У МЗС України назвали варіанти для полонених на Курщині китайців

У МЗС України назвали варіанти для полонених на Курщині китайцівУкраїнська сторона розглядає обмін або репатріацію китайських військовополонених, враховуючи їхню безпеку та побажання. Про це сказав речник МЗС Георгій Тихий на брифінгу.
"Згідно з міжнародним гуманітарним правом, сторона, яка має на своїй території військовополонених, Україна в цьому випадку, має виходити з найкращих безпекових міркувань для цих людей", - заявив він.
За його словами, можливий обмін військовополоненими напряму з державою, яка залучала до участі у вторгненні, або їхнє повернення на батьківщину, якщо це відповідає побажанням самих полонених. "В цьому плані міжнародне гуманітарне право дає простір для вибору для сторони, яка тримає військовополонених, виходячи знову ж таки з найкращих міркувань для цієї безпеки цієї людини, яка є в полоні", - зазначив Тихий.
Він запевнив, що Україна надає дипломатам країн, чиї громадяни потрапили в полон, доступ до цих осіб, щоб з’ясувати їхні побажання щодо майбутнього. Водночас для України пріоритетом залишаються її власні військовополонені у російському полоні.
Також Тихий розповів, що коли у МЗС був викликаний тимчасово повірений у справах Китаю в Україні, то йому було заявлено, що "попри офіційно задекларовану позицію Китаю щодо російської війни проти України, відбулися події, які стануть під сумнів щирість Китаю і можуть завдати серйозної шкоди нашим двостороннім відносинам". "Ми зазначили, що в цьому контексті прямий і відвертий діалог з китайською стороною щодо цієї ситуації є необхідним для уникнення кризи і довіри між сторонами. З тих пір ми підтримуємо контакт з китайською стороною дипломатичними каналами. Можемо також підтвердити, що щодо цих полонених китайських громадян тривають відповідні слідчі та оперативні дії", - додав речник.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.