У Монреалі Єрмак обговорив з представниками Канади, ОАЕ, Катару та Ради Європи питання реалізації Формули миру

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у Монреалі, де відбувається Міністерська конференція з людського виміру Формули миру, провів низку двосторонніх зустрічей - з представниками Канади, Об'єднаних Арабських Еміратів, Катару та Ради Європи.
Як повідомляється на сайті президента України, на зустрічі з радницею прем'єр-міністра Канади з питань національної безпеки та розвідки Наталі Друен Єрмак подякував за організацію конференції. Сторони обговорили підготовку до другого Саміту миру, де представлять Основи миру (Peace Framework), що будуть сформовані за підсумками дев'яти тематичних конференцій.
Під час зустрічі з державною міністеркою з питань міжнародного співробітництва МЗС ОАЕ Рім бінт Ібрагім Аль Хашимі Андрій Єрмак подякував за гуманітарну допомогу та роль ОАЕ у звільненні українських військовополонених. "Ми високо цінуємо участь ОАЕ в першому Саміті миру. Зокрема, розраховуємо, що ОАЕ могли б підтримати Спільне комюніке першого Саміту", - наголосив він.
В особі державної міністерки з питань міжнародного співробітництва МЗС Катару Лолви бінт Рашид Аль-Хатер Андрій Єрмак подякував цій країні за сприяння в поверненні з РФ і тимчасово окупованих територій України 42 українських дітей, а також за комплексну медичну та психосоціальну допомогу для групи із 16 дітей у квітні цього року. Також обговорили координацію наступних дій щодо реалізації Формули миру.
Із заступником генерального секретаря Ради Європи Бйорном Берге Андрій Єрмак обговорив ключову роль РЄ в реалізації сьомого пункту Формули миру "Відновлення справедливості". Зокрема, запуск Реєстру збитків, який є важливим кроком до створення міжнародного механізму відповідальності за злочин агресії. Єрмак наголосив, що важливо продовжувати роботу зі створення Спеціального трибуналу, який дасть змогу притягнути до відповідальності винних у розв'язанні війни.
Єрмак у телеграм-каналі також повідомив про зустріч із заступницею державного секретаря США з питань громадської безпеки, демократії та прав людини Узрою Зея. "Говорили про важливість повернення всіх дітей, яких викрала росія, а також пришвидшення обмінів полоненими", - написав він.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.