Законопроєкти для бізнесу, розглянуті депутатами на поточному тижні

4 жовтня 2019, 22:19
36
последние новости в Украине останні новини в Україні

Дмитро Олійник, голова Ради Федерації роботодавців України, член Ради національних асоціацій товаровиробників при Кабінеті Міністрів України, на своїй сторінці у Facebook опублікував короткий огляд важливих законопроєктів для бізнесу, які були розглянуті депутатами Верховної Ради на тижні, що закінчується.

"Федерація роботодавців України вітає прийняття Верховною Радою у другому читанні та у цілому законопроєкту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності" №1056-1. Ним передбачено, зокрема,
- припинення діяльності так званих акредитованих суб'єктів,
- запровадження обов'язковості нотаріального посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав,
- впровадження принципу одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав та підвищення відповідальності за порушення відповідних реєстраційних процедур.

Як свідчать звернення до ФРУ, найчастіше процес незаконного привласнення майна підприємств починається саме з дій так званих одноразових реєстраторів комунальних та державних підприємств, які вносять до відповідного реєстру сумнівні записи. Тому ліквідація цих акредитованих суб’єктів держреєстрації, так само як і уточнення процедури як такої буде сприяти зменшенню випадків рейдерства.

Народні депутати також схвалили проєкт Закону "Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та деяких інших осіб" (№1225), яким передбачено, що у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть не тільки кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну, а й матеріальну відповідальність відповідно до закону.

Водночас Федерація послідовно виступає за докорінний перегляд механізму відшкодування суб’єктам господарювання шкоди, завданої такими протиправними діями, оскільки існуючий практично не працює.

Прийнято в цілому закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення захисту суб’єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів" (р.№ 0889). Закон встановлює адміністративну відповідальність посадових осіб дозвільного органу за невнесення або несвоєчасне внесення дозвільним органом у встановлені законом строки до ЄДРПОУ прийнятих відповідно до закону рішень, поданих до дозвільного органу заяв і декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства та іншої інформації про документи дозвільного характеру і декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства, необхідної для ведення зазначеного реєстру та за безпідставну відмову адміністратора суб'єкту господарювання у прийнятті заяви для одержання документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї. Закон також посилює відповідальність за порушення, за які вже було встановлено відповідальність.

Разом з тим, депутати відмовились надавати статус особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, представникам громадських об’єднань, консультативно-дорадчих органів при КМУ, відповідних ЦОВВ, місцевих держдміністраціях,членам Ради підприємців при КМУ, представникам громадської ради при Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та ДРС. Ці зміни підтримали депутатами минулого скликання у І читанні.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про запровадження в Україні програми авторизованого економічного оператора!

Федерація послідовно лобіювала прийняття цього Закону. Серед його переваг, яке його прийняття дає відповідальному бізнесу:
- спрощення декларування, оперативність процедур та зниження ризиків;
- підвищення рівня сервісу;
- економія часу та зниження витрат на послуги митних терміналів;
- прозорі та зрозумілі процедури митного оформлення.

Статус АЕО відкриває українським підприємцям зелене світло в міжнародній торгівлі та підвищує конкурентноспроможність на зовнішньому та внутрішньому ринках.

Рада підтримала в цілому законопроект 1046 про концесії.

Експерти вважають, що прийняття цього закону - запрошення для найпотужніших світових інвесторів інвестувати у найважливіші сфери - інфраструктуру, медицину, освіту та інші.

Адже передбачає запровадження концесії як форми державно-приватного партнерства, яка дозволяє передавання об'єктів державної власності — доріг, аеропортів, вокзалів, портів — у тимчасове користування приватним
підприємствам.

