В ГУР МО розповіли, чи має РФ в Криму ядерну зброю
В окупованому Криму відсутні об’єкти, на яких окупанти розміщують ядерну зброю. Крім того, не було зафіксовано випадків перевезення зазначеної зброї. Про це повідомило Головне управління розвідки у коментарі "Суспільне Крим".
"Наразі, за наявними даними української розвідки, проведено часткове відновлення об’єкту "Феодосія-13" (радянського складу ядерної зброї). Проте зазначений об’єкт використовується як склад для зберігання звичайних боєприпасів", - йдеться у повідомленні. https://suspilne.media/crimea/788359-okupanti-castkovo-vidnovili-v-krimu-sklad-adernoi-zbroi-feodosia-13-gur/
Водночас у ГУР зазначили, що носіями тактичної ядерної зброї можуть бути літаки, вертольоти, а також підводні човни, кораблі, катери, що розміщуються в Криму. Зокрема, ракетні війська та артилерія сухопутних військ у Криму мають у своєму розпорядженні оперативно-тактичні ракети ракетних бригад (ОТРК "Іскандер"), а також спеціальні артилерійські постріли (ядерні артилерійські снаряди і мінометні міни) та артилерійські частини, на озброєнні яких знаходяться 152-мм і 203-мм артилерійські системи та 240-мм міномети.
Крім того, російські повітряно-космічні сили мають ядерні боєприпаси військово-повітряних сил (бойові частини крилатих ракет авіаційного базування, авіаційні бомби та авіаційні морські міни), носіями яких можуть бути штурмові та бомбардувальні літаки оперативно-тактичної авіації (Су-25СМ3. Су-24М. Cy-34. MіГ -31К).
Також, як додали у ГУР, можуть бути окремі, визначені відповідними наказами, частини ППО, що оснащені комплексами С-300ПМ.
Зокрема, військово-морський флот Росії має:
- бойові блоки ракет морського базування і берегових ракетних комплексів;
- бойові частини протикорабельних і протичовнових ракет;
- бойові зарядні відділення і бойові частини торпед і ракето-торпед;
- якірні та донні міни;
- артилерійські снаряди берегової артилерії;
- глибинні бомби і "пірнальні" авіаційні бомби.
Водночас у ГУР зазначають, що не зафіксували додаткових переміщень ракетоносіїв ядерної зброї до окупованого півострова для застосування тактичної ядерної зброї.
Російська делегація змінила свою риторику під час тристоронніх переговорів в Абу-Дабі. Йдеться про відсутність історичних лекцій та екскурсів у часі, натомість росіяни вдаються до більшої конкретики стосовно тих чи інших дій.
Президент Володимир Зеленський підтвердив, що під час переговорів в Абу-Дабі розв'язати територіальне питання та питання ЗАЕС не вдалося.
За словами президента, розвідка показувала йому документи, які російські переговіро США. І в них можуть бути питання пов'язані із Україною.
Президент України Володимир Зеленський розповів про те, яким чином будуть підписуватися документи про надання Україні юридично зобов’язуючих гарантій безпеки. Про це Зеленський сказав під час спілкування з журналістами.
Сполучені Штати пропонують сторонам завершити війну Росії проти України до початку літа і можуть чинити дипломатичний тиск відповідно до цього графіка. Про це президент Володимир Зеленський заявив під час спілкування з журналістами.
Через складну економічну ситуацію російський диктатор Володимир Путін постав перед вибором - робити паузу у війні проти України або йти на непопулярний крок щодо оголошення мобілізації. Про це президент України Володимир Зеленський сказав під час спілкування з журналістами.
Президент України Володимир Зеленський наголошує, що Україна проти винагородження Росії за скоєну воєнну агресію проти України. Глава держави не збирається йти на жодні можливі домовленості, котрі можуть стосуватися зміни статусу тимчасово окупованого Криму.
Ключовим елементом будь-яких домовленостей про завершення війни мають стати гарантії безпеки, які мусять бути підписані раніше за інші документи. Про це заявив президент Володимир Зеленський заявив під час спілкування з журналістами.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що росіяни вимагають визнати Донеччину та Луганщину "російськими територіями". Але це їм нічого не дасть, навіть якщо хтось з іноземних лідерів країн піде на такий крок.
Президент Зеленський заявив, що США запропонували чергову деескалацію ударів по енергетичній інфраструктурі. На це Україна погодилася, а російська делегація пообіцяла дати відповідь після повернення до Москви.
Російська делегація змінила свою риторику під час тристоронніх переговорів в Абу-Дабі. Йдеться про відсутність історичних лекцій та екскурсів у часі, натомість росіяни вдаються до більшої конкретики стосовно тих чи інших дій.
Президент Володимир Зеленський підтвердив, що під час переговорів в Абу-Дабі розв'язати територіальне питання та питання ЗАЕС не вдалося.
За словами президента, розвідка показувала йому документи, які російські переговіро США. І в них можуть бути питання пов'язані із Україною.
Президент України Володимир Зеленський розповів про те, яким чином будуть підписуватися документи про надання Україні юридично зобов’язуючих гарантій безпеки. Про це Зеленський сказав під час спілкування з журналістами.