Законопроєкти для бізнесу, розглянуті депутатами на поточному тижні

Автор:
36
последние новости в Украине останні новини в Україні

Дмитро Олійник, голова Ради Федерації роботодавців України, член Ради національних асоціацій товаровиробників при Кабінеті Міністрів України, на своїй сторінці у Facebook опублікував короткий огляд важливих законопроєктів для бізнесу, які були розглянуті депутатами Верховної Ради на тижні, що закінчується.

"Федерація роботодавців України вітає прийняття Верховною Радою у другому читанні та у цілому законопроєкту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності" №1056-1. Ним передбачено, зокрема,
- припинення діяльності так званих акредитованих суб'єктів,
- запровадження обов'язковості нотаріального посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав,
- впровадження принципу одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав та підвищення відповідальності за порушення відповідних реєстраційних процедур.

Як свідчать звернення до ФРУ, найчастіше процес незаконного привласнення майна підприємств починається саме з дій так званих одноразових реєстраторів комунальних та державних підприємств, які вносять до відповідного реєстру сумнівні записи. Тому ліквідація цих акредитованих суб’єктів держреєстрації, так само як і уточнення процедури як такої буде сприяти зменшенню випадків рейдерства.

Народні депутати також схвалили проєкт Закону "Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та деяких інших осіб" (№1225), яким передбачено, що у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть не тільки кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну, а й матеріальну відповідальність відповідно до закону.

Водночас Федерація послідовно виступає за докорінний перегляд механізму відшкодування суб’єктам господарювання шкоди, завданої такими протиправними діями, оскільки існуючий практично не працює.

Прийнято в цілому закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення захисту суб’єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів" (р.№ 0889). Закон встановлює адміністративну відповідальність посадових осіб дозвільного органу за невнесення або несвоєчасне внесення дозвільним органом у встановлені законом строки до ЄДРПОУ прийнятих відповідно до закону рішень, поданих до дозвільного органу заяв і декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства та іншої інформації про документи дозвільного характеру і декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства, необхідної для ведення зазначеного реєстру та за безпідставну відмову адміністратора суб'єкту господарювання у прийнятті заяви для одержання документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї. Закон також посилює відповідальність за порушення, за які вже було встановлено відповідальність.

Разом з тим, депутати відмовились надавати статус особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, представникам громадських об’єднань, консультативно-дорадчих органів при КМУ, відповідних ЦОВВ, місцевих держдміністраціях,членам Ради підприємців при КМУ, представникам громадської ради при Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та ДРС. Ці зміни підтримали депутатами минулого скликання у І читанні.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про запровадження в Україні програми авторизованого економічного оператора!

Федерація послідовно лобіювала прийняття цього Закону. Серед його переваг, яке його прийняття дає відповідальному бізнесу:
- спрощення декларування, оперативність процедур та зниження ризиків;
- підвищення рівня сервісу;
- економія часу та зниження витрат на послуги митних терміналів;
- прозорі та зрозумілі процедури митного оформлення.

Статус АЕО відкриває українським підприємцям зелене світло в міжнародній торгівлі та підвищує конкурентноспроможність на зовнішньому та внутрішньому ринках.

Рада підтримала в цілому законопроект 1046 про концесії.

Експерти вважають, що прийняття цього закону - запрошення для найпотужніших світових інвесторів інвестувати у найважливіші сфери - інфраструктуру, медицину, освіту та інші.

Адже передбачає запровадження концесії як форми державно-приватного партнерства, яка дозволяє передавання об'єктів державної власності — доріг, аеропортів, вокзалів, портів — у тимчасове користування приватним
підприємствам.

