Зеленський дав інтерв’ю обраним телеканалам: данина традиціям попередників та відповіді на зручні питання

22 жовтня у різний час в етерах чотирьох українських телеканалів вийшло інтерв’ю з президентом України. Раніше такий формат спілкування з пресою вже використовували попередні керівники держави – Віктор Янукович та п’ятий президент Петро Порошенко.
Протягом інтерв’ю Зеленський показав, що не розуміє, як працює соціологія. Бо щиро або ні, проте наголошував, що аудиторія "5 питань президента" буде набагато репрезентативніша за опитування будь-якого соціологічного дослідження. На питання, чи піде Кабмін Шмигаля після виборів у відставку відповів не конкретно: "можуть полетіти голови найслабкіших членів уряду".
COVID-19
Президент не зміг виразно пояснити, чому гроші з ковідного фонду були витрачені на будівництво доріг. Знову закликав громадян надягати маски. Та повідомив, що відповідальність за не носіння маски буде впроваджено на законодавчому рівні. Зеленський вкотре дорікнув місцевій владі, яка не виконує розпорядження уряду та проводить масові концерти. Зокрема, в Одесі, Дніпрі та Харкові. Після чого, за його інформацією, в даних містах збільшилася кількість інфікованих людей.
Глава держави підтвердив розробку унікальної української вакцини від коронавірусу. За словами президента компанії-розробника вакцини від COVID-19 DiaPrep System Inc., Михайла Фаворова, за сприятливих умов, вакцина буде готова через рік. "Якщо ефективна закордонна вакцина з’явиться раніше української, ми будемо її закуповувати. Проте коронавірус – це не на один рік, тому нам буде потрібна й вітчизняний препарат", – сказав Зеленський.
Мир на Донбасі
Вільна економічна зона на вільному Донбасі – найважливіший крок для деокупації ОРДЛО, переконаний Зеленський, бо люди на тому боці смуги розмежування мають бачити переваги України. "Я відчуваю, що в Донбас піде злива інвестицій, – вважає президент. – Цьому буде сприяти перемир’я. Ще торік був інвестиційний форум в Маріуполі. Іноземці дуже гарно до нього поставилися".
Зеленський любить говорити про кількість днів тиші й лише одного вбитого військовослужбовця протягом перемир’я. Шкода, що в президентську статистику не потрапляють втрати через підриви на "невідомих вибухових пристроях". А вони спричиняють до 10 смертей в місяць. Крім того, рік з азовського інвестфоруму вже минув, проте інвестицій чогось досі не видно.
МВФ
За словами Зеленського, співробітництво з МВФ триває. "Без західних грошей ми не виживемо, — сказав президент. — Виконали всі умови Заходу, проте є люди в Україні та зовні, які вкладають великі кошти, щоб псувати взаємини України з міжнародними фінансовими організаціями". Прізвищ ворогів він не назвав, проте натякнув, що йдеться про "попередників".
Нічого більш конкретного президент не сказав. Також не вдалося послухати подробиці про спроби звільнити останніх членів правління Нацбанку з команди ексочільника НБУ Якова Смолія – Дмитра Сологуба та Катерину Рожкову. Так, 13 жовтня планувалися збори Ради НБУ де їх би попросили на вихід. У відповідь посольство США та МВФ настійливо порадили цього не робити.
Засідання перенесли на 16 жовтня, на якому б Рожкову та Сологуба звільнили, а також для рівноваги разом з ними відправили б у відставку одіозного голову Ради НБУ Богдана Данилишина та члена ради Віталія Шапрана, котрі не влаштовують МВФ. Проте в п’ятницю засідання так і не відбулося начебто через відсутність кворуму. Хоча оглядачі вважають, що західним партнерам все ж таки вдалося доступно пояснити Офісу президента прикрі фінансові наслідки від такого кроку української влади.
Новорічні "посадки"
Президент завірив, що не впливає на правоохоронну систему. Проте має можливість поміняти генпрокурора. Тому, якщо до Нового року не буде показано ефективної роботи, то Ірину Венедіктову звільнять. "Зеленський не саджає. Саджає суд. Ми зробили все, що змогли для незалежності НАБУ", – сказав глава держави.
Нагадаємо, за півтора року роботи парламенту представники пропрезидентської партії потрапляли в корупційні скандали ледь не частіше за представників інших політичних сил. Зокрема, наприкінці жовтня 2019 року НАБУ та САП відкрили провадження за фактом начебто отримання 11 депутатами з фракції "Слуга народу" хабарів від нардепа VI, VII і VIII скликань Антона Яценка.
На початку грудня 2019 НАБУ зареєстровано кримінальне провадження щодо нардепа від "Слуги народу" Дмитра Холодова на підставі розслідування програми "Схеми" за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 364 ККУ (закінченого замаху на вчинення злочину у вигляді зловживання владою або службовим становищем).
