Трамп звинуватить Байдена, якщо Україна програє у війні – The Economist
Якщо основною метою нового американського президента Дональда Трампа є укладення будь-якої угоди щодо України, у такому разі він зможе просто скоротити допомогу Києву і наполягати на прийнятті вимог Москви.
Водночас, як повідомило The Economist, деякі спостерігачі вважають, що політик вважатиме поразку України поганим варіантом як для Америки, так і для свого іміджу. За словами інсайдерів, Трамп побоюється, що провал в Україні підірве його популярність, як раніше виведення військ з Афганістану 2021 року нашкодило президенту Джо Байдену, тому він "уникне поганої угоди".
В оточенні Трампа думають, як можна забезпечити виконання угоди. Відставний генерал Кіт Келлог, якого Трамп обрав спеціальним представником щодо України, і ветеран ЦРУ в протрампівському аналітичному центрі Фред Флейц запропонували Америці "продовжувати озброювати Україну... щоб гарантувати, що Росія не зробить подальших кроків і не нападе знову після припинення вогню." Від України не вимагатимуть відмовитися від територій, а США разом із союзниками знімуть санкції з РФ і нормалізують відносини тільки в тому разі, якщо Москва підпише прийнятне для Києва врегулювання. І якщо Трамп прийме ці пропозиції, українці будуть у захваті, зазначають у виданні.
Ерік Чіарамелла з вашингтонського аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace, який раніше вже працював у Білому домі за часів Трампа, стверджує, що політик може шукати легке рішення за допомогою комбінації "батога для Росії і пряника для України". І якщо Україна зазнає краху, зазначає аналітик, Трамп просто звинуватить у цьому Байдена.
Крах України не неминучий, хоча російські успіхи найближчими тижнями, ймовірно, прискоряться, зазначає видання. Адміністрація Байдена в останні тижні свого перебування при владі прискорює постачання зброї, витрачаючи останні кошти, виділені Конгресом, і кидаючи на фронт усе, що може. Високопосадовці в президентській адміністрації стверджують, що українські запаси різноманітних боєприпасів наразі в кращому стані, ніж будь-коли за довгий час.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав світову спільноту до жорсткої реакції після російської атаки на об'єкт зберігання відпрацьованого ядерного палива в зоні Чорнобильської АЕС.
Президент України Володимир Зеленський провів у Лондоні переговори з лідерами Великої Британії, Франції та Німеччини на тлі активізації дипломатичних зусиль щодо завершення війни.
Публічний лист президента України Володимира Зеленського до російського лідера Володимира Путіна продовжує викликати нервову реакцію в Москві.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ готовий розглянути варіант фіксації нинішньої лінії фронту як частину процесу припинення війни.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що відкритий лист до Володимира Путіна був не лише дипломатичним кроком, а й публічним викликом Кремлю.
Президент України Володимир Зеленський підтвердив проведення закритої зустрічі з російським олігархом Романом Абрамовичем та вперше розповів, яке послання бізнесмен привіз із Москви.
Війна проти України поступово перестає бути об'єднавчою ідеєю для російського суспільства. Навіть серед людей, які роками підтримували агресивну політику Кремля, дедалі частіше лунають сумніви щодо її цілей, наслідків та перспектив.
Масовані удари українських безпілотників по військових та стратегічних об'єктах у глибині Росії змінюють не лише ситуацію на фронті, а й настрої всередині самої РФ.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що відмова Володимира Путіна від прямих переговорів із президентом Володимиром Зеленським стала втраченою можливістю для Кремля.
Президент України Володимир Зеленський різко відреагував на російську атаку по об’єкту ядерної інфраструктури поблизу Чорнобильської АЕС, назвавши дії Москви свідомим терором та проявом безпрецедентної зухвалості.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав світову спільноту до жорсткої реакції після російської атаки на об'єкт зберігання відпрацьованого ядерного палива в зоні Чорнобильської АЕС.
Президент України Володимир Зеленський провів у Лондоні переговори з лідерами Великої Британії, Франції та Німеччини на тлі активізації дипломатичних зусиль щодо завершення війни.
Публічний лист президента України Володимира Зеленського до російського лідера Володимира Путіна продовжує викликати нервову реакцію в Москві.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ готовий розглянути варіант фіксації нинішньої лінії фронту як частину процесу припинення війни.