Також Верховна Рада України у другому читанні схвалила законопроєкт, який вдосконалює порядок ліцензування господарської діяльності. Проєкт закону, розроблений МЕРТ і схвалений попереднім Урядом, є комплексним законопроектом, що удосконалює законодавство щодо ліцензування видів господарської діяльності, виходячи з проблемних питань, що виникали протягом застосування Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Законопроект врегульовує, зокрема:
- посилення ролі та статусності Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування при ДРС в частині відповідальності органів ліцензування за не виконання рішень на користь ліцензіатів, а також визначення строку та порядку скасування органами ліцензування своїх рішень про анулювання ліцензії на підставі розпорядження ДРС;
- врегулювання питання скасування ліцензування частини виду господарської діяльності;
- встановлення проміжного заходу впливу на ліцензіата, менш радикального ніж позбавлення ліцензії – зупинення дії ліцензії, що позбавляє ліцензіата права на провадження виду господарської діяльності лише на певний час (а не на рік, як при позбавленні ліцензії), встановлення порядку відновлення дії ліцензії;
- порядок оскарження ліцензіатом рішення органу ліцензування щодо зупинення дії ліцензії;
- врегулювання питань щодо повторного подання заяви про отримання ліцензії передбачивши, що до заяви про отримання ліцензії додаються лише ті підтвердні документи, які стали підставою для прийняття рішення про залишення заяви без розгляду", написано у Дмитра Олійника на сторінці у Facebook.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, кого можуть призначити на посади міністрів освіти й науки, енергетики та захисту навколишнього середовища, культури та інформаційної політики. Це можуть бути як виконуючі обов'язків цих міністрів, так і інші кандидати.

17:51, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

З чого почалася історія Революції гідності? У 2013-му році Путін "звабив" Януковича 3 мільярдами доларів за відмову від Європи на користь проросійського курсу. Такий персональний кредит був "приємним подарунком" Януковичу після перемоги на виборах, який не давав йому жодних шансів потім змінити проросійський вектор та повернення України до "материнського лона" Росії.

17:10, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Оприлюднили результати ПЛР-тестів на COVID-19 серед депутатів та співробітників Ради. Заступниця лідера фракції Євгенія Кравчук прокоментувала можливість карантину для “Слуг народу”.

16:57, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко повідомила, що її фракція повертається до роботи. Окрім Олега Мейдича, у решти депутатів її фракції коронавірус підтверджено не було.

16:39, Вчора

Українські підприємства за I квартал отримали у 5 разів більші збитки, ніж у 2019 році, – Держстат

Автор:
8
последние новости в Украине останні новини в Україні

Фінансовий результат до оподаткування великих та середніх підприємств в Україні за січень-березень 2020 року становив 4,9 млрд грн збитку, тоді як за аналогічний період роком раніше вони показали 111,1 млрд грн прибутку. При цьому частка збиткових підприємств за цей період зросла до 40,8%. 

Збиткових підприємств за перший квартал 2020 року в Україні побільшало на 13,6%. Про це повідомляє пресслужба Державної служби статистики в понеділок, 25 травня.

"За січень–березень 2020 року фінансовий результат до оподаткування великих та середніх підприємств становив 4,9 млрд грн збитку, тоді як за січень–березень 2019 року він становив 111,1 млрд грн прибутку", - йдеться у повідомленні.

Водночас вказано, що прибуток за цей період становив 199,9 млрд грн, або на 31,1% більше, порівняно із січнем–березнем 2019 року, збитків допущено на суму 204,8 млрд грн, або на 395,1% більше проти відповідного періоду роком раніше. Частка збиткових підприємств за січень–березень 2020 року становила 40,8%, тоді як за січень–березень 2019 року – 27,2%. Таким чином, збиткових підприємств за перший квартал побільшало на 13,6%.

Зазначимо, що дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Нагадаємо, бізнесмен Павло Фукс назвав шокуючу суму втрат української економіки від карантинних обмежень. Раніше повідомлялось, що в міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розробили чіткий план з відновлення та розвитку промисловості.

 
последние новости в Украине останні новини в Україні
Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Відомий бізнесмен і меценат Павло Фукс повідомив, що сума втрат української економіки від карантинних обмежень склала приголомшливу цифру в 53,5 млрд доларів. Бізнесмен проаналізував кон'юнктуру та назвав можливі шляхи виходу економіки України з піке.

16:41, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Від початку 2020 року слідчі податкової міліції завершили досудове розслідування та спрямували до суду 10 кримінальних проваджень про злочини, вчинені у складі організованих груп відносно 33 осіб. Про це заявив в.о. голови Державної фіскальної служби України Сергій Солодченко. 

15:40, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

У Державній службі зайнятості повідомили, що коронакриза стала серйозним викликом для сфери зайнятості. В Україні відбулося суттєве зменшення кількості вакансій.

13:59, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

У червні українська промисловість і установи, які перебувають на повному державному забезпеченні, за газ платитимуть менше. Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" слідом за зниженням ціни на газ для населення, знизила його вартість і для підприємств.

12:48, Вчора