Зеленський після нової атаки РФ закликав ЄС не зволікати: президент вимагає негайно посилити тиск на Кремль
Після чергового масованого удару Росії по Україні президент Володимир Зеленський звернувся до міжнародних партнерів із закликом якнайшвидше посилити санкційний та технологічний тиск на Кремль.
Глава держави наголосив, що будь-яке зволікання з новими обмеженнями лише дає Росії додатковий час для адаптації та продовження війни
Президент підкреслив, що вже цього тижня Європейський Союз має ухвалити 21-й пакет санкцій проти Росії. За його словами, кожен день затримки працює на користь агресора, який використовує цей час для пошуку нових шляхів обходу обмежень, накопичення ресурсів і продовження ракетних та дронових атак по українських містах.
Окрему увагу Зеленський приділив необхідності перекрити Росії доступ до критично важливих технологій. Він наголосив, що міжнародні партнери повинні максимально заблокувати постачання мікросхем, чипів, електроніки та товарів подвійного призначення, які використовуються російським військово-промисловим комплексом для виробництва ракет, безпілотників та іншого озброєння. Саме припинення цих поставок, за словами президента, здатне істотно послабити можливості Кремля вести затяжну війну.
Глава держави також нагадав про нещодавні домовленості із союзниками щодо створення європейської антибалістичної системи оборони. Він зазначив, що реалізація цього проєкту має стати важливим внеском у безпеку України та всього європейського континенту. Зеленський підкреслив, що лише спільні зусилля держав і оборонної промисловості дозволять створити надійний захист від сучасних ракетних загроз.
Президент висловив подяку всім країнам, які продовжують підтримувати Україну, та наголосив, що найближчим часом відбудуться нові міжнародні переговори й зустрічі, покликані зміцнити обороноздатність держави. На його переконання, лише поєднання жорстких санкцій, посилення військової допомоги та розвитку спільних оборонних проєктів здатне змусити Росію заплатити високу ціну за продовження агресії й наблизити справедливий мир.
Україна не ототожнює білоруський народ із режимом Олександра Лукашенка та продовжує підтримувати прагнення білорусів до свободи, демократії й незалежності.
Україна нарощує можливості для завдання далекобійних ударів по російських військових об’єктах, логістиці та системах протиповітряної оборони.
Папа Римський Лев XIV закликав міжнародну спільноту активізувати зусилля для припинення війни Росії проти України, наголосивши на дедалі більшій кількості жертв серед мирного населення.
Передача Україні чотирьох польських винищувачів МіГ-29 затягнулася через комплекс технічних і фінансових проблем, а не через відмову Польщі виконувати домовленості.
Росія системно атакує Київ та інші великі міста України не лише заради завдання безпосередньої шкоди. Москва намагається зірвати розвиток українського оборонно-промислового комплексу, послабити логістику та створити внутрішню нестабільність, яка могла б вплинути на політичну ситуацію в державі.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія може залучити на свою територію від 30 до 50 тисяч громадян Північної Кореї.
Росія може не чекати осені, щоб розгорнути нову масштабну кампанію ударів по українській енергетичній інфраструктурі.
Командувач Сил безпілотних систем ЗСУ Роберт «Мадяр» Бровді заявив, що завершення війни залежатиме не стільки від окремих дипломатичних рішень, скільки від здатності Росії підтримувати власну військову машину.
Президент Володимир Зеленський заявив, що російський диктатор Володимир Путін не може здобути реальної перемоги у війні проти України, тому намагається створити для російського суспільства хоча б видимість успіху.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що війна проти України триває не через відсутність можливостей для її завершення, а через небажання Росії припиняти агресію.
Україна не ототожнює білоруський народ із режимом Олександра Лукашенка та продовжує підтримувати прагнення білорусів до свободи, демократії й незалежності.
Україна нарощує можливості для завдання далекобійних ударів по російських військових об’єктах, логістиці та системах протиповітряної оборони.
Папа Римський Лев XIV закликав міжнародну спільноту активізувати зусилля для припинення війни Росії проти України, наголосивши на дедалі більшій кількості жертв серед мирного населення.
Передача Україні чотирьох польських винищувачів МіГ-29 затягнулася через комплекс технічних і фінансових проблем, а не через відмову Польщі виконувати домовленості.