Також у грудні НАБУ почало розслідування щодо нардепа від "Слуги народу" Олександра Дубінського. Йшлося про лобіювання поправки після якої тютюнова галузь різко скоротила виробництво, а бюджет недоотримав мільярдні надходження. Справа стосувалася також нардепів СН Олександра Юрченка та Дмитра Холодова.
В січні 2020 року журналісти сфотографували листування на смартфоні "Слуги народу" Павла Павліша із заступником міністра охорони здоров'я Андрієм Семиволосом, в якій йшлося про "нахабний поділ бюджету". Зокрема Семиволос написав: "Тут можна добре прибарахлитися, онукам вистачить".
Також у січні НАБУ відкрило кримінальне провадження за фактом можливих зловживань нардепа від "Слуги народу" Андрія Геруса. Антикорупційний орган виконав рішення Вищого антикорупційного суду.
В березні 2020 року звільнений міністр фінансів Ігор Уманський в інтерв’ю "Лівому берегу" відкрито звинуватив прем’єра Дениса Шмигаля і голову податкової служби Сергія Верланова у сприянні "скруткам" з ПДВ, що призводять до втрат Держбюджету на рівні 5 мільярдів гривень на місяць.
Того ж місяця нардеп від "Слуги народу" Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких начебто брат голови Офісу президента Андрія Єрмака Денис домовляється про працевлаштування на різні владні посади за певну винагороду.
У вересні 2020 року нардепа від "Слуги народу" Олександра Юрченко звинувачують в отриманні хабаря за посередництва помічника нардепа.
30 вересня 2020 року нардеп Гео Лерос розповів, як Офіс президента покриває депутата Київради VI скликання Дениса Комарницького, якого НАБУ звинувачує у корупції на будівництві Воскресенського мосту у Києві. Натомість Комарницький начебто фінансує депутатську групу в парламенті. За словами Гео Лероса, взагалі 236 депутатів монобільшості отримують хабарі в доларах у конвертах.
Російському диктатору Володимиру Путіну потрібно продемонструвати прихильність припиненню війни в Україні та підписати мирну угоду. Про це заявив президент США Дональд Трамп, повідомило CNN.
Мирна угода між Україною та РФ має будуватися не на довірі, а на фактах, діях та реальних гарантіях безпеки.
Президент Польщі Анджей Дуда прокоментував зустріч українського та американського лідерів Володимира Зеленського й Дональда Трампа у Ватикані 26 квітня. Зокрема, польський президент відповів, що для нього залишається головним під час переговорів.
Зустріч президента України Володимира Зеленського та лідера США Дональда Трампа на похороні Папи Римського Франциска мала особливий дух, який надихне на нові ідеї для завершення війни.
Колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що Україна постійно веде з партнерами перемовини щодо припинення війни, а ті опосередковано – з країною-агресором Росією.
Прем'єр Денис Шмигаль після зустрічі з міністром фінансів США Скоттом Бессентом заявив, що в угоді про надра між Україною та США не буде зараховуватися допомога Україні, надана Сполученими Штатами до підписання угоди.
Росіяни багато говорять про готовність до припинення вогню, але насправді лише обманюють США та увесь світ, посилюючи атаки й намагаючись затягнути війну.
Президент США Дональд Трамп поступово дізнається, що налагодити контакт із кремлівським диктатором Володимиром Путіним не так просто, як він, можливо, думав. Але він лише останній з низки американських лідерів, яким не вдалося залучити Росію до співпраці повіфдомило CNN.
Заяви президента США Дональда Трампа і президента України Володимира Зеленського після зустрічі у Ватикані можуть свідчити про те, що перемир'я у війні близьке як ніколи, хоча воно навряд чи стане перемогою для України.
Президент України Володимир Зеленський провів низку важливих зустрічей під час візиту до Риму, де відбулась церемонія поховання Папи Римського Франциска. Про це повідомив Офіс президента.
Російському диктатору Володимиру Путіну потрібно продемонструвати прихильність припиненню війни в Україні та підписати мирну угоду. Про це заявив президент США Дональд Трамп, повідомило CNN.
Мирна угода між Україною та РФ має будуватися не на довірі, а на фактах, діях та реальних гарантіях безпеки.
Президент Польщі Анджей Дуда прокоментував зустріч українського та американського лідерів Володимира Зеленського й Дональда Трампа у Ватикані 26 квітня. Зокрема, польський президент відповів, що для нього залишається головним під час переговорів.
Зустріч президента України Володимира Зеленського та лідера США Дональда Трампа на похороні Папи Римського Франциска мала особливий дух, який надихне на нові ідеї для завершення війни.