В України з'явився шанс на поліпшення умов у в'язницях

29 травня 2018, 12:40
149
последние новости в Украине останні новини в Україні

Про це заявила 29 травня уповноважений з прав людини Людмила Денисова під час зустрічі зі спеціальним доповідачем ООН з питань тортур та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання Нільсом Мельцер.

Спеціального доповідача ООН цікавили особливості реалізації офісом омбудсмена функцій Національного превентивного механізму (НПМ) в Україні.

Читайте також: НАЗК викликає на допит омбудсмена Ради

Людмила Денисова розповіла, що в рамках НМП діє модель «омбудсмен +», яка передбачає участь представників громадянського суспільства в моніторингових візитах до місць несвободи.

«Необхідність використання громадських моніторів в тому, що в Україні понад 5000 місць несвободи. Кожен з них нам треба перевірити хоча б один раз в три роки. Силами Офісу неможливо зробити таку кількість візитів. Ми порахували, що можемо робити максимум 300 таких візитів на рік. Тому зрозуміло, що нам потрібні громадські діячі, будуть об'єднувати зусилля разом з офісом», - розповіла Людмила Денисова.

За її словами, в даний час проходить процес розробки Меморандуму про співпрацю з Міжнародним фондом «Відродження» щодо фінансування проекту «Омбудсмен +». Після цього планується зробити «інвентаризацію» близько 200 громадських моніторів, які знаходять в спеціальній базі ще з 2014 року, і провести з ними навчання.

«Будемо робити потужну команду, щоб забезпечити виконання функцій НПМ, підвищити якість моніторингових візитів і працювати на превенції порушення прав людини в місцях несвободи», - зазначила омбудсмен.

Крім того, Людмила Денисова зазначила, що при представника уповноваженого з дотримання прав людини в місцях несвободи і процесуальних дій буде створено Процесуальна рада. До складу Ради на паритетних засадах будуть включені представники державних органів виконавчої влади і громадянського суспільства. Таким чином, державні органи зможуть миттєво і ефективно реагували на звіти, Офіс Омбудсмена формує після моніторингових візитів.

Також уповноважений зазначила, що за останні 4 місяці тільки по пенітенціарній службі відкрили 11 виробництв, які стали реакцією на звіти офісу омбудсмена з інспектування місць несвободи.

Людмила Денисова та спеціальний доповідач ООН домовилися, що Нільс Мельцер надасть офісу омбудсмена звіт і рекомендації за результатами свого двотижневого моніторингового візиту в Україну.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 16 жовтня, бюджетний комітет Верховної Ради дав доручення Кабінету міністрів у проекті держбюджету до другого читання збільшити соціальні стандарти.   

19:24, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 16 жовтня, моніторингова місія ООН з прав людини в Україні вважає, що основною загрозою для безпеки журналістів в Україні є безкарність осіб, що скоїли злочини проти представників преси.

19:08, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Заступник голови фракції відповів на питання журналістів, які стосувалися судової реформи, проведення референдумів, а також відкриття ринку землі для іноземців.

18:47, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 16 жовтня, Верховна Рада України постановила, що представником парламенту в Конституційному Суді України може бути народний депутат, і призначила на цю позицію Ольгу Совгирю із фракції "Слуга народу".  

18:06, Сьогодні

Керівник поліції на Закарпатті вимагав хабара від підприємця (ФОТО)

16 жовтня 2019, 20:09
3
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 16 жовтня, слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, затримали заступника начальника одного з відділень поліції Ужгородського міського відділу Головного управління Нацполіції в Закарпатській області під час отримання 3 тис. доларів США та 5 тис. гривень від підприємця.

За попередньою інформацією правоохоронець вимагав щомісячну виплату від приватного підприємця, що займається заготівлею лісоматеріалів, у розмірі 5 000 гривень за нестворення штучних перешкод у підприємницькій діяльності. 

За 3 000 доларів США він обіцяв посприяти в закритті кримінального провадження, відкритого щодо дружини підприємця за внесення недостовірних відомостей в документи (ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України).

Затримання відбулося в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Наразі тривають невідкладні слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання йому запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво здійснює прокуратура Закарпатської області, оперативний супровід – співробітники Управління Служби безпеки України в Закарпатській області.

Кваліфікація справи: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

У разі доведення вини, поліцейському загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

24 вересня ДБР розслідує дії львівських митників - 650 тисяч євро незадекларованої готівки вивезли через державний кордон.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 16 жовтня, стало відомо про намір Романа Сущенка судитися із Росією.

18:35, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 16 жовтня, слідчі Головного управління Національної поліції у місті Києві спільно зі співробітниками Служби безпеки України та під процесуальним керівництвом прокуратури міста Києва затримали 56-річну жінку-архітектора селищної ради, яка отримала неправомірну вигоду за сприяння в оформленні документів щодо встановлення торгівельного павільйону.  

17:55, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 16 жовтня, Кабінет міністрів України ухвалив рішення відкласти до 28 листопада набуття чинності постанови "Про затвердження порядку в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій".

17:40, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Народні депутати отримали звернення "Всеукраїнської народної ради протидії корупції та громадської експертизи влади".

17:38, Сьогодні