Зеленський пропонує довічне ув’язнення для корупціонерів: за що саджають зараз, та хто з чиновників може опинитися за ґратами

последние новости в Украине останні новини в Україні
Фото:
з відкритих джерел

Сьогодні, 14 жовтня, Володимир Зеленський озвучив перше питання свого опитування, яке він планує провести одночасно з місцевими виборами 25 жовтня: "Чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?" ASPI news дослідило, за скоєння яких злочинів передбачено довічне ув’язнення в Україні, що вважається корупцією за чинним законодавством, та в які хабарницькі скандали вже встигли втрапити "Слуги народу".

Наприкінці жовтня 2019 року НАБУ та САП відкрили провадження за фактом начебто отримання 11 депутатами з фракції "Слуга народу" хабарів від нардепа VI, VII і VIII скликань Антона Яценка.

На початку грудня 2019 НАБУ зареєстровано кримінальне провадження щодо нардепа від "Слуги народу" Дмитра Холодова на підставі розслідування програми "Схеми" за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 364 ККУ (закінченого замаху на вчинення злочину у вигляді зловживання владою або службовим становищем).

Також у грудні НАБУ почало розслідування щодо нардепа від "Слуги народу" Олександра Дубінського. Йшлося про лобіювання поправки після якої тютюнова галузь різко скоротила виробництво, а бюджет недоотримав мільярдні надходження. Справа стосувалася також нардепів СН Олександра Юрченка та Дмитра Холодова.

В січні 2020 року журналісти сфотографували переписку на смартфоні "Слуги народу" Павла Павліша із заступником міністра охорони здоров'я Андрієм Семиволосом, в якій йшлося про "нахабний поділ бюджету". Зокрема Семиволос написав: "Тут можна добре прибарахлитися, онукам вистачить".

Також у січні НАБУ відкрило кримінальне провадження за фактом можливих зловживань нардепа від "Слуги народу" Андрія Геруса. Антикорупційний орган виконав рішення Вищого антикорупційного суду.

В березні 2020 року звільнений міністр фінансів Ігор Уманський в інтерв’ю "Лівому берегу" відкрито звинуватив прем’єра Дениса Шмигаля і голову податкової служби Сергія Верланова у сприянні "скруткам" з ПДВ, що призводять до втрат Держбюджету  на рівні 5 мільярдів гривень на місяць.

Того ж місяця нардеп від "Слуги народу" Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких начебто брат голови Офісу президента Андрія Єрмака Денис домовляється про працевлаштування на різні владні посади за певну винагороду.

У вересні 2020 року нардепа від "Слуги народу" Олександра Юрченко звинувачують у отриманні хабаря за посередництва помічника нардепа.

30 вересня 2020 року нардеп Гео Лерос розповів, як Офіс президента покриває депутата Київради VI скликання Дениса Комарницького, якого НАБУ звинувачує у корупції на будівництві Воскресенського мосту у Києві. Натомість, Комарницький начебто фінансує депутатську групу в парламенті. За словами Гео Лероса, взагалі 236 депутатів монобільшості отримують хабарі в доларах у конвертах.

Згідно з законодавством, найбільш м'яке покарання за корупцію – штраф, найбільш суворе – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Відповідно до примітки до статті 45 Кримінального кодексу України, корупційними злочинами вважаються незаконні дії, передбачені:

 • ст. 191 – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем;
 • ст. 262 – викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем;
 • ст. 308 - викрадення, привласнення, вимагання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів чи заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем;
 • ст. 312 - викрадення, привласнення, вимагання прекурсорів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем;
 • ст. 313 - викрадення, привласнення, вимагання обладнання, призначеного для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, чи заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем та інші незаконні дії з таким обладнанням;
 • ст. 320 - порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів;
 • ст. 357 - викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження;
 • ст. 410 - викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем.
 • Згідно з приміткою до статті 45 Кримінального кодексу України також корупційними злочинами, відповідно до цього Кодексу, вважаються злочини передбачені:
 • ст. 210 - нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням;
 • ст. 354 - підкуп працівника підприємства, установи чи організації;
 • ст. 364 - зловживання владою або службовим становищем;
 • ст. 364-1 - зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми;
 • ст. 365-2 - зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги;
 • ст. 368 - прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірно вигоди службовою особою;
 • ст. 368-2 - незаконне збагачення;
 • ст. 368-3 - підкуп службової особи юридичної особи приватного праві незалежно від організаційно-правової форми;
 • ст. 368-4 - підкуп особи, яка надає публічні послуги;
 • ст. 369 - пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі;
 • ст. 369-2 - зловживання впливом.