Також Верховна Рада України у другому читанні схвалила законопроєкт, який вдосконалює порядок ліцензування господарської діяльності. Проєкт закону, розроблений МЕРТ і схвалений попереднім Урядом, є комплексним законопроектом, що удосконалює законодавство щодо ліцензування видів господарської діяльності, виходячи з проблемних питань, що виникали протягом застосування Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Законопроект врегульовує, зокрема:
- посилення ролі та статусності Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування при ДРС в частині відповідальності органів ліцензування за не виконання рішень на користь ліцензіатів, а також визначення строку та порядку скасування органами ліцензування своїх рішень про анулювання ліцензії на підставі розпорядження ДРС;
- врегулювання питання скасування ліцензування частини виду господарської діяльності;
- встановлення проміжного заходу впливу на ліцензіата, менш радикального ніж позбавлення ліцензії – зупинення дії ліцензії, що позбавляє ліцензіата права на провадження виду господарської діяльності лише на певний час (а не на рік, як при позбавленні ліцензії), встановлення порядку відновлення дії ліцензії;
- порядок оскарження ліцензіатом рішення органу ліцензування щодо зупинення дії ліцензії;
- врегулювання питань щодо повторного подання заяви про отримання ліцензії передбачивши, що до заяви про отримання ліцензії додаються лише ті підтвердні документи, які стали підставою для прийняття рішення про залишення заяви без розгляду", написано у Дмитра Олійника на сторінці у Facebook.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 19 жовтня, відбувся 20-й з'їзд політичного об'єднання "Самопоміч", в ході якого на пост голови партії була обрана колишня віцеспікерка Верховної Ради України Оксана Сироїд.

18:00, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 19 жовтня, Вищий антикорупційний суд у місті Києві обрав запобіжний захід колишньому заступнику секретаря Ради національної безпеки й оборони (РНБО) Олегу Гладковському.  

17:14, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 19 жовтня, прессекретар глави держави Юлія Мендель повідомила про підписання президентом України Володимиром Зеленським 12 законів.

14:02, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 18 жовтня, президент України Володимир Зеленський затвердив структуру апарату Ради національної безпеки і оборони України (РНБО). 

18 жовтня, 22:49

У Росії ухвалили законопроєкт про статус "носія російської мови"

19 жовтня 2019, 18:17
10
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 19 жовтня, в Росії опублікований офіційний документ, згідно з яким українці визнані "носіями російської мови".

Про це повідомляється на сайті уряду РФ, в якому перераховувалися рішення, прийняті 17 жовтня 2019 року.

Згідно з проєктом закону, в Російській Федерації передбачається можливість визнання комісією носіями російської мови без проходження співбесіди громадян Білорусі та України, які вільно володіють російською мовою.

"Схвалити проєкт федерального закону "Про внесення змін до статті 331 федерального закону "Про громадянство Російської Федерації" та внести його в Державну думу в установленому порядку", - йдеться в повідомленні на урядовому сайті РФ.

При цьому, порядок подачі заяв буде визначатися в російському Міністерстві внутрішніх справ.

Дане рішення має пряме відношення до надання посвідки на проживання в Росії.

Згідно з документом, статус носія російської мови спрощує отримання російського громадянства.

Таким чином, ті, кому присвоєно статус "носія" для отримання російського паспорта нема потреби проживати на території Російської Федерації п'ять років.

У свій час, колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зробив заяву, що всі російські паспорти, які буду видаватися українцям в Україні будуть вважатися недійсними.

Також повідомлялося, що колишній представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер в липні зробив заяву, що план Кремля прискореної видачі російських паспортів українцям, які проживають на тимчасово – окупованих територіях Донбасу суперечить Мінськими угодами.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 19 жовтня, МНС Росії повідомило про 15 загиблих після прориву дамби в районі населеного пункту Щьотинкіно Курагинського району Красноярського краю на річці Сейба.

17:20, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 19 жовтня, британський парламент через 37 річну перерву проводить засідання у свій "неробочий час".

14:22, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 19 жовтня, в Красноярському краї Російської Федерації стався прорив греблі в золотодобувної артілі в Курагинському районі.

10:37, Вчора