Захід не дасть Україні 700 мільярдів на післявоєнну відбудову – Офіс президента

Україна не отримає від західних партнерів прямої державної допомоги на 700 мільярдів доларів для повоєнного відновлення. Про це розповів в інтерв'ю агентству LIGA.net заступник глави Офісу президента України Ростислав Шурма.
У структурі зруйнованого майна 80% із 700-750 мільярдів доларів, які потрібно інвестувати в Україну, це приватні проєкти, пояснив урядовець. "Ми повинні розуміти, що не отримаємо держдопомоги на 700 мільярдів. Бюджетний і концесійний капітал від наших партнерів матиме обмежений характер. Це будуть десятки мільярдів доларів, але точно не сотні", — зазначив заступник голови ОП.
Україна, за його словами, створює інфраструктуру для переробки міжнародної фінансової допомоги та окремі інституції. Саме ці інститути направлятимуть гроші в ті сфери, де неможливий приватний капітал — відновлення шкіл, садів, мостів та інше, заявив Шурма. "Для всього, де можна робити цивілізований західний бізнес, ми намагатимемося створювати всі умови, щоби заходив великий приватний капітал", — поділилися планами на Банковій.
Відповідаючи на запитання щодо можливості швидкого відновлення України, Шурма заявив про отримання "першого мільярда". "Ви правильно говорите про перший мільярд, декларацію про мільярди або сотні мільйонів від окремих інститутів для того, щоб латати найбільші діри. Виділяємо також кошти з резервного фонду. Але основний фокус — на функціонуванні держави. Ми не можемо нашим партнерам сказати: "Дайте десятки мільярдів сюди та ще десятки мільярдів сюди. Ми розставляємо пріоритети", — пояснив він.
Пріоритети відновлення, як пояснив Шурма, мають такий вигляд: школи, садки, дорожня інфраструктура, енергетика та базова гуманітарна сфера. У регіонах є й критичні точки — уряд ухвалює рішення, де є найгостріша потреба.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.