після закритого засідання. Саме тоді активісти і анонсували наступний пікет.
У розмові з кореспондентом ASPI news громадський діяч, ветеран АТО Микола Коханівський запевнив, що мітинг планується мирний. Втім, якщо влада не прислухається до думки народу, активісти готові до радикалізації дій.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан повідомив, що його країна припиняє постачання природного газу в Україну, доки Київ не відновить транспортування нафти по «Дружбі». Це рішення він пояснив необхідністю захистити енергетичну безпеку Угорщини та зберегти стабільні ціни на паливо.
Українська розвідка оприлюднила нові імена російських діячів, які системно поширюють пропаганду та дезінформацію. Вони мають стати об’єктами міжнародних санкцій і втратити можливість впливати на світову аудиторію.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна та Росія наблизилися до можливості укласти мирну угоду, проте особиста ворожнеча між Зеленським і Путіним стає головною перепоною. Він наголосив, що без подолання цієї прірви домовленості залишатимуться недосяжними.
Вашингтон заявив, що не втручатиметься у суперечку навколо блокування Орбаном 90 мільярдів євро кредиту для України, наголосивши: це внутрішнє питання ЄС, яке мають вирішити самі європейці.
Голова фракції “Слуга народу” визнав труднощі у роботі Верховної Ради, проте заявив, що депутати працюють над стабілізацією та відновленням ефективності. Він закликав не драматизувати ситуацію, наголошуючи, що рішення ухвалюються навіть у кризових умовах.
Збройні сили України повідомили про безпрецедентну операцію протиповітряної оборони: за добу було відбито атаку майже тисячі ударних безпілотників, знищено понад 95% цілей, але зафіксовано кілька влучань у цивільну інфраструктуру.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що реального поступу у мирних переговорах немає: Росія не демонструє готовності до чесної дипломатії, а лише намагається виграти час для нових атак. Україна ж разом із союзниками наполягає, що мир має бути надійним і справжнім, а не імітаційним.
Президент США заявив, що бачить реальну можливість укладення угоди між Україною та Росією, проте визнав, що особиста ворожнеча між лідерами може завадити процесу.
Президент України різко відреагував на масовану атаку РФ, яка охопила десятки міст і призвела до жертв серед цивільних. Він заявив, що удари по святині та лікарні є проявом збочення російського диктатора, а сама Росія не має наміру закінчувати війну.
Президент України підкреслив, що головним завданням залишається формування системи безпеки, яка захистить державу від нових атак. Він заявив, що мир можливий лише тоді, коли Росія втратить можливість диктувати умови війни.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан повідомив, що його країна припиняє постачання природного газу в Україну, доки Київ не відновить транспортування нафти по «Дружбі». Це рішення він пояснив необхідністю захистити енергетичну безпеку Угорщини та зберегти стабільні ціни на паливо.
Українська розвідка оприлюднила нові імена російських діячів, які системно поширюють пропаганду та дезінформацію. Вони мають стати об’єктами міжнародних санкцій і втратити можливість впливати на світову аудиторію.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна та Росія наблизилися до можливості укласти мирну угоду, проте особиста ворожнеча між Зеленським і Путіним стає головною перепоною. Він наголосив, що без подолання цієї прірви домовленості залишатимуться недосяжними.
Вашингтон заявив, що не втручатиметься у суперечку навколо блокування Орбаном 90 мільярдів євро кредиту для України, наголосивши: це внутрішнє питання ЄС, яке мають вирішити самі європейці.