Україні для оборони від Росії потрібна мільйонна армія – Зеленський
Україні знадобиться мільйонна армія в обороні, щоб захищатися від РФ. Про це президент України Володимир Зеленський поспілкувався з представниками Міжнародної медіаради під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі.
В ході розмови глава держави розповів про необхідні оборонні потужності України у випадку, якщо Росія збере для нападу мільйонну армію. За словами Зеленського, тоді нам знадобиться мільйонне військо в обороні. "Нам знадобиться мільйон в обороні, якщо Путін прийде з мільйоном-півтора", – зазначив президент.
При цьому Володимир Зеленський зазначив, що така велика армія буде необхідною Україні доти, доки державу не включать до складу безпекового альянсу. Тоді, з гарантіями безпеки та надійними союзниками, потреби у такій обороні не буде.
Водночас глава держави висловив розуміння того, що така потужна армія буде потребувати дуже великих коштів. Однак президент усвідомлює: український бюджет цього не зможе забезпечити. "Хто буде годувати мільйонну армію? Якщо Європа каже, що Україна захищає не тільки себе, а й цінності Європи, логічно тоді, аби всі підтримували цю армію: зброя, військові, їх життя тощо. Бо бюджету України не буде на мільйонну армію – нам його просто не вистачить", – сказав Володимир Зеленський.
Також у розмові президент згадав про заморожені російські активи: за його словами, 250 мільярдів, які зараз є, Україні можуть надати, аби забезпечувати військо доти, доки державу не включать до якогось безпекового альянсу. Говорячи про безпековий альянс, Володимир Зеленський мав на увазі передусім НАТО, про членство України в якому між державами досі є розбіжності. "Інакше нам прийдеться сплачувати цю армію з бюджетів Сполучених Штатів, або з бюджетів європейських колег", – пояснив президент.
За словами Зеленського, НАТО – це компроміс, доступні гарантії безпеки як для України, так і для всієї Європи, Америки тощо.
Президент Володимир Зеленський офіційно представив нового секретаря Ради національної безпеки і оборони Ігоря Клименка та визначив ключові напрями його роботи.
Президент Володимир Зеленський доручив тимчасовому виконувачу обов'язків голови Служби безпеки України Олександру Покладу провести очищення відомства від співробітників, які діють не в інтересах держави.
Президент Володимир Зеленський провів робочу нараду, присвячену координації переговорного процесу та взаємодії України з ключовими міжнародними партнерами.
Відповідний допис президент України Володимир Зеленський написав у соцмережах.
Президент Володимир Зеленський офіційно представив нового секретаря Ради національної безпеки і оборони Ігоря Клименка, заявивши, що очікує від оновленого керівництва РНБО більш ефективної координації сектору безпеки й оборони та тіснішої взаємодії з урядом.
Робота зі зниження воєнно-економічного потенціалу Фосії триватиме і надалі, запевнили в спецслужбі.
Новопризначений голова Служби зовнішньої розвідки України Рустем Умєров заявив, що головним завданням на новій посаді стане посилення можливостей відомства, розширення міжнародної співпраці та забезпечення СЗР необхідними ресурсами для ефективного захисту національних інтересів.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Росія може змінити пріоритети повітряних атак і зосередити удари на об'єктах водопостачання. За його словами, українська влада вже готується до такого сценарію, посилюючи захист критичної інфраструктури та координуючи дії з місцевими громадами.
Президент США Дональд Трамп отримав нове вікно можливостей для активізації мирних переговорів між Україною та Росією.
Посол України у Великій Британії Валерій Залужний висловив переконання, що Києву варто зосередитися на створенні нових європейських механізмів безпеки, оскільки перспектива членства в НАТО, на його думку, є недосяжною.
Президент Володимир Зеленський офіційно представив нового секретаря Ради національної безпеки і оборони Ігоря Клименка та визначив ключові напрями його роботи.
Президент Володимир Зеленський доручив тимчасовому виконувачу обов'язків голови Служби безпеки України Олександру Покладу провести очищення відомства від співробітників, які діють не в інтересах держави.
Президент Володимир Зеленський провів робочу нараду, присвячену координації переговорного процесу та взаємодії України з ключовими міжнародними партнерами.
Відповідний допис президент України Володимир Зеленський написав у соцмережах.