последние новости в Украине останні новини в Україні

Зеленський Володимир

Президент України

Місце народження: м. Кривий Ріг. 25.01.1978 р.н.

Родина: Батько – Олександр Семенович, науковець, завідував кафедрою інформатики в Криворіжському філіалі Київського економічного університету, доктор економічних наук. Мати – Рима Володимирівна – домогосподарка.

Дружина: (2003 рік весілля) Олена Кияшко, з якою Володимир навчався в паралельному класі у школі. Двоє дітей – Олександра (2004 р.н) та Кирило (2013 р.н.).

Освіта: Навчався у Криворіжському філіалі Київського економічного університету, закінчив з дипломом юриста.

Кар'єра: Перші кроки у становленні його кар'єрного шляху почалися ще у школі. У школі він почав брати участь в студентському театрі естрадних мініатюр. Після цього разом з Олександром Пікаловим і Денисом Манжосовим організували команду КВН "Молодіжний Кривий Ріг". Після цього перейшов у команду "Запоріжжя-Кривий Ріг-Транзит".

У 1997 році був організований проект "95 Квартал", де Зеленський, будучи студентом, став капітаном. Вони заключили контракт з російським телеканалом "Первый". Згодом команда почала гастролювати з гумористичними концертами країнами СНД.

У 2003 році стався конфлікт з організатором гумористичних заходів Олександром Масляковим, після чого Зеленський почав працювати на український медіа-ринок.

Телеканал "1+1" запропонував їм створювати контент з найкращих виступів у КВН. З цього і почалось створення студії "Квартал 95".

У 2005 році був створений проект "Вечірній квартал", який виходив уже на телеканалі "Інтер".

У 2006 році додав собі впізнаваності, взявши участь у проекті "Танці з зірками", де переміг.

Так, компанія "Студія Квартал 95", власниками якої, крім самого Зеленського, були Сергій та Борис Шефіри створила декілька медіа-проектів, серед яких: "Вечірній квартал", "Бійцівський клуб", "Україно, вставай", "Пісня року", "Полундра", організовувала мюзикли "За двома зайцями", "Три мушкетери", "Дуже новорічне кіно, або ніч у музеї" та інші фільми.

З 2010 до 2012 року Володимир Зеленський був генеральним продюсером телеканалу "Інтер".

У 2012 році в проекті "Вечірній квартал" почав виходити мультиплікаційний серіал "Казкова Русь" у сатиричному жанрі.

Політика та компромат:

У 2015 році вийшов відомий серіал "Слуга народу", де Зеленський зіграв роль головного героя – президента України. Це був перший крок до ідентифікації Володимира Зеленського як ймовірного політика.

З початку анексії Криму та початку війни на Донбасі "Квартал 95" підтримував військових ЗСУ. Вони проводили концерти для військових у зоні АТО та перечислили 1 млн грн.

Через те, що "Квартал 95" підтримує ЗСУ на російських телеканалах заборонили показувати їхню продукцію.

Крім цього, на самого Володимира Зеленського правоохоронні органи Росії відкрили кримінальну справу через підтримку ЗСУ

У 2014 році Володимира Зеленського побили за проукраїнську позицію проросійсько налаштовані люди. Тоді він потрапив у лікарню з синцями та тоді ж спалили його автомобіль.

Тим не менш, на критику українців Зеленський теж давав привід. Так, у 2016 році під час концерту в Латвійській Юрмалі дозволив собі досить невдалий жарт про Україну, порівнявши її з жебраком та актрисою порнофільмів, чим розвеселив російськомовну публіку Юрмали, але значно розізлив українське суспільство.

У грудні 2018 року на гумористичному проекті "Ліга Сміху" під продюсерством самого Зеленського, учасники шоу назвали співачку Зіанджу (яка є трансгендером, раніше була Борисом Апрєлєм) "оно", чим викликали критику від певної частини населення.

У 2017 році Державне агентство з питань кіно заборонило трансляцію серіалу "Свати", де продюсером був Зеленський за те, що деякі актори відвідували окупований Крим та схвально говорили про саму анексію півострова. Самим акторам, які є громадянами РФ, СБУ заборонила в'їзд. У відповідь на це Зеленський опублікував відеозвернення з засудженням рішення СБУ.

Явні заявки на політичні амбіції почали реалізовуватись з 2 грудня 2017 року, коли була зареєстрована політична партія "Слуга народу", яка мала явні аналогії з однойменним серіалом і навіть логотип має ідентичний з фільмовим.

Не дивлячись на реєстрацію партії, сам Зеленський ніколи не ідентифікував себе як причетний до партії і практично не виражав політичних заяв.

Суспільство почало реально готуватись до Зеленського як політика, коли у 2018 році його почали включати до соціологічних опитувань, де він почав займати лідируючі позиції. Вся іронія цього явища полягає у тому, що перша соціологічна компанія, яка включила його до опитування, це компанія "Социс", яка належить головному політтехнологу Петра Порошенка Ігорю Гриніву.

Такі розмови посилили два інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону. Спочатку Ігоря Коломойського, якого пов'язують з Зеленським.

Після цього невдовзі вийшло подібне інтерв'ю уже із самим Зеленським.

Усі роздуми про імовірність президентства Зеленського він закінчив стверджувально в новорічну ніч 2019 року на телеканалі "1+1", коли традиційне привітання президента змінилось на заяву Володимира Зеленського про участь у президентській гонці.

Після такої заяви він спілкувався з виборцями переважно через відеоролики в інтернеті, уникаючи прямого спілкування чи участі в дебатах. Тим не менш, його рейтинг зростав саме завдяки цьому.

Компромат:

Його звинувачують у зв'язку з власником телеканалу "1+1" Ігорем Коломойським.

У Зеленського помічали зв'язок шоумена з олігархом.

Втім, Зеленський не надто відрізняється від багатьох представників політичного істеблішменту і він був помічений з офшорами та бізнесом у Росії, який він не вказав.

Під час першого туру передвиборчої кампанії журналісти помітили юриста Коломойського у штабі Зеленського.

Окрім цього, він приховав у декларації факт наявності маєтку в Італії. Резонанс такого викриття був не тільки у тому, що він приховав факт наявності маєтку в декларації, хоча позиціонує себе як чесний кандидат, а те, що район в Італії де розташований маєток – це район, де тримають подібні помешкання багато представників російського бомонду, політики та шоу-бізнесу.

Це все не завадило йому у першому турі виборів президента України 2019 року пройти у другий тур разом з Петром Порошенком з результатом 30,24% проти 15,95.%

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2