Зеленський бачить в "Північному потоці-2" потужну зброю РФ з непередбачуваними наслідками для всього світу (Відео)
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Північний потік-2 - це сучасна зброя Росії, наслідки якої ніхто ще не знає. За його словами, Європа вже прислухається до України, яка забила на сполох ще до початку опалювального сезону.
Представники від України розмовляли з багатьма лідерами Європи та Сполучених Штатів Америки, і говорили, що буде дефіцит на газовому ринку, а Росія буде використовувати це, щоб тиснути для дуже швидкого включення "Північного потоку-2". Про це президент Володимир Зеленський розповів в інтерв'ю телеканалу ICTV.
"Для нас це було зрозуміло. Ми розуміли, що для нас будуть виклики, але у нас є свій газ, і наше суспільство буде забезпечено. Після того, як Північний потік-2 буде добудований, його ще треба запустити. Для нас дуже важливо, щоб третій енергетичний пакет був застосований до Північного потоку-2, як і багато інших технічних речей, щоб все було по міжнародному закону", - заявив Зеленський.
Однак, він підкреслив, що Україна говорила про енергетичну небезпеку для всієї Європи, і вже зараз "нас чують, і вже є реакція". На його думку, Росія, "зрозуміло, цього не хоче", адже відчуває силу через наявні обсяги газу і нафти і користується цією силою. Водночас, реакція Франції та інших європейських держав свідчить про те, що навіть для європейців така ціна є дуже високою.
"Я думаю, що Європа шокована від ціни 2 тисячі доларів. Я думаю, вони розраховували на 300-400 доларів. Вони були готові в разі дефіциту до 500-600 доларів, але ніхто не очікував зростання до 2 тисяч. І вже деякі країни подивилися на наш досвід за річними пакетам для населення. Треба реагувати. Північний потік-2 - це сучасна зброя. Ми бачимо потужна зброя, тобто, крім пострілів і крім російської зброї, у вигляді інформаційної політики та кіберзброї, з'явилася нова зброя - енергетичне. Наслідки цієї зброї ніхто ще не знає, зиму ми ще не пройшли, Європа ще не пройшла. Побачимо, що буде далі, що буде навесні", - розповів Зеленський.
Нагадаємо, що в розслідуванні Pandora Papers про офшори Володимира Зеленського нічого компрометуючого в Офісі президента не побачили. Також ASPI news повідомляло, що, за словами радника керівника ОП Михайла Подоляка, президент Володимир Зеленський бездоганно виконує всі антикорупційні норми законодавства, а його офшорні схеми обумовлені "особливостями бізнесу" в ті часи.
Глава ОП заявив, що російські спецслужби неодноразово планували замахи, і лише за останні два роки українська контррозвідка зірвала понад 15 таких операцій.
Глава Офісу президента заявив, що Україна продовжує тримати оборону, а загрози Москви — це лише спроба залякати, тоді як реальні плани агресора зводяться до масованих атак ракетами та дронами.
Радник Федорова пояснив, що атака була спрямована на виснаження української ППО та створення хаосу серед цивільного населення, але оборона України довела свою ефективність.
Президентка Єврокомісії назвала удари варварськими та пообіцяла, що ЄС посилить підтримку Києва, аби допомогти українцям вистояти у найважчі часи.
Голова Держдепу США заявив, що українська армія довела свою здатність протистояти російській агресії, а її стійкість стала прикладом для всього світу.
Український дипломат заявив, що квиток до Гааги забезпечений, а міжнародна спільнота готова притягнути Кремль до відповідальності за злочини війни, які вже нараховують тисячі жертв.
Канцлер Німеччини заявив, що останні масовані удари по Україні доводять небажання Кремля йти на мир, тоді як Київ та його партнери готові до справедливих домовленостей.
До редакції АСПІ потрапили матеріали щодо діяльності ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (ЗТМК) — стратегічного підприємства України, яке є єдиним у Європі виробником титанової губки.
Глава ОП заявив, що Москва використовує тему ядерної зброї як інструмент залякування, але реальних планів застосування немає, адже наслідки були б катастрофічними для самої Росії.
Ексміністр оборони РФ заявив, що мир можливий лише після виконання російських вимог, які фактично означають капітуляцію, тоді як Київ наголошує на непорушності суверенітету та територіальної цілісності.
Глава ОП заявив, що російські спецслужби неодноразово планували замахи, і лише за останні два роки українська контррозвідка зірвала понад 15 таких операцій.
Глава Офісу президента заявив, що Україна продовжує тримати оборону, а загрози Москви — це лише спроба залякати, тоді як реальні плани агресора зводяться до масованих атак ракетами та дронами.
Радник Федорова пояснив, що атака була спрямована на виснаження української ППО та створення хаосу серед цивільного населення, але оборона України довела свою ефективність.
Президентка Єврокомісії назвала удари варварськими та пообіцяла, що ЄС посилить підтримку Києва, аби допомогти українцям вистояти у найважчі часи.