Наразі в Україні передбачена можливість довічного ув’язнення за такі злочини:

 • ч. 3 ст. 110 – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що потягло за собою загибель людей чи інші тяжкі наслідки;
 • ст. 112 – посягання на життя державного чи громадського діяча України;
 • ч. 2 ст. 115 – умисне вбивство з обставинами, які обтяжують покарання;
 • ч. 6 ст. 152 – зґвалтування особи, яка не досягла чотирнадцяти років, вчинене повторно;
 • ч. 6 ст. 153 – сексуальне насильство щодо особи, яка не досягла чотирнадцяти років, вчинене повторно;
 • ч. 3 ст. 258 – терористичний акт, що призвів до смерті;
 • ч. 3 ст. 321.1 – фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів, що потягли за собою смерть особи чи інші тяжкі наслідки, або вчинені в особливо великих розмірах;
 • ст. 348 – посягання на життя працівника правоохоронного органу     від 9 до 15 років позбавлення волі;
 • ст. 348.1 – посягання на життя журналіста;
 • ст. 379 – посягання на життя судді, народного засідателя;
 • ст. 400 – посягання на життя захисника чи представника особи;
 • ч. 5 ст. 404 – опір начальнику - військовий злочин, пов'язаний з умисним вбивством;
 • ч. 2 ст. 438 – порушення законів та звичаїв війни, пов'язане з умисним вбивством;
 • ч. 2 ст. 439 – застосування зброї масового знищення, що потягло за собою загибель людей чи інші тяжкі наслідки;
 • ч. 1 ст. 442 – геноцид;
 • ст. 443 – посягання на життя представника іноземної держави;
 • ч. 3 ст. 447 – вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання або використання найманців у збройних конфліктах, воєнних або насильницьких діях, що призвели до загибелі людини.
Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

У зв'язку з неоднозначною реакцією, як в Україні, так і за її межами, на рішення Конституційного суду, президент Володимир Зеленський провів екстрену закриту нараду з Радою з національної безпеки та оборони. Зеленський дав доручення правоохоронцям вивчити ситуацію, що створилася, а також запевнив, що система електронного декларування працюватиме.

08:38, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Юрій Камельчук підтримав заборону абортів у Польщі. Народний депутат України від фракції "Слуга народу" несподівано порівняв дозвіл на проведення медичної процедури з легалізацією проституції.

08:27, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Дмитро Кулеба вважає, що варто рішуче реагувати на скандальну постанову Конституційного суду. Міністр закордонних справ обурений скасуванням кримінальної відповідальності за недостовірне декларування чиновників.

18:15, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Дмитро Кулеба прокоментував призначення блогера Олексія Арестовича на посаду речника української делегації в ТКГ. Міністр закордонних справ зазначив, що не читає його публікації у соцмережах.

17:13, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Рішення Конституційного Суду України визначає низку положень законів. Судді ухвалили постанову щодо скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування майна.

16:26, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Під час виборів місцеві партії здобули багато голосів виборців. Чи загрожує Україні федералізація та розпад, розповів викладач Києво-Могилянської та Львівської бізнес-шкіл, співзасновник громадянської платформи "Нова країна" Валерій Пекар.

16:16, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Підписаний Державною службою спецзв'язку і захисту інформації меморандум про співпрацю з компанією "Хуавей Україна" є фактом порушення українського законодавства. Саме тому повідомлення про меморандум дуже швидко зникло з інтернету.

15:29, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Народні депутати з парламентської фракції "Слуга народу" Євген Шевченко та Віталій Безгін обмінялися "люб'язностями" за підтримки колег. Причиною запеклої перепалки стало рішення КСУ щодо декларування доходів держслужбовців.

15:18, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Валерій Бабич помер від коронавірусної інфекції COVID-19. Колишній народний депутат був позаштатним радником президента України Леоніда Кравчука з питань ринкової економіки з 1993 по 1994 рік.

14:43, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Конституційний Суд України позбавив Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) доступу до державного реєстру, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади в органи влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений на посаду.

14:02, Вчора
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

У зв'язку з неоднозначною реакцією, як в Україні, так і за її межами, на рішення Конституційного суду, президент Володимир Зеленський провів екстрену закриту нараду з Радою з національної безпеки та оборони. Зеленський дав доручення правоохоронцям вивчити ситуацію, що створилася, а також запевнив, що система електронного декларування працюватиме.

08:38, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Юрій Камельчук підтримав заборону абортів у Польщі. Народний депутат України від фракції "Слуга народу" несподівано порівняв дозвіл на проведення медичної процедури з легалізацією проституції.

08:27, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Дмитро Кулеба вважає, що варто рішуче реагувати на скандальну постанову Конституційного суду. Міністр закордонних справ обурений скасуванням кримінальної відповідальності за недостовірне декларування чиновників.

18:15, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Дмитро Кулеба прокоментував призначення блогера Олексія Арестовича на посаду речника української делегації в ТКГ. Міністр закордонних справ зазначив, що не читає його публікації у соцмережах.

17:13, Вчора