Високий темп і низька якість: підведені підсумки перших трьох місяців роботи нового парламенту

27 листопада 2019, 12:06
51
последние новости в Украине останні новини в Україні

Депутати прогулюють, завалюють Верховну Раду законодавчим спамом і не підтримують ініціативи уряду.

Такі підсумки дослідження, проведеного експертами Комітету виборців України, передає кореспондент ASPI.

З 29 серпня по 21 листопада в парламенті зареєстрували 1193 законопроєкти  більшість з яких ініціювали депутати "Слуги народу" - 527 проєктів. Але більше половини із загальної кількості отримали негативний висновок юридичного управління Верховної Ради через неточності і протиріччя з чинними нормативними актами.

У підсумку, за підрахунками КВУ, лише 10-12% проєктів стають законами. В цілому за три місяці роботи Верховної Ради IX скликання ухвалено 72 закони. На кожне засідання припадає до 30 законопроєктів.

Експерти звертають увагу, що більшість проєктів подають народні депутати.

"Депутати зловживають правом законодавчої ініціативи, стверджує експерт КВУ Денис Рибачок, представляючи результати дослідження. - У західних країнах більшість законопроєктів реєструє уряд. А у нас депутати пишуть проєкти, самі їх ухвалююють, а потім уряду доводиться шукати шляхи їх виконання".

В результаті з 63 законодавчих ініціатив Кабінету міністрів парламент підтримав лише 11.

"Парламент підтримав лише 14% урядових ініціатив, це катастрофічно низький показник, - стверджує генеральний директор КВУ Олексій Кошель. - Взаємодія з Кабміном залишається найбільшою проблемою парламенту".

При цьому 21 ухвалений закон депутатам з парламентської більшості довелося ухвалитии, залучаючи голоси колег з інших фракцій. Ситуативним союзником "Слуги народу" в парламенті, згідно з даними КВУ, стала фракція "Голос", яка підтримала 57% законопроєктів.

У той же час 96 народних депутатів брали участь менше ніж в половині засідань. Серед найбільш злісних прогульників - члени фракції "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович, Юрій Бойко, Вадим Столар і Юлія Льовочкіна.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Ми живемо в особливій країні. Ще за часів президентства Кучми і Ющенка дипломатична служба США охрестила державний устрій України клептократією, або, просто кажучи, "владою злодіїв". При цьому головні злодії в нашій державі, як з'ясовується, - судді, покликані відстоювати верховенство права.

17:30, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський дав завдання Кабінету міністрів спільно з органами місцевої влади у місячний термін провести масові перевірки. 

17:01, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Уряд ухвалив розпорядження про запуск Нової Митниці, яка повноцінно запрацює з 8 грудня. 

16:37, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Народний депутат Гео Лерос, який побився в сесійній залі Верховної Ради з колегою по фракції "Слуга народу" Максимом Бужанським, пояснює інцидент натягнутими відносинами і розбіжностями в політичних поглядах.

15:45, Сьогодні

Опозиційні політики утворили штаб для боротьби з планами по продажу землі

5 грудня 2019, 18:41
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

5 грудня у Національному штабі захисту української землі відбулося засідання за участі голови партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко та першого президента України Леоніда Кравчука стосовно відкликання земельного законопроєкту №2178-10. 

Серед учасників зібрання був голова партії «Свобода» Олег Тягнибок, який наголосив, що своє слово повинна сказати, у першу чергу, вулиця, народ. Бо, за його словами, «молоді зелені депутатики» ще не розуміють, що таке бути державними мужами, коли приймають закони, для них це поки що «гра у пісочниці». 

«Я вважаю, що ще не пізно утворювати штаб національного захисту нашої землі. У цьому законопроєкті є деякі недоліки. Ось, наприклад, коли вони скасували закон про мораторій, там був дуже цікавий пункт. Виявилося, що ті всі землі, які набувалися незаконними шляхами, наразі їх за 9 місяців узаконять», – попереджає Тягнибок. 

Під час своєї промови Юлія Тимошенко звернулася до усіх присутніх, у тому числі і до Леоніда Кравчука, приєднатися, аби разом написати звернення президенту України Володимиру Зеленському, що його рішення стосовно земельного законопроєкту є небезпечним для країни. Тимошенко  наголосила, що таке доленосне для нації рішення повинно ухвалюватися винятково на всеукраїнському референдумі. 

«Сьогодні прийняття цих законів ще можна зупинити. Завтра буде пізно. І для вас, і для країни. Ми вимагаємо від вас негайно зняти з розгляду законопроєкти №№ 2178-10, 2194, 2195. Ми вимагаємо, щоб був оголошено всеукраїнський референдум та ви дали право народу самостійно прийняти рішення, продавати сільськогосподарську землю чи ні», – заявила  Тимошенко. 

Нагадаємо, що 25 вересня уряд подав до Верховної Ради законопроєкт №2178 про обіг земель сільськогосподарського призначення. Він передбачає відміну з 1 жовтня 2020 року заборону на відчуження земель сільгоспризначення всіх форм власності.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У 2019 році було розпочато 95 кримінальних проваджень щодо співробітників Нацполіції за вчинення злочинів корупційного характеру та повідомлено про підозру 112 поліцейським.

 

15:40, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У ніч проти 6 грудня дані тролейбуси розпочнуть ходити за іншим маршрутом.  

14:36, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

За політичні та релігійні переконання кримський активіст Енвер Сейтосманов був засуджений судом РФ до 17 років неволі в російській колонії суворого режиму.

11:15, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У мережі розгорівся скандал навколо поста заступниці головного редактора глянцевого видання Cosmopolitan Ukraine Євгенії Пліхіної.

10:34, Сьогодні